Opěrka hlavy demontáž

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Opěrka hlavy demontáž

Příspěvek od Shorty »

Zdar lidi. Během stěhování jsem pronikl do hloubky tajů golfa....to se mi jen zdá nebo jako fakt nejde kompletně vyndat hlavová opěrka u sedačky spolujezdce? Jedná se o sedačky ergoactive po FL
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
skoryl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 16.04.2017 18:00

Re: Opěrka hlavy demontáž

Příspěvek od skoryl »

Vyndával jsem to loni, a jde to dost blbě. Když stáhneš trochu látku u příchytek, tak na jedné straně (myslím, že směrem ke středu vozidla - u spolujezdce) je pojistka kterou musíš zmáčknout směrem k té železné kulatině, rukou to jde dost blbě, ideální je platební karta (nebo jiná) o kterou se můžeš pořádně opřít. Je třeba to dělat u obou držáků zároveň aby opěrka šla úplně vysunout ven. Tady https://www.youtube.com/watch?v=zWyiHvArtK8je k tomu video, já jsem jen nesundával ty krycí víčka, a zmáčkl jsem obě strany zároveň dvěmi kartami.

Uživatelský avatar
Adlib
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 13.05.2012 10:09

Re: Opěrka hlavy demontáž

Příspěvek od Adlib »

Demontáž a montáž opěrky hlavy
Poznámka

Opěrky hlavy je možné demontovat při namontovaných předních sedadlech.

Odjištění (odjišťovací tlačítko) je umístěno u sedadla řidiče na levé vnější straně ve směru jízdy a u sedadla spolujezdce na levé vnitřní straně ve směru jízdy.

– Přední sedadlo posuňte co nejvíce dopředu a co nejníže, a opěradlo sedadla nakloňte asi o 45°.

– Vložku čalounění v oblasti vodítek opěrky hlavy zatlačte lehce dolů.

– U obou vodítek opěrky hlavy namáčkněte pojistné destičky -1- až na doraz směrem k příchytné trubce.

– Opěrku hlavy vytáhněte z opěradla.
Přílohy
Operka.PNG
Golf VI - Comfortline 1.2 TSI - 63kW -2013
Golf VII - Comfortline 1.2 TSI - 77 kW -2014
Golf VII - Comfortline 1.2 TSI - 81 kW - DSG -2016
Golf VII Highline FL 1.4 TSI- 110 kW - DSG -2018

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Opěrka hlavy demontáž

Příspěvek od Shorty »

Díky hoši. To by mě nenapadlo rozdělávat a rejpat se kvůli tomu v sedačce šroubovákem. To by se mi skladník v Ikei vysmál ještě víc než konstatováním, že mi ta opěrka nejde vyndat.

Normálně by si člověk myslel, že k tomu slouží ten velkej čudl na boku opěrky a vono ne. A rozhodně neberu, že jde o bezpečnost, jelikož omylem vytáhnout opěrku je snad nemožný. Obzvlášť když je k tomu potřeba nejdříve pracně sklápět opěradlo točením kola. Pochopil bych to u auta kde se to sklopí samo po zatáhnutí za páku, ale tady teda ne. Hlavně že zadní sedačky se dají snadno sklopit přímo z kufru a zadní opěrky, které jsou blíže všetečným dětským ručičkám, jdou vyndat klasicky.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“