1.6 TDi - klepanie spojky

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

1.6 TDi - klepanie spojky

Příspěvek od rasto4444 »

Zdravim, mám taký problém, nerobí mi to stále, poslednú dobu sice sporadicky, ale po prejdení par km a zastaveni na krizovatke mi zacne klepat spojka..taky kokovy(plechovy) zvuk. Ked spojku zatlacim tak to prestane, nie vzdy, obcas ju musim viac krat stlacit aby "sadla" a klepanie prestalo. Neviete co to moze byt? Nejak nemam odvahu ist s tym do servisu kedze uz ma tam vcelku poznaju ako stazovatela este z predosleho G6 a kedze mi to nerobi vzdy, tak pri mojom stasti by sa ta zavada neprejavila..tiez mam pocit ze pri 1. a 2. prevodovom stupni pri urcitej ustalenej rychlosti ma auto tiez taky plechovy(kovovy) zvuk..
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: 1.6 TDI klepanie spojky..

Příspěvek od jar_da »

je to takové rachtání na neutrál? po vyšlápnutí spojky je ticho? při pokusu zařadit-zatlačit řadičku na jedničku bez spojky také ticho? najeto okolo 30.000 km? a nejvíce to dělá u polostudeného motoru?
CAXA

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: 1.6 TDI klepanie spojky..

Příspěvek od rasto4444 »

hej je to take klepotanie na neutrale, zoslapnem spojku prestane.. bez spojky som neskusal radit. najazdenych 4800 km ale zacalo to uz niekde pri 2000.. a robi to ako kedy.. niekedy po prejdení par km inokedy aj po dlhej jazde na dialnici.. cital som podobny problem mal chalan na golf 5 a vraj to moze byt lamela spojky a neviem co este.. tak neviem..
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: 1.6 TDI klepanie spojky..

Příspěvek od rasto4444 »

Nevie nikto čo by to mohlo spôsobovať? Prípadne na čo sa odvolať ak by som šiel do servisu aby sa na to pozreli a just by to vtedy nerobilo?... :(
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

Uživatelský avatar
jar_da
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 03.07.2011 07:37

Re: 1.6 TDI klepanie spojky..

Příspěvek od jar_da »

Měl jsem to samé na G6, je to lamela spojky, resp. pružiny v lamele, které nejsou schopné utlumit kmity motoru a přenáší se tak do převodovky a tím to rachtá, myslím, že 1,6 tdi v G7 nemá dvouhmotu, takže to všechno jde přes lamelu, jen je mi divné, že to je tak rychle, po tak mýálo najetých km, nejde motor nějak nepravidelně nebo kolísavě na neutrál? Mě to začalo na cca 35.000 km a na 45.000 km to už byl trvalý jev.
CAXA

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: 1.6 TDI klepanie spojky..

Příspěvek od rasto4444 »

nemam pocit ze by motor isiel nejak nepravidelne.. akurat ako som pisal vyssie tak na prvych dvoch stupnoch pri konstantnej rychlosti vydava taky plechovy zvuk ale nerobi to vzdy.. a tiez ked niekedy vypinam motor tak tiez ma taky zvlastny zvuk ale vsetko to asi suvisi s tym klepanim lebo tie zvuky su dost podobne. siel by som s tym aj do servisu ale bojim sa ze sa to neprejavi a zas tam budem za blbca.. Lebo nerobi mi to zakazdym.
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: 1.6 TDI klepanie spojky..

Příspěvek od rasto4444 »

Tak dnes som bol v servise a samozrejme ako som cakal tak to klepanie nerobilo..takze som ani nic nevybavil.. :( niekedy to klepoce jak slak, sa pomaly az hambim, ze nove auto take zvuky vydava a inokedy zase nic..
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“