Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Po naštartovaní studeného motora zostanú otáčky na 1300ot./min
PříspěvekNapsal: 18.04.2013 19:16 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

19.01.2013

67

No, tak som asi prvy kto sem pise nejaku tu ci uz vacsiu alebo mensiu zavadu. Uz po 4x sa mi stalo ze po nastartovani vychladnuteho motora mi zostali otacky na 1300. Ked bola zima a mrazy bolo vsetko v pohode. Bol som stym v servise no zatial mi povedali ze sa mam zastavit o tyzden lebo maju toho vela nakolko je sezona a pod. kktiny. :baseball: Co mi zatial povedal technik bolo len to, ze si tam auto nechaju a co ho ako prve napada je ze, skusia aktualizovat najnovsi software. Tak teraz len cakam do dalsieho tyzdna.
Po zisteni dam vediet :-)

Předmět příspěvku: Re: Po nastartovani studeneho motora zostanu otacky na 1300
PříspěvekNapsal: 18.04.2013 19:49 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

14.06.2011

103

Malibu Hills

tohle mi dela taky :) zatim sem to nijak neresil, udela to tak cca 1-2x za tyden

PříspěvekNapsal: 19.04.2013 16:15 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

19.01.2013

67

No mne vadi kazda vec na aute ktora neni a mala by byt v poriadku :) a obzvlast ked ide o nove auto ktore je este v zaruke. A kedze je v tej zaruke nech stym daco urobia :-)

PříspěvekNapsal: 22.04.2013 07:38 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

03.07.2011

467

nevím jak u G7, ale u G6 ty vyšší otáčky po nastartování jsou normální a děje se tak u studeného motoru, a venkovní teplotě někde mezi 12 až 18 stupni, ale je fakt, že na 1300 otáček nikdy, u mě tak na 1000 max

PříspěvekNapsal: 23.04.2013 14:47 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

22.12.2012

463

Mě překvapilo, že otáčky studeného motoru byly i při teplotách pod nulou, kolem 800. To je z dneška po startu, ale takové otáčky to má i když je pod nulou. Než vyjedu z garáže, tak je tam těch 750. Těch 1300 je asi hodně.
Příloha:
Fotografie0213.jpg

PříspěvekNapsal: 23.04.2013 22:50 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

26.11.2012

40

Já když nastartuju tak cca 20 sec. cítím od motoru docela nepříjemné vibrace. Dělá to pouze někdy. Není to tedy 1300 otáček, ale jen 1200. Setkáváte se s tím někdo?

PříspěvekNapsal: 01.05.2013 00:10 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

19.01.2013

67

1300 som mal fakt asi iba raz, zacal som to sledovat lepsie a naozaj aj ja mavam za studeneho startu tych 1100-1200. Ale do minuty alebo cca dvoch to padne na necelych 900. Ano Ungaro, aj ja mam to iste. V servise som este nebol, chcel som to este chvilu tak nechat ale uz ma to serie fakt. Dnes idem do servisu a uvidime. Mimochodom kolega v robote mi potvrdil ze u nich v meste v servise sa tiez uz stymto problemom stretli. Asi to nebude mat jeden dva kusy.

PříspěvekNapsal: 06.05.2013 07:44 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

27.10.2009

971

Ty otáčky dělaly už G6, je to emisní test a nikdo to už neřeší a ani u mýho to nikdo neřešil (to co v servisu dělali jsem nepovažoval za řešení) ani nevyřešil. Není to chyba ale vlastnost. Děje se to na jaře a na podzim, kdy teploty při studeným startu jsou určitý, v parným létě a nebo naopak zimě se s tím nesetkáte. Kdysi když jsem měl auto krátce a zvykal jsem si teprve, jsem z toho byl taky vyplašenej a vezl to do servisu, dnes už vím, že je to vlastnost. Auto sebou při tom trošku škube a má divnej zvuk, po 3/4 minutě se to srovná na 750/min. V tej chvíli když se to děje chvilku počkám, než si auto tímhle způsobem "očuchá" okolí a pak teprve vyjedu. Za 3 roky co mám auto se mi nikdy nic nestalo, u mýho je to prostě vlastnost a považuju to za vlastnost i u ostatních.

Čekal jsem netrpělivě, kdy se to i tady objeví :-)

Název týhle podle mýho vlastnosti "emisní test" mám z fóra škodahome, nikde jinde to nikdo nijak nepojmenoval.

VW to popisuje tady a říkají tomu předehřívání katalyzátoru (je to ta 2. položka odvrchu), takže nevím, jak se tomu má říkat, ale to je asi jedno.

PříspěvekNapsal: 11.05.2013 17:16 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

19.01.2013

67

Pantani, diky ti moc. Mozem os**t cely servis, tam by sa stym zbytocne aj tak len drbkali a na nic by neprisli, Teraz uz viem ze je to v poriadku. Dufam ze aj ostatni ktori nevedeli vo co gou uz vedia :-) :wink: Diky moc.

PříspěvekNapsal: 12.05.2013 10:43 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

27.10.2009

971

Mně tenkrát přehráli fw řídící jednotky, po kterým mi to pán druhý den ukazoval: to předehřívání kat. nebo jak tomu budeme říkat, jsme viděli oba naráz a řekl jsem mu rovnou, že to má jiný průběh - trošku rychlejší. Jinak jsem ale ničeho nedosáhl a ani nikdo jiný. Když se někdo pak chlubil, že mu to přestalo, tak leda dočasně (nejspíš kvůli teplotě venku). Měl jsem tady k tomu i video, který jsem už dávno vymazal. Fakt to už téměř 3 roky vůbec neřeším a když se to objeví, považuju to za vlastnost, auto nechám v klidu ať se uklidní a až pak teprve vyjedu - netrápím ho.
Naposledy mi to udělalo někdy před týdnem, když byla teplota akorát. Když se mi to stane, snažím se si zapamatovat, jaká je teplota venku a co je za měsíc. Podle mýho se to děje nejčastějc v teplotách 15-20 stupňů a to květen-červen a pak až na podzim září-říjen. Jinak sporadicky, v zimě jsem se s tím prakticky snad vůbec nesetkal. Vy všichni tady máte auta nový - ze zimy - tak to teďka prostě muselo přijít.
Kdo chcete vezte si to do servisu, ať vám řeknou, co si o tom myslí. Jen je mi divný, že o tom vůbec nikde nic netuší, na zmíněné stránce je to ale podle mýho názoru jasně popsaný.

PříspěvekNapsal: 13.05.2013 03:56 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

19.01.2013

67

Hej ved jasne, ked si mi dal link na tu nemecku stranku a tam t obolo jasne popisane tak do servisu nejdem. Nad tym som sa aj ja pozastavoval ze o tom nikto nic nevie, samotny servisny poradca ked som stym bol prvy krat v servise mi tie povedal ze mozu skusit nahrat novy software ale ze mam prist neskor lebo maju vela roboty a postupom casu som pisal na forum a ako si napisal ty tak tam uz druhy krat nepojdem. Mne sa to deje ale pri vyssej teplote ked je od 15 - 18 tak nic. Skorej tak od tych 19, 21 a viac.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]