Problém s DSG 7

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

KP118
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.01.2017 21:27
Bydliště: Považská Bystrica - SR

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od KP118 »

Zdravicko. Tak dnes som bol na reklamacii s dsg a vyzera to tak ze sa konecne cosi malo deje. Malsom rovnaky problem s skakanim otacok. Dnes mi technik ukazal PC zevraj na dany problem vw konecne vytvoril nejake TPI ci tak nejak. Vraj bolo vytvorene pred 2 tyzdnami pod cislom 2049048/2 kde je popisovany nas problem s dsg. Je tam aj videjko kde to vidiet. Problem je ze vw momentalne problem riesi a ako sposob opravy je uvedene ze momentalne servis nema nic opravovat a odlozit opravu na neskor kym dane tpi aktualizuju. Potom ma ma servis kontaktovat na opravu tak neviem. Zatial spravili len adaptaciu dsg a problem sa zatial neukazal tak uvidim. Ako druhe mi opravovali veko nadrze kt sa po zatlaceni neodklopilo. Cuduj sa svete aj na to mali tpi kde vraj bolo potrebne zbrusit jedu hranu do vacsieho radiusu aby to nechytalo a odvtedy to fskt funguje.... Co sa tyka dsg tak snad sa vw prebudza a mozno nam to konecne niekto zacne riesit. Snad som s danou info pomohol. Ak sa nieco zmeni opat dam vediet.
GOLF V VARIANT: 1.9 TDI - 77kw - comfortline with DPF - PREDAJ
GOLF VII VARIANT: 1.4 TSI- 92kw- SLOVAKIA HIGHTLINE

Kafice
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 29.03.2018 06:56

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od Kafice »

Dobry den, chci se zeptat na DSG 7 a to konkretne u Tiguanu 2.0 tdi,103kw, r.v.2015. Ma prosim nekdo problemy? Radi bychom si auto poridili ale prave vsude cteme o problemech s DSG7. Podotykam ze automat mit musime. Dekuji za odpovedi.

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od Mirco »

neměj strach... jedná se o jinou převodovku :good: (mokré spojky)

KP118
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.01.2017 21:27
Bydliště: Považská Bystrica - SR

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od KP118 »

Zdravim pani neviem ci toto este niekto sleduje ale ak nahodou ano tak som dostal informaciu vraj 4.4 2018 je k dispozicii novy software pre DSG ktory by mal riesit trhanie pri rozbehu. ja mam ist na prehratie aj v 6 mesiaci tak neviem. Ma niekto k tomu nejake dalsie informacie? vraj aj by nemoholo prehratie softu tak sa meni cela dsg. Vraj prisli uz na to co to sposobuje. Ale neviem o tom viac uvidim casom. Nieje tu niekto kto ma k takym informaciam lepsi pristup? Snad to niekomu pomoze :D
GOLF V VARIANT: 1.9 TDI - 77kw - comfortline with DPF - PREDAJ
GOLF VII VARIANT: 1.4 TSI- 92kw- SLOVAKIA HIGHTLINE

attla
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 25.05.2018 21:30

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od attla »

tak hlasim sa do " klubu". tiez problém s dsg. golf 7 facelift 14000km...ale zdalo sa mi uz davnejsie ,že sem tam zlahka presmyklo,ale len za studena. Teraz uz aj ked je motor zohriaty.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od Pantani »

KP118 píše:vraj aj by nemoholo prehratie softu tak sa meni cela dsg.
Tomu neuvěřím, dokud to někomu fakt nevyměněj!

Na motortalk.de se o tom dá najít docela dost příspěvků, klíčovým slovem je to tpi. Samotný obsah TPI jsem nenašel, chtělo by to vědět přesně, co je tam napsaný.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

emanuelfiala
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 16.01.2016 18:36

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od emanuelfiala »

Je to tak řeším tento problém docela dlouho a nyní podle TPI Mám cca. 500 km po vyměně inovovaných spojek a nový soft. zatím vše ok. tak uvidíme až něco najedu. Ale nemění se cela DSG ale pouze spojky.

attla
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 25.05.2018 21:30

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od attla »

Ahoj.Uz je nabehane asi viac. Je to ok?

emanuelfiala
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 16.01.2016 18:36

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od emanuelfiala »

žádná změna po ujetí cca. 3000km a opět prokluzování :evil:

attla
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 25.05.2018 21:30

Re: Problém s DSG 7

Příspěvek od attla »

Vďaka. Riešiť to už nebudem, je to proste takto.


https://forum.skodahome.cz/uploads/mont ... 21def8.png" onclick="window.open(this.href);return false;

Otravným zákazníkom to vymenia, ostatných pošlu kamsi. Bude to zrejme o tom,že to kopu šoferov a hlavne šoferiek ani necíti ani nerieši. Chodiť do servisu ako na klavir nemá cenu.

Keď sa to bude zhorsovat a začne mi to liezt na nervy dam chip na 150k a toto :


https://www.tmg-performance.com/en/prod ... evlar.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“