Správná funkce signalizace zapnutých světel na přístrojovém panelu

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Správná funkce signalizace zapnutých světel na přístrojovém panelu

Příspěvek od ablorhm »

Že na to lidé se*ou je jedna věc, ale zákon hovoří jasně:

...za snížené viditelnosti musí řidič svítit potkávacími a obrysovými světly...
Sníženou viditelností se nerozumí jenom tma v noci, ale také soumrak či rozednění a za dne právě mlha, hustý déšť či sněžení. Zákon přímo uvádí, že v tunelu se musí svítit potkávacími a obrysovými světly.
Přední světla do mlhy smí řidič užít jen za mlhy, sněžení nebo hustého deště. Zadní světla do mlhy musí řidič za mlhy, sněžení nebo hustého deště užít vždy.
atd.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

pehogolf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 07.12.2020 12:24

Re: Správná funkce signalizace zapnutých světel na přístrojovém panelu

Příspěvek od pehogolf »

Po dvou letech s faceliftovaným Golfem Variant VII HL jsem si všimnul stejné věci a narazil na toto vlákno. No.. a neměla by právě v tunelu/za tmy svítit 4. ikonka, tedy potkávací světla? Spíš než ikonka pro obrysová? A druhá související otázka: Dvě hokejky vs. jedna hokejka – to je rozdíl Highline vs. Comfort line nebo to závisí, zda máš adaptivní LED vs. normální? Díky za osvětlení (doslova). Ne že by to byla otázka života a smrti, ale člověk rád ví, jak funguje jeho auto.
ablorhm píše:
12.06.2018 14:14
Takhle bys to měl mít v tunelu a celkově za tmy. Polohu AUTO máš zřejmě trvale a 3.zelená ikonka signalizuje, že svítí celé auto (večer/v tunelu zepředu i zezadu). Ještě jde změnit intenzita světelného senzoru přes menu v rádiu. Za tohoto stavu na palubce žádný symbol nesvítí. Současně se svícením svítí i veškeré ovladače v autě (okna, topení apod., jinak za světla nesvítí).

Pokud jedeš na polohu AUTO ve dne, svítí jen oranžově AUTO, zbytek ovladače je nepodsvícen a nesvítí ani žádné ovladače.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Správná funkce signalizace zapnutých světel na přístrojovém panelu

Příspěvek od ablorhm »

Mimo statických LED by měly mít ostatní varianty LED světlometů (případně i Dynamic Light Assist) dvě hokejky.
Ještě se pak ale dvě hokejky dělí na 1 LED ve světlometu vs. 2 LED (DLA).
Těch světel je prostě několik druhů, stejně jako tomu bylo u xenonů 8)
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

pehogolf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 07.12.2020 12:24

Re: Správná funkce signalizace zapnutých světel na přístrojovém panelu

Příspěvek od pehogolf »

Díky, ale Maraton Ed., což byl vylepšený Comfortline, měl v základu adaptivní LED a podle mne má jednu hokejku.. (nevím jistě, mám HL).

Co ta indikace na kolečku osvětlení? Když mám nastaveno AUTO, jedu po tmě a přitom svítí kontrolka obrysových.. evidentně ale reálně svítí potkávací.. Takže podle mne by měla svítit kontrolka o jedno vedle.. ;)

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Správná funkce signalizace zapnutých světel na přístrojovém panelu

Příspěvek od ablorhm »

Maraton neměl adaptivní LED ve standardní výbavě, měl statické LED světlomety a cca za 8 tisíc a nějaké drobné tam šlo přikoupit natáčecí. Co se týče skladovek, hodně jich bylo bez doplatku jenom se statickými LED světly
Výstřižek.PNG
Výstřižek.PNG (12.93 KiB) Zobrazeno 621 x
HL měl v základu halogenové přední světlomety s LED denním svícením, teprve za příplatek LED statické či LED natáčecí.

Co se týče indikace na vypínači, mám to viz příspěvek ze 12.06.2018 14:14 - máme to tedy stejně.

Jestli máš HL bys potvrdil tím, že máš třeba osvětlení prostoru pro nohy, podsvícené dekorační lišty na dveřích, přístrojovou desku a středovou konzoli v Piano Black, LED stropní osvětlení vpředu i vzadu apod.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
dany007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 21.06.2020 22:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Správná funkce signalizace zapnutých světel na přístrojovém panelu

Příspěvek od dany007 »

Jen doplním ty LED světla.
U mého Maratonce mám dovybaveno dle obrázku níže.
Přílohy
IMG_20201208_091408.jpg

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“