Zhoršený signál rádia

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Shorty1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 06.09.2018 14:34

Zhoršený signál rádia

Příspěvek od Shorty1 »

Poprosil bych vás o radu, jak vyřešit rušení signálu rádia u Golfu VII, rádio Composition Colour.
Nainstalovali mi kameru pro sledování provozu (Viofo A119S), která je napojena na přímo na spínací skříňku a HF Parrot a po tomto se mi zhoršíl signál příjmu. Umístění kamery mám pak napravo za zrcátkem. Po odpojení napájení kamery se to ihned zlepší, ale zdá se mi, že to pořád není tak dobré, jako před montáží. Pokud vysunu displej Parrotu z "kolíbky", tak se nic neděje.
Zkoušel jsem napojit na to samé napájení jinou kameru a také došlo ke zhoršení signálu.
Ještě budu zkoušet napájet kameru přímo ze zapalovače, tak bych dal vědět.

Může dělat to rušení signálu DC měnič, kdy by pomohlo koupit nějaký kvalitnější, který nebude zarušovat? Nebo napojit napájení jiným způsobem?
Případně může mít na tom podíl také něco v rádiu, když se tam napojoval ten Parrot?

Díky moc ;-)
Golf Alltrack 1.8 TSI
Ex: Golf VII Variant 1.2 TSI

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Zhoršený signál rádia

Příspěvek od srotty »

Mám tu stejnou kameru i stejně umístěnou a žádný problém. Akorát nechápu ,jak ti to zapojili přímo na spínačku ? Dělá se to, a mám to tak i já,rovnou na pojistky. Taky jsem si dokoupil z příslušenství kamery měnič napětí,abych tam neměl ten přechod zapalovač-trafo (snad víš co myslím).Takže ted mi to vede rovnou z pojistky do kamery.
Pokud po odpojení kamery se signál zlepší,problém bude asi s ní a né s parrotem. Zkusil bych ji přeinstalovat.

Shorty1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 06.09.2018 14:34

Re: Zhoršený signál rádia

Příspěvek od Shorty1 »

Měnič napětí jsme použili ze starší kamery (vykuchaný henten co se dává do zapalovače), kterou jsem dříve používal. Ten měnič napětí je pak schovaný někde právě u té spínačky asi. Jakmile zapnu klíček, jde proud, ten přijde do toho měniče a ten to pošle dál do kamery. Takhle nějak bych to viděl, nebyl jsem přímo u montáže, ani nejsem elektrikář, takže to asi vysvětluju trochu jak debil :D
Zkusil jsem na konektor napojit pak i jinou kameru ConnectIT, co mám starší a zhoršení signálu se také konalo. Přisuzoval bych to tedy spíš buď tomu měniči, který už přece jen něco pamatuje a nemusí být správně odrušen nebo v případě Golfu 7 o špatné zapojení, že se mu to prostě nelíbí v tom místě.
Potřeboval bych tedy vědět, jestli to nemá někdo zapojený podobně a funguje mu to správně nebo jestli to přepojit na jiné místo, kde by to fungovalo se stávajícím měničem. Nebo bude stačit vyměnit jen ten měnič za něco kvalitnějšího - novějšího.
Na ty pojistky to máš napojené přes tuto redukci? https://www.isix.cz/autokamery/pojistko ... -odbockou/" onclick="window.open(this.href);return false; a https://www.isix.cz/prislusenstvi-k-vio ... rdwirekit/" onclick="window.open(this.href);return false; Případně něco v tomto stylu zbastlené elektrikářem?
Díky ;-)
Golf Alltrack 1.8 TSI
Ex: Golf VII Variant 1.2 TSI

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Zhoršený signál rádia

Příspěvek od srotty »

Jo,přesně tuhle redukci jsem použil.
Nemyslím si,že by umístění měniče mělo vliv na rádio. To má anténu v zadních dveřích,takže pokud je někde u pedálů,tak by to mělo být v pohodě. Já ho mám hned u pojistek a bez problémů. I další klubák co má stejnou kameru ,to má stejně a taky v pohodě.

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Zhoršený signál rádia

Příspěvek od drmla »

Rádio má anténu vzadu? Tak potom to bude 100% tím měničem, to dokáže zarušit rádio kvalitně. Kdyby byla anténa rádia u čelního okna, tak by to klidně mohl dělat i kabel od nabíječky ke kameře.

A OT: mám stejnou kameru...taky vám přijde obraz z ní jako strašný shit? Čekal jsem daleko více. Tři roky stará kamera, která stála stejné peníze, má obraz daleko lepší. Řekl bych, že i A119 (bez S) má lepší obraz.

Shorty1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 06.09.2018 14:34

Re: Zhoršený signál rádia

Příspěvek od Shorty1 »

Dnes jsem zkoušel napojit kameru přímo ze zapalovače a je klid, takže je to opravdu v tom měniči. Zkusím asi zatím vyměnit měnič na stejném místě a kdyby i to blblo, tak to pak přepojím na jiné místo.
Obraz zatím nevím, nestahoval jsem z karty ještě videa, ale dle srovnávacích videí by měla být jedna z top. Máš v kameře nejnovější software, případně nemáš upraveno nastavení oproti originálu nějak?
Golf Alltrack 1.8 TSI
Ex: Golf VII Variant 1.2 TSI

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Zhoršený signál rádia

Příspěvek od drmla »

Nejnovější FW mám, stejně tak nejvyšší kvalitu nastavenou. V noci je to úplná hrůza a přes den podprůměr. Jako první mě napadlo, jestli nemám fake, ale pak si stejnou koupil bratr a je to nemlich totéž. Právě ty srovnávací videa jsou zavádějící. Jsou k nalezení opravdu real srovnávačky, kde už je evidentní, že obraz je nic moc a pak daleko větší počet "srovnávacích" videí, které jsou asi akorát maskovaná reklama, kde obraz vypadá úplně jinak, lépe, než je realita. Skočil jsem na špek. Jinak porovnávám se starou DOD 430.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“