Zatékání do Golfa

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Zatékání zadními dveřmi

Příspěvek od juro111 »

Chlapi, nepíšte sem čo všetko vám na golfe nefunguje správne, pretože hneď všetko nájdem aj na svojom aute :( Dnes som náhodou otvoril ľavé zadné dvere a videl som presne to isté. Zatečenej trocha vody na koberčeku a tesnenia celé mokré. Predpokladám, že dvere boli zavreté dobre, auto nehlásilo žeby neboli zatvorené, ale teda istý si nemôžem byť. Na dverách som si všimol, že v hornej časti ako je spoj semišovného tesnenia, tak tadiaľ to možno pretieklo. Semiš bol celý mokrý v oblasti toho spoja.
Je dosť znepokojujúce, že také auto ako je golf, ktoré sa hrá na premianta svojej triedy, má takéto problémy, ktoré si myslím že v iných automobilkách neriešia a funguje im to bez problémov.

medvidek_panda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 04.09.2015 10:06

Re: Zatékání zadními dveřmi

Příspěvek od medvidek_panda »

Měl jsem to samé, ale nezatékalo tolik. Jenom při větším / delším dešti bylo pár kapek na sedačce a dveřích. Reklamováno (byly i fotky) a odstraněno výměnou těsnění.

mira19
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 16.02.2015 19:53

Re: Zatékání zadními dveřmi

Příspěvek od mira19 »

mam to same staci auto umejt vapem a leva strana mokro na tesneni v pravo louze na koberci.

mira19
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 16.02.2015 19:53

Re: Zatékání zadními dveřmi

Příspěvek od mira19 »

tak sem dneska skousel lejt vodu na okno a voda vytekala jak kanalkama tak pod tapecirunkem takze podobna zavada jako pred 10lety u f1

Uživatelský avatar
belacapa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 04.08.2010 16:23

Re: Zatékání zadními dveřmi

Příspěvek od belacapa »

ak to nebudú tesnenia, tak ešte nech pozrú reproduktor. V rodine máme jedno g7 ročník myslím 2014 hatch a tiež zatekalo, v servise zistili ze nie cez tesnenia ale cez reproduktor...príde mi to divné, ale takto závadu popísal servis...
VW Golf VII Variant Highline, 1.4TSI 110kW, Limestone grey, 2016
VW Golf V 1.4 55kW 2005

Vandat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 09.05.2017 15:17

Re: Zatékání zadními dveřmi

Příspěvek od Vandat »

Zdravím,

tak pokud to není pirela, tak někde kolem střechy? Řešil jsem u VW Polo záhadné zatýkání a dost nepříjemné. Pirelu jsem měnil 2x a neúspěšně. Za zatečení jsem musel vydat celý koberec. Zatýkalo jen, když auto bylo lehce nakloněno více na stranu spolujezdce (kaluž ve velkém deště uvnitř). Když jsem sundal komplet obložení kolem dveří a sedačky ven, a stříkal volně hadící po autě (jako když prší) bylo vidět, že voda teče dovnitř skrze střechu a po karoserii se veze pod kobercem až dolů (voda pak vzlínala kobercem na povrch). Když jsem tohle pak řekl servisu, tak to opravil, věděl kde hledat. Ale chtěl také čekat na déšť a testovat a kde si co si. Jako kdyby to nemohl otestovat pořádně sám...

Přeji, ať se závada rychle najde. Voda uvnitř je neštěstí.

V.

larin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 08.09.2013 11:24

Re: Zatékání zadními dveřmi

Příspěvek od larin »

Objel jsem tři autorizované servisy po Praze, problém viditelný ( zrovna pršelo ),
auto musí zůstat v servisu více dní, za úplatu ochotně nabídli náhradní vůz.

Klokočka Řepy, technik pronesl, je to v pořádku, do auta zatékat může :-)

Tím tedy konec myšlenky na flexibilního řešení typu:
1) na smluvený termín servisu, ráno přistavím vůz, zjistí se závada, odpoledne domluvíme další postup
2) na smluvený termín servisu, v případě nutnosti objednat nový díl, přistavím vozidlo k výměně dílu

Je možné, že je to spíše o nastavení postupů záručních oprav dealer/import a servisy tento postup musí dodržet,
na stranu druhou odmítám platit náhradní vozidlo, při závadě kterou jsem nezpůsobil svým přičiněním.

Nakonec jsem se dohodl na opravě mimo Prahu, s možností zapůjčení předváděčky.

Na závěr, sice mi zatéká do auta, ale jezdím :-) , u Fordu prý není mobilita ani při motor K.O.
Golf 1.2 TSI 77kw - 2015 - Prodáno

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Zatékání zadními dveřmi

Příspěvek od srotty »

To je neskutečný,jak jsou ty autorizáky nepružný. Zjištění ,kudy to teče, zabere i kdyby tak hodinu. A pak dám nový díl nebo to utěsním tmelem. Takže za 2 hodiny není co dělat. Né,oni si to nechají 2 dny ,aby mohli zákazníkovy pořádně naúčtovat.
Dej pak vědět,jak jsi dopadl a čím to bylo.

larin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 08.09.2013 11:24

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od larin »

Jak psal Lindrosson, problém bude ve špatném těsnění reproduktorů,

stejný problém viz. motor talk de - poslední příspěvek na 9. straně fotky repro s těsněním

https://www.motor-talk.de/forum/wassere ... tml?page=8

https://drive.google.com/file/d/0B_6tbm ... U5R00/view
Golf 1.2 TSI 77kw - 2015 - Prodáno

mira19
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 16.02.2015 19:53

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od mira19 »

tak mi vservisu zjistili ze zazejka okolo repro,zejtra du pro auto tak dam vedet

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Zatékání zadními dveřmi

Příspěvek od Pantani »

larin píše:Klokočka Řepy, technik pronesl, je to v pořádku, do auta zatékat může :-)
:lol: :lol: :lol: Někde jsem tu před pár dny psal něco o místních servisech a o tom, že při výběru auta je potřeba předcházet pokud možno tomu, aby se do servisu někdy v budoucnu s autem vůbec muselo. Tohle je další krásnej příklad, jak to taky v českých servisech může chodit. :!:
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

mira19
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 16.02.2015 19:53

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od mira19 »

Tak vymenily zadni repro i s tesnenim a zatim je v aute sucho

Uživatelský avatar
bouda05
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 14.06.2014 11:59

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od bouda05 »

Před měsícem se u mě začal objevovat ten samý problém, jako popisují ostatní. U obou zadních dveří louže a zatékání až na kobereček viz. foto. Nejvíc tam zatékalo při stání na dešti. Při jízdě bylo obvykle sucho.
Dneska jsem to byl reklamovat (auto má prodlouženou záruku na 4 roky) . Záruka bez problému uznána, vyměněné repro i těsnění. Zkoušel jsem to wapkou a zdá se, že je zatím klid 8)
Přílohy
2017530160731.jpg
2017530160910.jpg
Golf Variant VII 2.0 TDI ComfortLine - Pacific Blue, Bi-xenon, Ergoactiv

larin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 08.09.2013 11:24

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od larin »

Repro vyměněno v obou zadních dveřích, dle vyjádření technika byl materiál reproduktorů popraskaný.

Servis: Autostyl - Stodůlky, dobrý přístup technika k řešení problému, byl jsem tam druhý s touto závadou.

Na závěr bych dodal, že v rámci zachování vlastní mobility, bez dodatečných nákladů v době opravy,
jsem využil promo od Hyundai, zapůjčili mi k testování novou i30 na 4 dny zdarma,
k mému štěstí jsou oba dealeři vzdáleni cca 300 m od sebe.

Když se zamyslím, že VW jsem zaplatil za produkt a záruku a v případě výskytu výrobních vad, musím řešit svoji mobilitu,
jinými slovy platit za náhradní vůz, je asi k zamyšlení chytrých hlav v zastoupení VW ČR.

Po vydatnějších srážkách přidám info jak se oprava zdařila.
Golf 1.2 TSI 77kw - 2015 - Prodáno

jiras_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 28.08.2016 14:12

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od jiras_ »

Ahoj, mrknuli byste na svoje Golfy, jak drží husí krky na 5. dveřích? Ta část na kastli je jak přibitá a skoro se nehne, na dveřích to extra pevné není. Jen mě zajímá, jestli je to normální.

A nemá někdo návod, jak to odmontovat? Nerad bych to zlomil. Díky
Golf VII Variant, 1.4 tsi 92kW

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“