Závady z výroby

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
Savione
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 27.04.2013 09:45
Bydliště: Bratislava

Závady z výroby

Příspěvek od Savione »

Moj golf ma 10 tyzdnov a 4500km.

Zatial som si vsimol tieto zavady:
1. vodicov stierac zle stiera
2. vnutorne osvetlenie - vodicova LED nesvieti/svieti slabo
3. vrzgaju zadne lave dvere
4. palubny pocitac sa mi sporadicky prepina do nemciny po nastartovani
5. odkladaci priecinok pred vodicom mi dali v inej farbe ako je interier
6. klimatizacia obcas piska, intenzita piskania zavisi od otacok motora - problem je, ze to nerobi stale

Bol som s tym v servise v Porsche Bratislava, odpoved zo servisu:
1. tvrdia, ze je to mechanicky poskodene, ze si mam kupit novy stierac
2. objednali nove svetlo
3. opravene - bola vyskocena nejaka manzeta
4. opravene - zevraj zle nastaveny pocitac z vyroby
5. vymenu poslali na schvalenie niekam vyssie
6. nevedel som im ukazat, kedze to prave nerobilo, takze sa to neriesilo
Naposledy upravil(a) Savione dne 14.08.2013 12:34, celkem upraveno 1 x.
GOLF VII 1.4 TSI 103kw Highline Blue Sky

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: Zavady z vyroby

Příspěvek od rasto4444 »

Ahoj taktiez mi vrzgaju zadne dvere ale prave.. klima mi tiez sem tam pistí, ci jaky zvuk to vydava.. Klepe mi spojka na volnobehu.. ked ju vytlacim prestane.. robi to hlavne ked idem po dialnici a potom zastavim na krizovatke.. ked som s tym bol v servise tiez sa to neprejavilo. Ak sa smiem spytat, kde si bol na dolnozemskej ci vajnorskej?
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

Dardemon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 11.05.2010 09:53

Re: Zavady z vyroby

Příspěvek od Dardemon »

Ten prvni bod je IMO vyrobni vada a ja cekam na svolavaci akci ...
Dela to snad kazdemu kdo si koupil noveho golfa vcetne me.
VW Golf VII 1.4TSI DSG Highline

Uživatelský avatar
Savione
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 27.04.2013 09:45
Bydliště: Bratislava

Re: Zavady z vyroby

Příspěvek od Savione »

rasto4444 píše:Ahoj taktiez mi vrzgaju zadne dvere ale prave.. klima mi tiez sem tam pistí, ci jaky zvuk to vydava.. Klepe mi spojka na volnobehu.. ked ju vytlacim prestane.. robi to hlavne ked idem po dialnici a potom zastavim na krizovatke.. ked som s tym bol v servise tiez sa to neprejavilo. Ak sa smiem spytat, kde si bol na dolnozemskej ci vajnorskej?
Ved prave, ze ta klima je taka divna. Som si to vsimol, ked boli teploty 35+ a neviem, ci to nezacalo robit, ked mi start-stop vypol motor a potom ked nabehol. Kedze je to take pisklave a motor je tichy, je to trochu otravne. S pustenym radion sa s tym da zit. A nerobi to stale.
So spojkou som si nevsimol, ze by bol nejaky problem. Bol som na Dolnozemskej.
GOLF VII 1.4 TSI 103kw Highline Blue Sky

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady z vyroby

Příspěvek od sirdo »

Volkswagen svolává 1,6 milionu aut, kvůli převodovce DSG
http://www.auto.cz/volkswagen-svolava-1 ... -dsg-77831" onclick="window.open(this.href);return false;

DEKER
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 29.08.2014 07:19

Re: Zavady z vyroby

Příspěvek od DEKER »

zdravim som novy na fore a potrebujem radu nieco som tu uz cital a tiez pozorujem dve zavady na golfe 1,2tsi 77kw r.v 12-2013 stierac zle stiera na sof.strane pri navrate to ma neako nestve ale suchot v prevodovke je pocutelny dost vyrazne ked je studeny motor tak nic ale ked sa zohreje tak pocut take kovove akoby cvrlikanie,suchotanie ale ked vytlacim spojku tak je ticho auto mam mesiac a nabeh.je 1800km dost mam s toho nervy uz to niekto riesil v servise a ako to dopadlo asi pojdem do autonovo banska bystrica uvidim za rady dakujem..................................tak dnes skoro po dvoch rokoch pri 35000 km uznali vyrobnu vadu prevodovky a asi budu menit za novu o 2 tyzdne konci zaruka za dva roky mnozstvo zavad zatekanie do interieru,zle stierajuci stierac na sof. strane, piskanie kolies,nedotahovanie okien dialkovym,hluk pri vyssej rychlosti od spetneho na soferovej strane ako keby bol pootvoreny oblok,zatekanie cez tretie brzdove svetlo proste das auto uz nikdy
Naposledy upravil(a) DEKER dne 19.07.2016 21:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Zavady z vyroby

Příspěvek od Wlashack_cz »

Nechci rýpat, ale interpunkční znaménka udělají divy.
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

Ischemias
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 17.10.2013 11:51

Re: Zavady z vyroby

Příspěvek od Ischemias »

Zdar
Já přidám svoje poznatky:
1) Ukapávající zadní stěrač - opraveno v rámci garančky
2) Špatný SW na ruční brzdu - k tomu se vázala hláška o špatném stavu baterie a díky tomu se neaktivovalt start stop systém - opraveno v rámci garančky
3) Po vypnutí Start stop systému se tento zase aktivuje - po druhém vypnutí už OK - zatím neřešeno.
A něco navíc: Na bílé barvě jde vidět špína a kapky na kapotě nechtějí odtéct ani při 90 km/hod :)

Ostatní vady mne netrápily: auto pořizované 2/2014

++
Doplním ještě deaktivce vnitřní cirkulace vzduhu - někdy se stana, že cca po 20 sekundách po tom, co zapnu vnitřní cirkulaci vzduchu se sama vypne - není to 100% samovypnutí se děje tak v 10-15% případů.
Naposledy upravil(a) Ischemias dne 06.10.2014 09:52, celkem upraveno 1 x.

vi.to
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 31.01.2014 12:10

Re: Zavady z vyroby

Příspěvek od vi.to »

Závady:
1. displej radia - po startu se nerozsvítí, to se stává cca 1x měsíčně
2. chyba zapalování - po několika startech stálé signalizuje, následně jsem ujel cca 30 km a vše OK
3. zanesený filtr pevných částic - s tím se váže nárůst spotřeby (9,5l/100Km na 80 Km dlouhé trase), ačkoliv motor jsem držel dostatečně v otáčkách, na okreskách nemám šanci regenerovat
4. mlžící se zadní světlo - zatím jsem neřešil

Najeto 18 tis. Km od února 2014

efreeti
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 31.07.2013 14:05

Re: Zavady z vyroby

Příspěvek od efreeti »

Auto mám od loňského května...

1)špatně se dovírající dveře u řidiče. Stejný problém byl u dalších dvou vystavených golfu na prodejně. Přesvědčovali mě, že je to normální, prý přetlak vzduchu v kabině :) Pak opraveno na počkaní zregulovaním mechanismu zavíraní dveří.
2)šmouha na čelním skle od stěrače...problém zmizel sám od sebe...přikládám to tomu, že vysoké teploty na dovolené v HR změnily vlastnosti stírací gumy....od té doby mám klid.
3)dvakrát problémy s autorádiem při přehrávání hudby z USB...neřeším...doufám, že vyřeší upgrade firmwaru při garanční prohlídce
4)tříkrát sem zaznamenal nestandartní chování vypínače blinkrů při návratu volantu do středové polohy...prostě se nevypínaly blinkry......ještě chvíli to budu pozorovat, ale tohle mě dost irituje, takže to nechám při nějaké příležitosti vyřešit servis.

Všechno relativně prkotiny, jinak zatím bez problémů, jsem spokojen.
VW Golf VII 1.4TSI 103kW Highline MY2013

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Zavady z vyroby

Příspěvek od NeoGenX »

vi.to píše:Závady:
3. zanesený filtr pevných částic - s tím se váže nárůst spotřeby (9,5l/100Km na 80 Km dlouhé trase), ačkoliv motor jsem držel dostatečně v otáčkách, na okreskách nemám šanci regenerovat

Najeto 18 tis. Km od února 2014
Tohle by mě zajímalo - s jakým motorem? Na 18.000 km trochu brzy, ne? Já jezdím tak, že mám otáčky běžně kolem 1600-2100. Může to být problém?
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Uživatelský avatar
iwhy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 273
Registrován: 03.02.2014 10:08
Bydliště: KE, SK

Re: Zavady z vyroby

Příspěvek od iwhy »

Ty sa báť nemusíš, je to DPF filter teda diesel. Zatiaľ ho v benzínoch nemáme a dúfam, že dlhú dobu mať nebudeme takže sa nemusí nič regenerovať.

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Zavady z vyroby

Příspěvek od NeoGenX »

:drinks:
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Honzajs122
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 20.09.2013 21:28

Příspěvek od Honzajs122 »

30.000 km za 6 měsíců s 1.6 TDI 4 Motion a kromě toho, že to sežralo olej mezi ryskami, žádná závada. Garance za 6000 Kč, všechen materiál jejich

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Zavady z vyroby

Příspěvek od Wlashack_cz »

Ahoj, mám prosím další "hloupou" otázku. Pokud si koupím auto například v Brně, kde můžu uplatňovat záruku na závady? Musí to být Brno nebo jakýkoliv servis VW? A jak je to v případě garančních kontrol? Opět to může být libovolný VW servis?
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“