Zvuk rádia - basy - středy - výšky

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.07.2010 13:48

Zvuk rádia - basy - středy - výšky

Příspěvek od fkabl »

Dnes, když jsem si hrál s rádiem a nastavením optimálních hodnot zvuku při čekání před obchoďákem,
napadla mě otázka na odlehčení. Jak máte v rádiu nastaven SOUND vy?
Já basy +7, středy +2, výšky +4

Uživatelský avatar
Bounty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 10.05.2017 20:57
Bydliště: Beskydy

Re: Zvuk rádia - basy - středy - výšky

Příspěvek od Bounty »

Basy +1, ostatní default.

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Zvuk rádia - basy - středy - výšky

Příspěvek od ladaf »

Ja taky basy +1. Ostatni - 1,0,+1 jak kdy... Tech 7 a 4 mi prijde moc. To vypada na fandu nejakeho konkrétního hudebniho zanru.
Ja to potrebuji na vse od mluvy v radiu, pres aktualni hity, 50,60,70s az po Kocka leze dirou.
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Gašpo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 27.07.2017 14:41

Re: Zvuk rádia - basy - středy - výšky

Příspěvek od Gašpo »

Je to subjektívne, ale ako bývalý muzikant si myslím že pridávať všetkým parametrom je nezmysel. Zvuk tvoria hlavne repráky a pokiaľ je to nad ich možnosti, bude výsledok "chemický", na úkor kvality a prirodzenosti. Budú proste prehulené. Rozumné je mierne pridať basom a trochu výškam, prípadne decentne stiahnuť stredy. Teda klasické "V", ale určite nie prehnané. To myslím u lacnejších verzií audiozostavy. Kvalitné repráky by mali hrať dobre aj s defaultným nastavením. Možno je vhodné trochu pridať basom, aby ich pri nižšej hlasitosti úplne nevymazal zvuk pneumatík a motora, ale zase s citom.
Ale je to fakt subjektívne. Poznám ľudí, ktorí sú nadšení z toho ako im to v aute bublá a prská, hlavne že tam dunia basy a syčia výšky. Pre nich je asi doležité že okolie na diaľku počuje akú "skvelú" muziku počúvajú. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“