Šmouha na okně při stírání

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Dominik46
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 23.01.2013 15:23

Re: smouha na okne pri stirani

Příspěvek od Dominik46 »

Problém je ten že stierače dodávajú dvaja výrobcovia BOSCH a XXXX (neviem meno toho druhého). a vy čo nemáte bosch vám stiera nahovno.

Ja som kúpil nové stierače BOSCH a problém vyriešený stiera ako má. V originály stály bosch okolo 40 až 50e ja som kúpil v obchode za 23e.
Naposledy upravil(a) Dominik46 dne 23.01.2014 00:06, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jirkaa64
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 22.12.2012 10:58

Re: smouha na okne pri stirani

Příspěvek od jirkaa64 »

Tak jsem se díval na stěrače a je na nich made in Hungary, tak zřejmě XXXX. Nic méně, mám ho od března a stírají nehlučně a žádný šmouhy nezanechávají . Možná máš pravdu a já jsem jen vyjímka.
G7 bílá Pure 1,2 63kw ergoActiv SunSet

Dominik46
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 23.01.2013 15:23

Re: smouha na okne pri stirani

Příspěvek od Dominik46 »

neviem aka krajina výroby je pre bosch. ale su napohľad iné - BOSCHe majú pri uchytení také male akoby kridelka a tie druhé nie. ak bduem mať čas dám fotku

Mahojakotyc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 11.09.2013 21:09

Re: smouha na okne pri stirani

Příspěvek od Mahojakotyc »

Myslím, že mi to dělá taky. Zatím jsem nezkoumal, co je to za stěrače. Naježděno zatím cca 800km, ale když pršelo, tak jsem se hned podivil, že tam je ve výhledu šmouha. Auto dodáno v listopadu.
VW Golf VII 1,2 TSI DSG
VW Golf Variant VII 1,4 TSI - služebák

Sargos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 04.12.2013 20:52

Re: smouha na okne pri stirani

Příspěvek od Sargos »

Vážení, já mám golfa VII (1,4 TSI Comfortline 90kW) od září/2013 a mám tam tu šmouhu taky... Chci se zeptat, jestli to už někdo opravdu úspěšně vyřešil (nebo vyreklamoval) např. výměnou stěrače a za jaký?
Já jsem zkusil odmastit stěrač i okno, potom taky myčku a všechno bez úspěchu. To můj starý focus s obyčejnými stěrači stíral naprosto perfektně!!!
Dost mě to teda štve. Díky za radu.

Uživatelský avatar
MazyFM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 19.11.2013 21:03

Re: smouha na okne pri stirani

Příspěvek od MazyFM »

G VII mám od listopadu 2013. Zprvu šmouhy u řidiče hrůza.
Sundal jsem oba přední stěrače a "vykoupal" je doma v teplé vodě (jsou grafitové takže to nečistit totálně). Dále jsem pořádně očistil čelní sklo, byly tam od novoty pidi zbytky od nějaké samolepky.
Po těchto krocích v dešti, teploty od -2 do +5 zatím jedou bez šmouhy. Uvidím co bude až zase začne námraza a sníh...
Kapalinu ostřikovačů jsem doléval sonax ta původní VW už tam asi nebude.

EDIT: Tak překvapení se nekoná. Končně je venku -5 °C a sníh. Při stírání opět nestírá u řidiče.
Naposledy upravil(a) MazyFM dne 22.01.2014 08:24, celkem upraveno 1 x.
VW Golf VII Variant 1,6 TDI 7DSG Highline

nomerad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 14.12.2013 21:53

Re: smouha na okne pri stirani

Příspěvek od nomerad »

Jak se ta závada projevuje? Je to flek po celé šířce stěrače, nebo jen někde? A pouze v určitých částech okna, nebo všude? Měli byste to tu lépe popsat. Pokud je to nedostatečnou konzistencí pryže nebo špatným materiálem, tak nějaké oplachování v teplé vodě nepomůže. Byla by to konstrukční vada a reklamaci by měli uznat. Že je to při teplotách kolem nuly O.K., bych neřešil. Počkej, až začnou +30-tky.
Golf VII 1.2 TSI 63kW

Uživatelský avatar
MazyFM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 19.11.2013 21:03

Re: smouha na okne pri stirani

Příspěvek od MazyFM »

Tak překvapení se nekoná. Dnes končně -5 °C a sníh. Při stírání opět nestírá u řidiče. U mě je návaznost na teplotu, po zahřátí čelního skla je to lepší.

Blbě stírá už při rozběhu a při vracení do původní polohy zanechává hlavně od středu stěrače nesetřenou plochu.

Přikládám fotku pořízenou 3.12. 2013, hlavní problém naznačen. Dnes pobdobné ikdyž né tak hrozné.

Dále pak Graham na tomto odkazu má dost fotek, které přesně odpovídají. http://www.golfmk7.com/forums/showthrea ... 148&page=7" onclick="window.open(this.href);return false;
Info Graham:
"After tinkering with the arm pressure and angle of the blades the wiper streak persisted. VW ordered a new windscreen which took two weeks to arrive from Germany and it was fitted this week. Todays weather is perfect for testing and I will post results. I highly doubt it can be the windscreen but am going through the motions of ruling possibilities out.
The magic cloth. The blades have been replaced 3 times. A new windscreen. The angle and pressure of the wipers adjusted. So far about 8 visits back to the dealership."

"Unfortunately, as suspected, no change after replacing the windscreen. The same band of water remains while using the windscreen wipers in the rain. If anybody else has news on this it would be great to hear it."
Přílohy
nestírá – foto po setření.jpg
VW Golf VII Variant 1,6 TDI 7DSG Highline

Uživatelský avatar
MazyFM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 19.11.2013 21:03

Re: smouha na okne pri stirani

Příspěvek od MazyFM »

V jiném vlákně zas píšou, že dali Bosche A864S a je klid. Takže přesně jak píše Dominik46 :good:

"Hi all..Replaced OEM wipers Valeo I think with Bosch aerotwin wipers from windsrceenwipersdirect.co.uk....part number..A864S...£28...Shouldn't have to buy parts yourself for a new car but couldn't live with original wipers they really were crap..
VW should really have sorted this before release..
The Bosch wipers are EXCELLENT Smooth,Quite & NO Smears Highly recommend them if you have smearing wipers."

http://www.windscreenwipersdirect.co.uk ... /a864s.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf VII Variant 1,6 TDI 7DSG Highline

Uživatelský avatar
concorde
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Re: smouha na okne pri stirani

Příspěvek od concorde »

u mého G7 byly občas náznaky šmouhy, ale jen málo kdy.
A víte co si myslím ? jiná stírátka, praní v teplé vodě a další kouzla jsou jen řešením důsledků

Příčina bude v "křivém" skle. To sklo bude u nás všech ve stejném místě jako by prohnuté dovnitř.
Samozřejmě to není vidět, je to desetina milimetru, možná milimetr.
A tam stírátko nedosáhne, protože okolí je výš a proto vznikne nesetřené místo.

Bude to vadná forma na sklo.
všem to dělá na stejné místě a všem pomáhají "měkčí nebo pružnější stírátka"

takže až si vyndá VW hlavu ze zadku a vlítne na výrobce skla aby opravil formu, bude klid. Do té doby nám to bude dělat všem.

dočasným řešením by bylo i zvýšit přítlak řidičova stírátka. Nejlépe o něco kratší pružinkou v ramenu stěrače nebo jiná mechanická úprava.

ale jak říkám, šmouhy moc nemám, vrzání nápravy jsem odstranil WD - viz jiné vlákno a teď už mě sere jen ten šum svistu u mého levého ucha :-)

das šmejd golf :good:
fau-vé je nejlepší, ostatní je hadr...

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: smouha na okne pri stirani

Příspěvek od Bofors »

já nikdy šmouhu na skle neměl tak pochybuju že to dělá všem.
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
MazyFM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 19.11.2013 21:03

Re: smouha na okne pri stirani

Příspěvek od MazyFM »

concorde píše: Příčina bude v "křivém" skle.
To je trochu odvážné tvrzení s tím sklem. Máš to někde vyčtené?
Dominik46 potvrdil opravu výměnou stěračů za Bosche...
Kdyby to bylo křivým sklem pochopím šmouhu v určitém místě ale né v celé délce tahu stěrače - krásně jde vidět tady:

Obrázek
Naposledy upravil(a) MazyFM dne 22.01.2014 18:20, celkem upraveno 1 x.
VW Golf VII Variant 1,6 TDI 7DSG Highline

nomerad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 14.12.2013 21:53

Re: smouha na okne pri stirani

Příspěvek od nomerad »

No tak z těch obrázků je vidět, že to je stěrači. Mírně křivé sklo by stěrače svou elasticitou měly vykrýt. Obávám se ale, že toto nikde v servise jako reklamaci nevezmou.

8) Já jsem původně myslel, že tou "šmouhou" myslíte černou pryžovou stopu, kterou vadný materiál zanechává na skle...
Golf VII 1.2 TSI 63kW

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: smouha na okne pri stirani

Příspěvek od mechy »

Já si myslím,že na reklamaci to určitě je.Pokud by ji neuznali, koupil bych si u VW nové stěrače a dokud by nestíraly pořádně -reklamovat.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Mikinesko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 04.01.2013 13:14

smouha na okne pri stirani

Příspěvek od Mikinesko »

Mne to nerobi a mam 12/2012 model.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“