Vŕzganie v zadnej časti nápravy

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
marcello2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.06.2012 07:46

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od marcello2 »

To som zvedavy teda ci to pomôže, ja stale počujem tie zvuky zpredu
a povrdzuje to aj to čo tu už niekdo aplikoval tim WD olejom postriekal vpredu vsetko na naprave a zvuky boli preč....
Tiež na nemeckych forach pisali o výmene axialneho ulozenia prednych tlmicov...
Tu v Bratislave to zatial nechceli riesit v servise pokial nebude na to TPI,
tak som zvedavy naozaj či toto odstrani ten problem,
ak budete mat niekdo uz po navsteve servisu a v aute "ticho" dajte vediet :)
dik
Golf Variant VII 2.0TDI DSG Highline

Parikp1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 13.04.2013 00:08

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Parikp1 »

Ahoj Golferi
tady je pozitivni zprava od me Mam klid v aute po 13 mesicich!!!!
tady pribeh:
zavada byla slysitelna od prebrani vozu 2.4.2013
rachtani ktere se projevovalo tak do 50km/h na prejezdech nerovnosti zvuk vule jako kdyz jsou u stareho auta vymlacene cepy predni napravy jenom ze tento zvuk sel od zadu
uz me to fakt tocilo takze jsem kazdy dva mesice zaplatil 6€ na hodinovy pristup do erWInu a svete div se 08/2013 jsem tam nasel TPI kde vsak byla identifikovana zavada ale s poznamkou odlozte opravau oprava neni znama vyckete na informaci vyrobce vsechny pokusy o opravu vam budou uctovany zpet takze zase nic a znova se cekalo
zacal jsem "otravovat" primo vw zakaznickou linku v nemecku pak vysel clanek v Autobildu a uz jsem vedel ze maji byt k dispozici nove tlumice. obeslal jsem vsechny prodejce v Praze a Importera od vsech az na jednoho prisla stejna odpoved zadna takova oprava pro vas vuz neni k dispozici az pak prisla odpoved z Auto Jarov
vami zminovane tlumice nelze v CR objednat po komunikaci s Importerem jsme vam sadu vcetne luzek zajistili primo z DE
v patek jsem auto pristavil a odpoledne odvezl cely vikend jezdil a musim rict ze je ticho
ted to nejdulezitejsi, neopsal jsem cislo dilu stareho tlumice ale nove cislo mam takze tady je
5Q0 513 029 EG prosim vsechny postizene timto !nesvarem o porovnani cisla protoze jestli tam nekdo tyto tlumice ma a rachta to tak muzu cekat ze se to vrati no uvidim ale kazdopadne ted mam v aute a dusi klid
auto bylo vyrobeno v Moselu 2. tyden v unoru 2013 1,4TSI highline 103KW se sportovnim podvozkem

Uživatelský avatar
deRek
Člen klubu
Příspěvky: 806
Registrován: 06.02.2008 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od deRek »

dobre zpravy!
a velmi dobra prace :good:
VW Golf VII GTI APR Stage 1 - 300+hp 95oct - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;

Milan Richter
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 21.12.2013 09:01

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Milan Richter »

Ahoj všichni,

dnes jsem objevil na Motor-talk novou zprávu:

So Leute!Es gibt eine Freigabe beim freundlichen!
Aber nur für Fahrzeuge mit der Nummer 04.!Das heisst in Verbindung mit Sportfahrwerk ab Werk!
TPI 2034199/4
Es werden die Stoßdämpfer hinten ausgetauscht gegen andere!
Alle anderen gehen leer aus die evtl.auch ein poltern haben.
Es muss das Fahrwerk sein mit der Bezeichnung 04!!!!!
Habe selber in Wolfsburg Kontakt aufgenommen und die haben sich mit meinem Händler in Verbindung gesetzt. Der rief nun an um einen Termin abzusprechen.
Fähre einen Golf 7 tdi mit Sportfahrwerk (original)

Poradí mi někdo, kde bych to číslo našel a zjistil, jestli se mě to týká? Mám Golf Variant Comfortline 1,4 Tsi, ale jestli má sportovní podvozek, to fakt netuším. Jen vím, a mám servisem potvrzeno, že v zadní nápravě praská.

Milan

medical
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.06.2014 00:30
Bydliště: Praha

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od medical »

Sportovni podvozek mas pokud sis ho objednaval za priplatek cca 5.600,- respektive, pokud mas 17" kola z vyroby, mas ho urcite Milane. Mam Varianta 2.0 TDi 110kw a boucha mi to jak blbec. Mam ho vyrobeneho pred mesicem, tak je mi divne, ze tam jeste nemam ty tlumice co to nedelaji... V pondeli jedu k dealerovi, tak dam vedet...

medical
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.06.2014 00:30
Bydliště: Praha

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od medical »

Vite nekdo konkretni TPI pro tu zadni, viceprvkovou napravu na to bouchani?
Diky

Uživatelský avatar
sammy.nr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 19.03.2014 16:08

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od sammy.nr »

Ahojte, dnes som prevzal zo servisu svojho golfa. Reklamoval som okrem samovolne tečúceho zadného ostrekovača, svišťanie vetra okolo šoférových dverí a nepríjemné praskavé zvuky prednej nápravy.
Ostrekovač vymenili za nový model so spätnou klapkou a voda už samovlne nevyteká. Svišťanie vetra opravili znovu nastavením dverí ( auto roka 2013 malo po jeden a pol roku padnuté dvere ! ! ! ). Búchanie od prednej nápravy spôsobovali šróby krytu motora. Kupodivu mali pravdu, dotiahli šróby a búchanie je preč.
takže ak má niekto podobný problém, nech skusi podoťahovať šróby krytu motoru.
VW Golf VII, 1,6 TDI, 77Kw/105k, r.v. 2012 Comfortline

Milan Richter
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 21.12.2013 09:01

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Milan Richter »

medical píše:Vite nekdo konkretni TPI pro tu zadni, viceprvkovou napravu na to bouchani?
Diky

TPI jsem psal v tom německém textu: TPI 2034199/4
Auto mi převzali v servisu k dokončení reklamační opravy. Ale sdělili mi, že to očekávané a vydané TPI se týká pouze krátkých Golfů s tím, že jsou tam jiné tlumiče i celkově jiná zadní náprava než u Variantu. Nicméně nějakou opravu obdobnou jako u těch krátkých prý zkouší. Tak jestli se jim to podaří nějak opravit, dám vědět.

medical
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.06.2014 00:30
Bydliště: Praha

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od medical »

To by bylo super, kdybys pak dal vedet , mne to klepe priserne teda. Jsem zvedavy co vymysli... Uplne se mi nechce vozit 2 hodiny technika, ktery mi bude tvrdit, ze nic neslysi, a az to uslysi, tak ze to je viko v kufru a neni to zavada :-) Diky kolego za jakoukoli informaci k Variantovi. Jinak mam auto tyden a ostrikovac dnes zacal ukapavat ... Se poseru z toho auta :-)

Mahojakotyc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 11.09.2013 21:09

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Mahojakotyc »

Zdar, já mám varianta víceprvek od května a pozoruji bouchání ze zadu hned od začátku. Nemám teda sportovní podvozek. Jedná se o takové duté klepání, které je slyšitelné při menších rychlostech zejména ve městě po přejezdu nerovností - tramvajové koleje, zvlněná vozovka atd. Už jsem z toho jelen, obvolal jsem několik salonu a nikdo o ničem takovém neslyšel - nebo spíš dělali, že o ničem neví. Koukal jsem i do Erwinu a nic tam momentálně není. Budu to ale řešit během krátké doby přes prodejce, pač mě to pěkně sere. Vezl jsem i borca ze salonu VW a ten že možná něco zaslechl. Už si připadám trochu paranoidní. Zlatá tyč u 1.2.
VW Golf VII 1,2 TSI DSG
VW Golf Variant VII 1,4 TSI - služebák

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od mechy »

Moje slova zlatá 1.2-žádný závoďák ale podvozek tichoučký.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

SvataK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 14.02.2014 18:02

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od SvataK »

Předem díky za informace z tohoto vlákna. Mám krátkého G7 se sportovním podvozkem (paket Madrid) a zmiňované "doklepnutí" při přejezdu nerovností se mi také projevovalo (hlavně v malých rychlostech). Napsal jsem přímo importérovi s tím, že v DE vyměňují tlumiče a cca po týdnu se mi ozval můj prodejce (Auto Jarov Kunratice), že jim pro mě přišla nová sada zadních tlumičů včetně horního uložení, ať se zastavím na záruční výměnu. TPI pro ČR na to vydané není, takže je třeba se ozvat.

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od NeoGenX »

Ahojte klubáci.

Chtěl bych se zeptat, jestli jste někdo neřešili vrzání při zabrždění v nízkých rychlostech (cca < 25 km/h). Je to vrzavý zvuk, jako by jezdila guma po kovu. Myslím, že se to ozývá jak z přední, tak i ze zadní nápravy. Díky za jakýkoliv postřeh
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Mahojakotyc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 11.09.2013 21:09

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Mahojakotyc »

Potvrzuji, ze krátkým víceprvkům mění tlumiče, pro varianty bohužel zatím není TPI. To je bordel, co?
VW Golf VII 1,2 TSI DSG
VW Golf Variant VII 1,4 TSI - služebák

Milan Richter
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 21.12.2013 09:01

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Milan Richter »

Totéž mohu potvrdit já. Krátkým se mění tlumiče, Varianty se údajně teprve řeší. Vyzkoušeli mi do něho dát tlumiče z krátkého a zvuky ustaly. Ale na trvalo je tam údajně dát nejde, neboť jsou stavěny na jiné zatížení. čekají na vyjádření výrobce.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“