Zatékání do Golfa

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
larin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 08.09.2013 11:24

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od larin »

Potvrzuji úspěšnost opravy zatékání přes repro zadních dveří, po opravě - výměna repro, problém vyřešen.
Golf 1.2 TSI 77kw - 2015 - Prodáno

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od juro111 »

Pri garančnej prehliadke som tiež nahlásil aj problém so zatekaním. Pri oblievaní auta zistili, že to naozaj tečie do vnútra. Cez vytiahnutú krytku odrazky vo dverách boli vidno zatečené pod reprákom a pravdepodobne prasknuté uchytenie reproduktora. Budúci týždeň to ide do servisu na opravu, prípadne výmenu.
jiras_ píše:Ahoj, mrknuli byste na svoje Golfy, jak drží husí krky na 5. dveřích? Ta část na kastli je jak přibitá a skoro se nehne, na dveřích to extra pevné není. Jen mě zajímá, jestli je to normální.
Toto som dnes pozrel a u mňa to drží bez problémov aj v karosérii a aj vo dverách. Nič nie je voľné.

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 340
Registrován: 26.07.2010 13:48

Zatékání do kufru

Příspěvek od fkabl »

Tak už to zřejmě začíná...s novým autem i vychytávání much a reklamace. V pátek zažil můj nový GVII Variant po FL poprvé
pořádný déšť a po příjezdu do garáže a otevření dveří kufru mi do něj z vnitřního plastového obložení dveří (nahoře nad zadním oknem)
vyteklo trochu vody. Pokud se to ještě jednou zopakuje, půjdu reklamovat. Myslíte, že v tom může hrát nějakou roli novota auta, tj. těsnících
gum, glazura laku...kdy na sebe nemusí 100% přilnout? Zda by nepomohlo třeba ty nové těsnící gumy něčím nepřetřít? Díky.

fkabl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 340
Registrován: 26.07.2010 13:48

Re: Zatékání do kufru

Příspěvek od fkabl »

Tak jsem možná našel příčinu. Když přejedu rukou po těsnící gumě okolo otvoru do kufru, tak právě na horní straně
v jednom místě cítím určitý hrbolek (lehké vyboulení), způsobený asi lokálně větším množství lepidla pod gumou. Je to trochu vidět
i očima, když se na to zaměřím. Soudím, že díky tomu těsnění špatně doléhá po celé délce na rám dveří a kolem toho vyboulení může
trochu voda prosakovat. Reklamace mě tedy zřejmě nemine.

mira19
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 16.02.2015 19:53

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od mira19 »

tak to neubehli ani 3mesice a uz zase zateka,zatim jen na prave strane opravdu uz zacinam bej na servis i vw nasranej.

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od Oskar1 »

Ahoj všichni,
všechny co mají porblém se zatékání zadních bočních dveří jako já bych chtěl požádat o kontakt ja značkový servis VW v Praze kde vám tento problém vyřešili a mají s tímto problémem zkušenost. Já dal své auto do servisu VW a tam se tváří že to není možné a prostě dělají vše proto aby nic nemuseli řešit. Po odendání odrazek na dveřích je tam znatelně vidět jak tam teče voda přez repro a místo přinejtování repra je uplně rozpraskáné a vůbec nic nedělají! Bohužel.
Není na to TPi?
Moc mi tím pomůžete. Děkuju vám.

mira19
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 16.02.2015 19:53

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od mira19 »

Autostyl na Jeremiasce ale vymenily repro a tesneni ale po 3 mesicich uz zase zateka jednemi dverma.

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od Oskar1 »

Děkuju za kontakt :D

styblow
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 13.08.2010 20:41
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od styblow »

Zdravim,
Uz po nekolikate se mi stalo u Golfa VII, ze po desti mi nachcalo do auta. Cely Levy A sloupek mokry. Dokonce i koberec na podlaze mokry. Mam panoramu, takze to tece pres ni, jelikoz jsou ucpany ty kanalky. Ty jsem zkousel prostouchnout lankem, ale nekde dole u A sloupku se to sekne a nechce to jit dal. Zajima me, kam jsou ty hadicky ze strechy vyusteny, abych to mohl vycistit ze spodu.
Dekuji za pomoc.

Gašpo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 27.07.2017 14:41

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od Gašpo »

Určite si nechcem hrať na chytrého, osobne žiadny takýto problém nepoznám a auto už bolo "otestované" aj v dlhotrvajúcom, skutočne extrémne hustom daždi. Neobjavila sa vnútri ani kvapka a to ani po rýchlejšej jazde na diaľnici.
Takže len "pindy starého zbrojnoša", resp. úvaha čím to može byť:
-Konštrukčná nedomyslenosť. Na našom Variante napríklad vidím pri otvorení zadných dverí, že hore sa drží voda, pretože nemá vytvarovanú cestu pre odtok. A časom tesnenie starne, voda si tú cestu proste nájde.
-Odtokové kanálky sú možno poddimenzované. Vidím to napríklad na otvoroch pod čelným sklom, ale aj odtok vo viečku nádrže, nerobím si ilúzie že vo dverách to bude lepšie.
-Nedostatočne otestovaná príplatková výbava. Priplatíte si napríklad lepšie repro vo dverách a už može byť problém.
Proste tá dnešná "uspěchanost vývoje" si vyberá daň.
Zopár rád:
-Hneď keď je auto nové doporučujem na lak naniesť sealant s dlhodobým účinkom. A to poctivo do všetkých záhybov a zákutí kam sa dostanete. Nielen na exteriér karosérie. Sealant má oproti vosku tú výhodu, že je riedky, ľahko sa aplikuje. Osobne používam Paint Protect od Meguiars, ale nechcem robiť reklamu, podobných prípravkov a asi aj lacnejších je na trhu dosť. Opakovať aspoň raz za rok.
-Tiež hneď na nové gumové tesnenia naniesť ochranu, ktorá spomalí starnutie gumy. Ja používam Classic Protectant od ValetPro, ktorý zároveň perfektne slúži pre ochranu plastov v interiéri. Taktiež aspoň 1x ročne. Myslím že obetovať autu aspoň jeden víkend za rok sa vyplatí.
-Pri umývaní nepoužívať príliš silný tlak vody WAP na výraznú špinu. Akurát ju tým natlačíte do odtokových kanálkov. Ak ju nechcete šudlať ručne, stačí kvalitný šampón menej rozriedený naniesť na lak ( dobrá vychytávka je striekacia pištoľ ), nechať pár minút posobiť a potom bordel spláchnuť stredne silným prúdom vody, prípadne mu pomocť umývacou rukavicou, než sa dáte do poriadnej očisty.
Ja nepatrím medzi "detailistov", ktorí pracne nanášajú na lak prírodné vosky, ktoré potom leštia. Stačia mi syntetické polymérové sealanty, ktoré vydržia dlho a hlavne sa ľahko nanášajú. S vhodným kvalitným šampónom s neutrálnym PH tá ochrana vydrží fakt dlho, síce lesk nie je tak dokonalý ako s prírodným voskom. A ten vosk, ktorý má tuhšiu konzistenciu, može byť tiež jedna z príčin upchatia odtokových kanálkov.[Stream][/Stream]

mira19
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 16.02.2015 19:53

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od mira19 »

ahoj,nechapu co ma voskovani a selanty spolecneho zde uvadenyma zavadama a nikdo tu neresil podimenzovane kanalky ani tesneni ale zatekani okolo zadnich repro

Gašpo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 27.07.2017 14:41

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od Gašpo »

Aha, asi som mal byť viacej "polopatický". Nedošlo mi, že nie každý to pochopí. 8)
Súvislosť to má veľkú. Keby sa voda v niektorích miestach nedržala, ale okamžite odtekala, takéto problémy by vobec nemuseli nastať. A to, že neodteká može byť sposobené konštrukčnou nedomyslenosťou, alebo zanesením príliš poddimenzovaných odtokových kanálkov. Ak je lak neošetrený, voda na jeho povrchu nemá žiadne povrchové napatie, ľahko sa "rozlezie" a vždy si nájde cestu ako preniknúť ďalej.
Uvediem praktický príklad. Keď auto umyjem, alebo keď výdatne prší a auto potom uschne bez toho aby jazdilo, tak keď otvorím dvere nadoraz, voda z nich vyteká. Znamená to, že sa v nich drží, čo je logicky špatne. Nechcem tvrdiť že naše auto stojí na ideálne rovnom povrchu, ale ktoré áno? Odtoky by mali byť riešené tak, aby dobre fungovali aj na mierne naklonenej rovine. Proste tých "dier" urobiť viacej.
Pokiaľ sa voda na určitých miestach drží, tak cesta ako jej zabrániť v preniknutiu dovnútra je nezasviniť odtoky ešte viacej, mať na laku odpudivú vrstvu a držať v dobrom stave tesnenie. Kapišto? Pokiaľ nie, tak vám možu "meniť repráky" štyrikrát do roka a bude vám to platné jak mŕtvemu vesta. :wink:

mira19
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 16.02.2015 19:53

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od mira19 »

porad nechapu auto mam nalestene utracim za lestenky nehorazne penize kanalky volne odtekaji a jiz po druhe mi zateka okolo repro takze tvuj navod stimto problem absolutne nesouvisi nehlede ze ve dverich by muselo bejt aspon 10l vody nez zacne vytekat okolo repro.pokusim se vysvetlit tobe v cem spociva nas problem a to je ze voda ktera normalne tece vnitrkem dveri ( proto jsou tam odtokove kanalky] steka po vnitrni strane dveri a krycim plechu v kterem je uchyceno repro a protoze je pouzivano nevhodne tesneni a plast na uchyceni repro tak temi prasklinami a netestnostmi vykapava na vnitrni stranu tapece a steka dovnitr auta to je nejenom moje zjisteni ale i skusenosti ze zahranicnich for moje prvni zavada je vyse popsana druhe zatekani je pravdepodobne spatne provedena prvni oprava.tak se na mne nezlob ze jsem te nepochopil a myslel jsem si ze jen nam davas skoleni ze zakladu detailingu a propagujes zminovane znacky

Gašpo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 27.07.2017 14:41

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od Gašpo »

Moj koment nebol mienený ako konkrétna rada pre konkrétny prípad, ostatne uviedol som ho ako "pindy starého zbrojnoša". :wink:
Myslel som to ako obecné skúsenosti, ktoré niekomu možu pomocť.
Golf bohužiaľ nie je žiadny etalón geniálnych technických riešení ako si niektorí myslia, ak to porovnám s naším bývalým Passatom kombíkom, kde sa mi nikdy nestalo ak som po daždi otvoril zadné dvere, nahol sa do kufru, že by mi za krk natiekla voda. :D
A voda nemusí byť vyššie, než miesto kam prenikne. Záleží práve na povrchovom napatí, ak je nízke, voda "vyšplhá" vysoko, podobne ako od mokrých základov navlhnú celé steny. Tým samozrejme nevyvraciam diagnostikovaný problém s tesnením reproduktoru.
Ja zase len uvediem subjektívny názor, ktorý možno niekoho inšpiruje, niekto ho kľudne može považovať za blbosť:
Nie som žiadny "detailsta", ostatne ešte pred rokom som ani nevedel, že nejaký detailing existuje. Auto nemáme ani pod prístreškom, nieto v garáži, síce stojí za bránou, ale je vystavené rovnakým podmienkam ako autá na ulici. A za takíchto podmienok si zakladať na tom ako je naleštené, to by vyžadovalo poriadnu dávku masochizmu, čo určite nie je moj prípad. Najviac ma zaujíma ako auto vyzerá pri daždi. Či má ešte dostatočnú odpudivú vrstvu, ktorá vodu drží izolovane v kvapkách, alebo či tá vrstva už nie je moc zanesená prachom, takže voda sa "rozplýva" ako by na laku žiadna ochrana neexistovala. To je pre mňa impulzom kedy je čas auto umyť.
Nebudem už uvádzať žiadne značky, proste používam tekutý sealant s dlhodobým účinkom na syntetickej polymérovej bázi, ktorý raz za rok nanesiem na všetky miesta, kam sa dostanem. Dám si záležať hlavne v záhyboch dverí a kapoty, najviac v miestach kde na lak navazuje gumové tesnenie. A auto potom priebežne umývam autošampónom, ktorý na daný sealant priamo navazuje. Obsahuje kondicionér, ktorý narušenú polymérovú vrstvu regeneruje a pretože sa stekaním dostane aj tam, kam sa ja sealantom nedostanem, vytvára polymérovú vrstvu aj v miestach nedostupných. Polymérová vrstva má tú výhodu, že sa nenavyšuje, udržuje si konštantnú hrúbku, takže nehrozí vytváranie usadenín.
Sú to moje skúsenosti, funguje to, ber alebo neber, nie je to žiadna propagácia. Ostatne ľudia, ktorí používajú sealanty sú pre pravoverných detailistov póvl, "správny detailista" používa prírodné vosky. A sú zase ľudia, ktorí si myslia že ak po nanesení sealantu budú chodiť do kartáčovej myčky, že im vydrží rok ako píše výrobca. Alebo že budú umývať auto supermarketovými šampónmi ako je Sheron, že im vydrží tiež. Nevydrží. :fool:

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od ladaf »

Kluci nejde to zkratit? To je od dob harryho prvni prispevek co nectu kvuli delce :-D
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“