Nejde odemknout a nic nefunguje

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Nejde odemknout a nic nefunguje

Příspěvek od JirkaVys »

Tak před mnoha lety byla životnost baterií celkově delší a postupem let to jde dolů a dolů. Proto mě překvapují ty, směšné elektromobily co nikam nedojedou a při představě že bych měl měnit všechny baterie tak to bude dražší jak hodnota vozu.
Nicméně baterie stará přes 10 let je poněkud nesmysl, těch 5 let je tak průměr. Originál je to samé, co koupíš např osobně od Varty, Exide atd. Rozdíl je většinou jen to, že na to výrobce vozu narazí maximálně svůj znak, čili VW, a nasadí vyšší cenu a takhle to funguje i s dalšími díly ohledně karoserie

Uživatelský avatar
Roman_P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 20.05.2018 21:17
Bydliště: Praha západ

Re: Nejde odemknout a nic nefunguje

Příspěvek od Roman_P »

Fakt nemám důvod si v tomhle nějak vymýšlet a chválit starou káru. Měnili jsme původní baterku, auto bylo z 2003 provoz 04 a já jí přendal 2014 do starého Peugeota 205, kterému odešla a bylo mi líto mu na pár měsíců života kupovat novou a tak jsem koupil tehdy novou do Octávie a tu její jsme přendavali do dvěstěpáté.

Co mě ale zajímá, jak se to řeší když auto nemá zámky. Zima je tu za chvíli...
VW Golf VII Variant 1.4 TSI 103kW High Line
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=348950

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Nejde odemknout a nic nefunguje

Příspěvek od JirkaVys »

Zámek má každé auto... Stačí oddelat krytku zámku u řidiče nebo spolujezdce, je to ta hned vedle madla pro otvírání dveří, to co se při otevírání nehýbe.
Ze spodu se zatlaci do malého otvoru klíčem od auta a krytka se vyndá. Pokud vozidlo startuje bez klíče, vždy je nouzový klíč.

Uživatelský avatar
Roman_P
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 20.05.2018 21:17
Bydliště: Praha západ

Re: Nejde odemknout a nic nefunguje

Příspěvek od Roman_P »

Dík, prozkoumám.
VW Golf VII Variant 1.4 TSI 103kW High Line
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=348950

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Nejde odemknout a nic nefunguje

Příspěvek od srotty »

Mohu potvrdit,že origo baterie z výroby těch 10 let klidně vydrží. Zrovna minulý týden jsme kupovali fabii z roku 2008,při diagnostice to hlásilo slabou baterii. Tak na ni kouknu a ejhle,rok výroby 2008. Podobné to měl soused u Tourana z roku 2003. Někdy v zimě 2012 začal blbě startovat.Chtěli jsme ji dobít,ale po zjištění,že je tam ještě původní koupil novou.

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Nejde odemknout a nic nefunguje

Příspěvek od JirkaVys »

Spíš záleží na výbavě vozidla, které cuca baterii, a hlavně jaké trasy auto jezdí... Pokud dlouhé trasy a málo startů, pak není problém najít i takové. Také okolní teploty atd atd. Nicméně reálná hodnota původních baterií je 5 let, což vydrží i baterie koupená poté.
Ale pokud vezmeme v úvahu baterie pro hloupý start stop, tak jde životnost dolů.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“