Coming/Leaving home - dodělání

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Coming/Leaving home - dodělání

Příspěvek od tornado1 »

budu jenom rád když mi ukážeš jak se rozsvítí světla automaticky po otevření vozu dálkou bez senzoru světla.. rád se přiejdu podívat a to auto přivezu... takže kdy a kde?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Coming/Leaving home - dodělání

Příspěvek od JirkaVys »

Auto ani nemáš. A navíc úplná zbytečná ztráta času včetně konverzace.
Tenkrát mi také někdo plácal jak to nepůjde bez senzoru, a najednou po 2 měsících to fungovalo tak, jak jsem popsal výše. A nejen na tomto jednom G7, ale i u známých.
Přesně tak jak jsem se dočetl na zahraničním fóru, jak na to.
G7 já osobně nevlastním, jen 3 Passaty B6, CC a B8.
G7 máme v rodině a jak to tam krásně funguje se spínačem světel, který umí Ch a Lh, a k tomu pouze zapnutí v kódování.
Netuším kolik tenkrát spínač stál, ale byl to pár stovek. Funkční funkci AUTO vyřešil čínský šmejd jakožto senzor světla a světe div se, funguje snad skoro stejně přesně jako originál v CC (s B8 srovnávat nebudu, to už je poněkud jiná úroveň), jen ho je potřeba vhodně umístit.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Coming/Leaving home - dodělání

Příspěvek od tornado1 »

Ale mám neboj, takže kdy a kde?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Coming/Leaving home - dodělání

Příspěvek od tornado1 »

takže se zeptám ještě jednou, vemu G7 2017 a přijedu na nakodování a chci at se mi auto rozsvítí bez senzoru světla ihned po odemčení vozu..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Coming/Leaving home - dodělání

Příspěvek od Lukkii »

Já teda nejsem vůbec odborník, ale že by plnohodnotně šlo CH/LH bez senzoru světla (který jako jediný vyhodnocuje externě intenzitu světla x vlhkosti a posílá dále "do vozu", jsem neslyšel a technicky tomu taky nevěřím. Ale o víkendu jsem na Vysočině takže se klíďo kouknu;-)
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Sebasten
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 05.10.2018 14:02

Coming/Leaving home - dodělání

Příspěvek od Sebasten »

Ahoj všem,

jsem novým majitelem VW Golf Maraton Ed. a mám takový "problém". Auto má ve výbavě funkcu Coming home/Leaving home. Coming home - tj. když přijdu k autu, tak světlo na určitou chvíli svítí (mám nastaveno 10 sekund) je v pořádku. Funkce však nefunguje, když auto zamknu - nic se neděje nic nesvítí - v "rádiu" to mám zapnuté - ví mi někdo poradit, kde co ještě udělat ? :)

Předem díky!!

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Coming/Leaving home - dodělání

Příspěvek od tornado1 »

Nutné před otevřením dveří bliknout packou dálkových. Toto řešení je ovšem na prd. Mužu prekodovat tak, aby ve tmě svetla zůstala svítit vždy v noci dle senzoru bez nutnosti bliknout packou dálkových
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Sebasten
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 05.10.2018 14:02

Coming/Leaving home - dodělání

Příspěvek od Sebasten »

Chápu to správně, že vypnu motor, vytáhnu klíč ze zapalování a bliknu světelnou houkačkou ? Takový je postup ? To teda moc vymyšlený nemají.. co to má za logiku :D

Uživatelský avatar
Mike.03
Člen klubu
Příspěvky: 178
Registrován: 16.10.2011 10:42
Bydliště: Hodice - JihlaVWa

Coming/Leaving home - dodělání

Příspěvek od Mike.03 »

Pokud máš VCDS, tak to takto nakóduješ:
Address 09,channel ENG141656-ENG116601-Außenlicht_uebergreifend-Coming Home Verbaustatus,adapted from,manual ,to,automatic
VW Golf IV 1,8T 110kW GTI Exclusive 1999
VW Golf VII Variant 1,4 TSI 110kW Maraton Edition 2017

Uživatelský avatar
Luky.Sipak
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1842
Registrován: 11.08.2010 20:07
Bydliště: Plzeňský kraj

Coming/Leaving home - dodělání

Příspěvek od Luky.Sipak »

Ahoj, mám takový dotaz. Je možné nakodovat LH a CH, aby se aktivovali pouze po odemčení/zamčení klíčkem? Z 99% odemykám pomocí keyless, tak bych si mohl svítit jen při odemčení na dálku. Bylo by to tak dle mě logické. Ale bohužel když stojím už u auta a keyless odemkne auto, světla se rozsvítí. Ještě by bylo dobré, kdyby to fungovalo na polohu 0. Kvůli xenonům auto pozici před nastartováním nepoužívám.
Golf MK7 Variant R-Line WHITE SHADOW

TOPIC: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... 8#p3331458" onclick="window.open(this.href);return false;


ex: TOPIC: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=129&t=210467" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Premulus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 30.01.2011 09:46
Bydliště: Praha

Coming/Leaving home - dodělání

Příspěvek od Premulus »

Tak si taky přileju do ohně. Pravdu má Tornádo. Sám jsem dodělával na svém pofaceliftu. I když mě víc než LH/CH jsem to dělal kdvůli auto světlům a hlavně auto přepínání za světel z denního osvětlení na potkávačky při dešti.
Před tím než jsem dal sensor světel, vypínač s polohou auto a dotahl kabel mezi vypínačem a jednotkou, tak šlo nakodovat pouze CH a to ještě tak, že po zastavení a chcípnití se muselo probliknout dalkové, aby se po otevření dveří světla rozsvítily. LH prostě bez těch dříve vyjmenovaných věcí NEFUNGUJE a NEJDE rozchodit.
2017 Golf 7.5 1.4tsi R-line

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Coming/Leaving home - dodělání

Příspěvek od tornado1 »

nekodoval jsem ti to náhodou?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Premulus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 30.01.2011 09:46
Bydliště: Praha

Coming/Leaving home - dodělání

Příspěvek od Premulus »

Nee, dělal jsem si to sám. Po 10 letech v autorizáku se nějaké vybavení doma a zkušenosti najdou, jak to nezprasit. Na rovinu z Prahy k tobě to mám trochu z ruky :blush: Ale rady od zkušenějšího, beru a nediskutuju .-)
2017 Golf 7.5 1.4tsi R-line

Uživatelský avatar
Ludde28
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 03.02.2015 20:42

Coming/Leaving home - dodělání

Příspěvek od Ludde28 »

Nakodoval jsem si aby se rozsvitily mlhovky misto xenonu i CH/LH.
(vypinac mam vzdy na auto).
Golf GT 1.4 TSI 140HP bluemotion 2014 Tornado Red

Uživatelský avatar
Luky.Sipak
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1842
Registrován: 11.08.2010 20:07
Bydliště: Plzeňský kraj

Coming/Leaving home - dodělání

Příspěvek od Luky.Sipak »

Ludde28 píše:Nakodoval jsem si aby se rozsvitily mlhovky misto xenonu i CH/LH.
(vypinac mam vzdy na auto).
Nevíš, zda by bylo možné CH/LH aktivovat pouze po odemknutí/zamknutí klíčkem?
Golf MK7 Variant R-Line WHITE SHADOW

TOPIC: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... 8#p3331458" onclick="window.open(this.href);return false;


ex: TOPIC: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=129&t=210467" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“