1.6 TDi - ventilátor chladiča

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
marian52
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 05.06.2011 19:37

1.6 TDi - ventilátor chladiča

Příspěvek od marian52 »

Mam motor 1,6 tdi 77 kw vw golf 7.Po jazde s spusti ventilator chladica a prestane sa tocit cca po 15 min. ak vozidlo ihned nastartujem a vypnem ventilator sa prestane tocit.Po 1 hod. som nastartoval studeny motor a ventilator sa znovu tocil.Je to ok.

Dardemon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 11.05.2010 09:53

Re: 1,6 tdi ventilator chladica

Příspěvek od Dardemon »

S tim bych zajel do servisu, nez se ti tam neco upece kvuli chybnemu senzoru.
15 minut po vypnuti motoru by se ti to nemohlo tocit snad ani na sahare.
VW Golf VII 1.4TSI DSG Highline

provista1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 10.03.2013 10:45
Bydliště: Most

Re: 1,6 tdi ventilator chladica

Příspěvek od provista1 »

Chlapi, uznávám že 15 minut je hodně, ale jinak mě se to stalo dvakrát (mám najeto 6000km) a vždy to bylo po častějších jízdách na krátkou vzdálenost (město) a zároveň se deaktivoval Stop/Start a zároveň byly zvednuté otáčky volnoběhu na cca 1000/min - vše nasvědčuje tomu (i podle servismana ve VW), že se v tu chvíli spustila regenerace DPF a tam pak je nutné, pokud auto stojí, dochlazovat motorový prostor, protože DPF je hned za turbem.
VW Touran II 2.0TDI Highline Titanium Beige
ex VW Golf VII 1,6TDI Comfortline (plus něco navíc) Pacific Blue
ex Škoda Octavia II 1,9TDI Elegance
ex Škoda Fabia Sedan Fresh

Mikinesko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 04.01.2013 13:14

Re: 1,6 tdi ventilator chladica

Příspěvek od Mikinesko »

To sa stáva aj mne. A presne ako vravíš že po krátkej vzidalenosti tak začne točiť ako debil. Ja to riešim tak že necham bežať motor a keď počujem že prestal točiť na plne obrátky tak vtedy to vypnem. Ale ešte sa ich vo VW opýtam pre istotu či je to ok keď budem meniť pružiny.

nuru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 26.03.2013 13:03

Re: 1,6 tdi ventilator chladica

Příspěvek od nuru »

Co třeba DPF?

Mikinesko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 04.01.2013 13:14

1,6 tdi ventilator chladica

Příspěvek od Mikinesko »

Ale stava sa to dosť často. Fakt by ma zaujimalo či to má robiť tak často.

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: 1,6 tdi ventilator chladica

Příspěvek od rasto4444 »

obcas som mal aj ja zvysene otacky okolo 1000 ot/min. ale ten ventilator som si ani nevsimol, vobec som nepocul ze by sa nieco dialo.. aj ked ja jazdim skor cez vikendy dialnice a kratke trasy len tak obcas do obchodu a pod. takze mne sa to zatial moc neprejavuje. ale na 6ke to bolo normalne ze boli zvysene otacky pri kratkych trasach a bol to DPF(stacilo pridat trochu plynu a otacky klesli) tak hadam to nebude nic vazne
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

Mikinesko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 04.01.2013 13:14

1,6 tdi ventilator chladica

Příspěvek od Mikinesko »

To dufam aj ja. Ja ako nepocujem ventilator v aute. Mne sa to stava predne ked domov a zastavim a vtedy az pocut ten ventilator ked som von. Musim si najst dlhsiu trasu asi do prace.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“