Elektronická parkovací brzda a funkce Auto Hold

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
buress
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 15.03.2013 21:25

Re: Elektronická parkovací brzda a funkce Auto Hold

Příspěvek od buress »

Tak mě včera při pokusu rozjet se na křižovatce zhasnul motor a celá palubovka - po vteřině se vše rozsvítilo a na displeji se ukázala hláška "závada auto hold" a po chvilce "proaktivní ochrana vypnuta". Co je horší, že golfík při pokusu opět nastartovat jen opět zhasnul palubovku a chybové hlášky se opakovaly. Nakonec jsem musel volat odtah a v servisu si s tím zatím neví rady.. :-( Prý musí zkontrolovat svazky kabelů a minimálně jsem v tom za 5000,- a to vlastně ani neznají příčinu :-( Stáří auta je 4 roky a 4 měsíce cca..
VW GOLF VII 1.2 TSI 77KW Comfortline + mlhovky, PreCrash, multifunkční volant, rádio Composition Media, nově originál tažné WESTFALIA

Uživatelský avatar
MazyFM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 19.11.2013 21:03

Re: Elektronická parkovací brzda a funkce Auto Hold

Příspěvek od MazyFM »

Asi to nebude tvůj případ. Mě potkalo toto a prý to bylo vybitou baterií. Je pravda, že na kabely jsem to nastartoval. Hodně štěstí.
VW Golf VII Variant 1,6 TDI 7DSG Highline

Uživatelský avatar
buress
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 15.03.2013 21:25

Re: Elektronická parkovací brzda a funkce Auto Hold

Příspěvek od buress »

Tak to nakonec bylo taky tou baterkou.. Uff.. Celkem mě to stálo necelé dva tisíce a na zimu budu kupovat raději novou.. Mám radost, že to nebylo nic vážného :-)
VW GOLF VII 1.2 TSI 77KW Comfortline + mlhovky, PreCrash, multifunkční volant, rádio Composition Media, nově originál tažné WESTFALIA

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Elektronická parkovací brzda a funkce Auto Hold

Příspěvek od srotty »

4 roky staré auto a mrtvá baterka. Tak to je smutné. Kolik to má najeto? Že by zásluha zázraku jménem Start/stop ?

abbe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 13.12.2011 12:56

Re: Elektronická parkovací brzda a funkce Auto Hold

Příspěvek od abbe »

O pár příspěvků výše se píše, že při zapnuté funkci AutoHold musí být zapnuty pásy. Já mám aktivován AutoHold stále a bez pásu se dá popojíždět nebo vycouvat
bez problému. Není nutno sešlapávat brzdu. Přijedu domů, vystoupím,otevřu bránu, znovu nastoupím, zařadím arozjedu se. To samé při couvání. Pouze, když jsou otevřené dveře, tak se auto nerozjede. Myslím si že je to tak správně.
Golf Sportsvan 2016 1.2TSI 81kW Maraton Edition
Rožnov pod Radhoštěm

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Elektronická parkovací brzda a funkce Auto Hold

Příspěvek od ladaf »

Ono je to asi dle MR. Me funguje taky Autohold stejne bez/s pasy.
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

petr.vlcek.x
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 26.06.2016 10:52

AutoHold a el. parkovací brzda - odbržďují pozdě

Příspěvek od petr.vlcek.x »

Ahoj,
po 3 měsících a 15tis km začal mít vrtochy systém AutoHold a elektronická parkovací brzda. Odbržďují pozdě, auto tzv. drží na brzdách a motor se přes spojku s brzdami pere. Už jsem zažil, že brzdy auto pustily až po zasmrdění spojky, takže jsem to musel deaktivovat. Po dvou dnech se to vzpamatovalo (na rádiu jsem také viděl symbol VW, že by se někde něco restartovalo?), pak to do modu "nepustím tě jen tak" padlo zase. Už jsem objednaný do servisu.

Netušíte, na základě čeho či z jakých čidel dostává AutoHold či el. brzda pokyn k odbrždění?

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: AutoHold a el. parkovací brzda, odbržďují pozdě

Příspěvek od srotty »

Signál dostává od spínače na spojkovém pedálu. Diagnostikou jde nastavit,kdy mají brzdy pustit-dříve nebo později. Ale je možné,že ti blbne software ŘJ a budou ho muset přehrát.

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: AutoHold a el. parkovací brzda, odbržďují pozdě

Příspěvek od Bofors »

Taky jde o náklon vozu. V kopci pouští později než na rovině. Proto v kopci rukou ťuknu to spínače ručky ať jedu dřív.
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: AutoHold a el. parkovací brzda, odbržďují pozdě

Příspěvek od motorpower »

Včasnost se dá nastavit.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Shorty1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 06.09.2018 14:34

Re: AutoHold a el. parkovací brzda, odbržďují pozdě

Příspěvek od Shorty1 »

Byl jsem teď v servise a aktualizovali mi tam při opravě i SW pro ručku (AutoHold) - vyběhlo jim to tam v systému. Mám ročník 2014.
Golf Alltrack 1.8 TSI
Ex: Golf VII Variant 1.2 TSI

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: AutoHold a el. parkovací brzda, odbržďují pozdě

Příspěvek od Lukkii »

Jde v abs nastavit cas deaktivace brzdy, i vc uhlu naklonu.
Shorty1 píše:Byl jsem teď v servise a aktualizovali mi tam při opravě i SW pro ručku (AutoHold) - vyběhlo jim to tam v systému. Mám ročník 2014.
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

kut
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 12.08.2008 12:32
Bydliště: Zlínsko,tel 724958027
Kontaktovat uživatele:

Re: AutoHold a el. parkovací brzda, odbržďují pozdě

Příspěvek od kut »

Je na to svolavaci akce u vw! Me to fungovalo,ale neco meni ,trvalo to 30min

petr.vlcek.x
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 26.06.2016 10:52

Re: AutoHold a el. parkovací brzda, odbržďují pozdě

Příspěvek od petr.vlcek.x »

Díky za Vaše příspěvky.

Info po návštěvě servisu: mám auto vyrobené v 06-2018 a dle informace technika na tyto vozy není v souvislosti s AutoHoldem a el. parkovací brzdou zatím žádná svolávačka, není na to TPI a ani v interních diskuzích VW servisů nemají indikovaný problém.

Tedy: placebo v podobě přehrání software pacient nedostal, software je prý OK. Bylo provedena kontrola, nastavení, seřízení a konstatování, že závada se neprojevuje. Mám to pozorovat a pokud by se to vyskytlo znovu, potřebovali by auto ve stavu, kdy se závada projevuje.

Aktuální stav: 4 dny jsem jezdil, po seřízení paráda, celé to začalo chodit tak krásně měkce a potichu (jak AutoHold tak el. park. brzda), že jsem o tom ani nevěděl.
Až včera večer, nastartuju, dám zpátečku, chci vycouvat a už cítím, jak to zase začíná odbržďovat výrazně později, resp. ve stavu, kdy se to přes záběr motoru tzv. utrhne. Zatím jsem to pozoroval jen při aktivované el. parkovací brzdě (červená signalizace). Aktivní autohold (zelená signalizace) se zatím chová mravně. No nic, vyčkám, jestli začne stávkovat i autohold a pak to dám do servisu znova.

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: AutoHold a el. parkovací brzda, odbržďují pozdě

Příspěvek od drmla »

Zajímavé. Toto se mi občas stane taky. Ale jen někdy, nevypozoroval jsem nějaký společný jmenovatel, nejčastěji tedy při couvání. Ale jinak 99% času funguje naštěstí dobře. No informuj kdyby se s tím něco v servise mělo dělat.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“