Zpětná kamera + parkovací asistent

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od ablorhm »

Mělo by jít aktivovat přes diagnostiku
Přílohy
Screenshot_20180610-072827_OBDeleven.jpg
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
Bounty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 10.05.2017 20:57
Bydliště: Beskydy

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od Bounty »

Tak to je zajímavé, mně prodejce při skládání hned řekl, že tohle Golf neumí, že to má až Passat.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od tornado1 »

Čáry jdou u park asista vždy, pokud ne tak nakodovat. Čáry u kamery golf neumí
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Davdav
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 01.06.2018 12:52
Bydliště: Praha

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od Davdav »

Díky za odpovědi.

V návodu k mému Golfu je však u kamery uvažováno i s naváděcími liniemi. Viz pdf v příloze. Nikde se tam nezmiňuje, že by to měla být mimořádná výbava. U jiných funkcí tato zmínka je (např. Trailer Assist - parkování s přívěsem, tu nemám). Z toho usuzuji, že by to teoreticky jít mělo. Když při couvání přepnu na Park Assist (schématické autičko s "vlnkami") tak naváděcí linie podle volantu ukazuje. Proč je tedy nezobrazí i na kameře? Podle mě je to jen o způsobu zobrazení.

Ne, že bych se bez těch naváděcích čar neobešel. Spíš mě hněte ten pocit, že tam něco je a já to možná nemám zapnuté. Dost jsem se na to auto nadřel. :-)

D
Přílohy
Navod-ZpetnaKamera.pdf
(282.46 KiB) Staženo 196 x

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od srotty »

ablorhm píše:Mělo by jít aktivovat přes diagnostiku
Tohle ale je k Parkassistu nebo Parkpilotu. My tady řešíme kameru.

slamka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 14.03.2018 00:59

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od slamka »

Zelené priame navádzacie čiary sú na obraze kamery (červená línia ako stop-point). Tie sa neohýbajú vôbec. Sú statické.

Oranžové navádzacie "pásmo" zobrazuje displej pri zapnutých parkovacích senzoroch a to sa ohýba podľa smeru jazdy, natočenia kolies.

Dôvod je jednoduchý - môžete mať parkovacie senzory bez kamery alebo kameru bez senzorov.
Oranžové ohybné pásmo ukazuje v prípade senzorov či danú prekážku zachytíte pri danom smere jazdy, alebo či to už "vytočíte"...
Kamera je iba kamera, neurčuje vzdialenosť, nesníma polohu kolies, iba zobrazuje obraz....

Pokiaľ máte aj senzory aj kameru, oranžové ohybné pásmo vidíte iba počas pomalej jazdy dopredu so zapnutými senzormi. Akonáhle zaradíte R, zapne sa kamera a prepne sa na jej obraz.

Moja otázka je však iná - zastaví Park Assist pri prekážke sám alebo to musím urobiť ja?
Zatiaľ som nenabral odvahu nechať ho zastaviť samého... Ak to má urobiť, asi to robí na posledné cm, pri čom už šediviem a radšej som doteraz vždy zabrzdil ja sám. :rofl:
VW Golf VII Variant R-Line Highline 1.4 TSI 110kW DSG

Obrázek

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od Shorty »

Ne, parkovací asistent ani pilot neumí sám zastavit. Leda dozadu pomocí manévrovací brzdy. Slyšel jsem, že dopředu to náladově funguje na Superbu. Rozhodně bych se na to nespoléhal
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

slamka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 14.03.2018 00:59

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od slamka »

Ou, dobre vediet.. :D
VW Golf VII Variant R-Line Highline 1.4 TSI 110kW DSG

Obrázek

lada33
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 11.10.2018 22:46

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od lada33 »

Mám dotaz jestli lze nějak nadstavit kameru aby zobrazila nárazník.Na octavii to zobrazovalo a bylo možné
nacouvat na mm přesně.Zde při přiblížení na 20cm ztratím přehled jak jsem daleko.

Uživatelský avatar
Slimák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 02.03.2009 17:53

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od Slimák »

Ahoj, nevíte prosím, jak je to u Polo GTI 2018 s parkovací kamerou. Zaujalo mě, že mám pouze statické pruhy, viz. foto. Nedalo by se to nakódovat? Díky
Přílohy
20180929_184131297_iOS.jpg
Slimákovo Polo - Bulík GTI AW 2018
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=350040

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětná kamera + parkovací asistent

Příspěvek od tornado1 »

ne
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

cimplik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 16.07.2018 18:24

Zpětná kamera - nezajíždí zpět

Příspěvek od cimplik »

Dobrý den/ Ahoj, měl bych také jeden dotaz na zpětnou kameru. Jde o její zpětné zasouvání! Mám problém se zasouváním kamery. Je to nepravidelné, tak nevím v čem je problém. Při couvání se kamera vysune a po zařazení P se "někdy" zasune a "někdy" zůstane pootevřená. Nemůžu se tak dostat do kufru a samozřejmě nechci odejít od auta, když není zatažená. Dělám špatně něco já nebo je problém v kameře? Myslel jsem si, když se mi to stalo poprvé, že když zůstala vysunutá, tak se sama po uzamčení vozu zatáhne, ale nestalo se tak...ale tak to asi nefunguje nebo ano? Mělo by se chvíli počkat, jak jsem se dočetl tady na fóru než se zatáhne? To dělám, ale jak píšu, ze 70% se nedočkám zasunutí zpět.
Díky za pomoc, radu, tip na odstranění. Máte s tím někdo zkušenost?
Cimplik

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Zpětná kamera - nezajíždí zpět

Příspěvek od srotty »

Je pravda,že kameře někdy trvá než se zasune. Já osobně nevypínám motor dokud se neschová. Ale pokud ani po minutě (a to už přeháním) nezajede,je někde problém. Bude potřeba rozdělat obložení 5-tých dveří a podívat se kde to drhne.

cimplik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 16.07.2018 18:24

Re: Zpětná kamera - nezajíždí zpět

Příspěvek od cimplik »

Myslíš, že by to někde drhlo? To si nemyslím...Ona dostane impuls ke schování, je to cca 10-15s, ale neschová se. Motůrek kamery je slyšet, ale jen tak na půl...už podle zvuku poznám, že se neschovala. Můžu zkusit rozebrat a zkontrolovat! Zatím díky

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Zpětná kamera - nezajíždí zpět

Příspěvek od srotty »

To drhlo jsem myslel v uvozovkách :D Pokud motorek jede (slyšíš ho) pak to bude chtít rozebrat a podívat se co je špatně.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“