Zatékání do Golfa

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od Oskar1 »

Zdravím všechny, tak se mi vrátili auto po 14 dnech ze servisu a vyměnili mi repráky v zadních dveřích. Byl tam opravdu náznak tekoucí vody. A taky musim potvrdit že jsem měl popraskané všechny úchyty repra ve dveřích.

armen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 14.10.2015 15:07

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od armen »

Ahoj,

tak jsem to na svém Golfu objevil také :/ Všiml jsem si již dříve že se pod zadními dveřmi objevuje za deště voda, ale tak nějak mě to netrklo ... Dokonce když jsem odhrnul gumu, tak jsem viděl i rez :/ Mám to pod oběma zadnima dverma.

No nic, půjdu s tím na reklamaci...
Nemáte někdo zkušenosti s reklamací? Jak dlouho to trvá a jestli vám nabídli náhradní auto?


Díky.

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od Oskar1 »

Náhradní auto ti nedají a doba trvání reklamace muže být i týden bohužel.

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od juro111 »

U mňa výmena trvala v podstate dva dni. Prvý deň som prišiel, rozobrali dvere a zistili že je to ozaj prasknuté uchytenie reproduktoru. Auto si nechali, objednali nový reproduktor a na druhý deň vymenili. Ak by mali reproduktor na sklade, resp. ak by ho objednali už vopred, tak výmena by trvala maximálne pár hodín. Problém bol v tom, že vraj nemohli objednať nový reproduktor dokiaľ si nie sú istý, že je chyba v ňom. A to zistia na 100% až keď rozoberú dvere. Dovtedy ak pozerali len cez odrazku vo dverách, tak istotu mali asi iba na 90%, čo im bolo málo.
Náhradné auto mi nedali. Garancia mobility platí iba ak je auto nepojazdné. Moje pojazdné bolo, iba malo rozobraté dvere a muselo zostať tam...

armen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 14.10.2015 15:07

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od armen »

Ahoj, díky moc za info, pak napíšu jak jsem dopadl.

karlozs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 09.03.2014 11:53

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od karlozs »

Můžete sem někdo dát fotku, jak vypadají ty popraskané plasty repráků? Je to i v předních dveřích rozpráskané nebo jen v zadních?
VW Golf VII Variant 1.4TGI
(verze s ocelovými láhvemi na CNG + multilink)

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od juro111 »

Ja som to mal zatiaľ iba v ľavých zadných dverách. Fotka nič moc, iba mobilom. Mal som prasknutý plast okolo dvoch nitov. Jeden úplne dole a druhý na strane pántu.
Přílohy
IMG_20170807_083530.jpg
IMG_20170807_083615.jpg

karlozs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 09.03.2014 11:53

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od karlozs »

mira19 píše:tak to neubehli ani 3mesice a uz zase zateka,zatim jen na prave strane opravdu uz zacinam bej na servis i vw nasranej.
Být nasraný na VW je slabé slovo. Já jsem na všechno od VW už alergický...
Ohledně repráků by mě zajímalo, jestli VW přijal nějaké opatření, aby k dalšímu praskání už nedocházelo.
Buď je chyba v plastech nebo v nýtování. Jestli se to montuje tak, jak ve výrobě, tak to začně praskat zase a nic se nevyřeší. Má smysl repráky měnit?
Dovedu si představit, že v servise ti sice vymění reprák, ale přitom ti odřou lak v místech, kde je nýt a začne to v těchto odřených místech rezavět.
Místo odstranění jednoho problému ti přibudou minimálně problémy dva.
VW Golf VII Variant 1.4TGI
(verze s ocelovými láhvemi na CNG + multilink)

Uživatelský avatar
Sportline 2.0 TDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 25.09.2010 20:50

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od Sportline 2.0 TDi »

A nešlo by okolo repraku a cez tie praskliny utesnit silikonom? Je toto sice fušerina, ale ked to praska aj po výmene, možno by to stalo za skúšku..

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od Bofors »

Tak to vypada ne konstrukční vadu repro. Pokud se nezměnilo výrobní provedení tak se to zopakuje i po výměně. Největší smysl mi dává ten silikon :D
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
Sportline 2.0 TDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 25.09.2010 20:50

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od Sportline 2.0 TDi »

Pred dvoma týždňami sme kúpili jazdeneho golfa. Druhy deň studujem tieto prispevky. Rano po dazdi sa idem schvalne pozriet, otvorím dvere za vodicom a co nevidim? Voda na koberci. Takže skúsim najprv ten silikon a uvidíme, ci to zaberie.

Uživatelský avatar
berna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 20.08.2017 20:22
Bydliště: Praha-západ

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od berna »

Mám Golf Variant ME 09/2017 a se zatékáním nemám problém,alespoň zatím.
Golf Variant ME 2017 - 1,4 TSI, bílá silver, Obrázek
Passat Variant 2015 B8 - 2,0 TDI, Obrázek

GolfVII
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 04.03.2016 18:30

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od GolfVII »

Mam to tak, ze tesneni je mokre, "prah" je mokry, ale voda neni vevnitr auta.

Uživatelský avatar
Sportline 2.0 TDi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 25.09.2010 20:50

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od Sportline 2.0 TDi »

Tak rocnik 9/2017 je ešte bábätko :-) a mohli by mat kvalitu plastu repro uz vyriešené..
..mokrý prah som si všimol najprv tiez, potom som sa dotkol koberca pod rohozou a ten uz bol nasiaknuty vodou..

larin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 08.09.2013 11:24

Re: Zatékání do Golfa

Příspěvek od larin »

Pridavam rekapitulaci:

cerven 2017 - vymena repro, leve/prave zadni dvere, problem se zatekanim vyresen
listopad 2017 - leve zadni dvere opet detekce vody na koberci a pod tesnenim dveri

Vymena repro tedy neresi konstrukcni vadu repro a problem zatekani, TPI na tento problem neni.

Budu muset opet resit.
Golf 1.2 TSI 77kw - 2015 - Prodáno

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“