Vŕzganie v zadnej časti nápravy

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Mikino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.01.2013 18:27

Vŕzganie v zadnej časti nápravy

Příspěvek od Mikino »

Chalosi, obraciam sa k vam s dalsiou najdenou mozno zavadou. Nespozorovali ste niekto pri prejazde ci uz miernych alebo vacsich nerovnosti ako vam v zadu niekde od napravy vychadza divny vrzgajuci zvuk ?
Neviem co to moze byt ale urcite to neni v poriadku. Tlmice mam v poriadku na to sa mi pozerali ale mozno to moze byt aj ulozenie stabilizatora ( moj usudok ). Pravdepodobne stym zajdem zasa do servisu. Podotykam ze ten zvuk nerobi stale. Niekedy to nespravi ani pri velkej nerovnosti vozovky, inokedy zasa uplne pri malickej.
VW GOLF VII 1.4 TSI 90KW Comfortline ( vergel ) - Predane ! ! ! / kvalita skoncila u golfa IV.

marcello2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.06.2012 07:46

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od marcello2 »

Ahoj
takze ta nepotesim ale mam to aj ja, sledujem to ca 2 tyzdne
...mne sa zda ze to ide od prednej napravy od predneho laveho kolesa...
presne ako pises, niekedy to robia male nerovnosti a velke nic, niekedy na velkych, skor sa mi zda ked sa auto tak zhupne resp rozhupe cez nerovnost,
rychla kontrola cez vikend , koleso dole, nikde ziadna vola (tlmic, stabilzator, tycka stabilizatora, poloos, tyc riadenia)
poslal som ti mobil na mna do emailu. Mozeme si zavolat pripadne vyskusat niekde v BA moje a tvoje auto ci je to identicke.
Golf Variant VII 2.0TDI DSG Highline

Parikp1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 13.04.2013 00:08

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Parikp1 »

Ahoj mam to taky vypyda to nejaky problem na multilinku projizdel jsem spousty zahranicnich for kde si na to lide stezuji je to na autech s viceprvkem se sportovnim podvozkem udajne na to jiz vw vydalo tpi ale jeste nemaji zpusob jak to odtranit prodejci po cele evrope ale i v jizni africe se k tomu stavi jako vzdy pry je to normalni
Re: Rear suspension noise?
Our Golf Mk7 1.4 GT has had rear noise over uneven surfaces from Day 1 in Feb. At first VW garage thought it was the brake calipers which were changed (after a long wait for supply) - result noise still there. Next theory was that there was an internal fault in the exhaust box which was changed (again after a long wait for supply) - result noise still there. At this point VW garage said that nothing more they could do for me and VW Mothership were looking into it as a recognised technical problem. Today VW customer services have called to confirm Germany engineers have identified the problem with the new 'four point' suspension design. From the messages below it looks likely to me that this only applies to GT models (which of course have a different suspension set up).
Good news is that VW have said engineers are 'very close' to having a fix. They are communicating with VW garage to make sure they notify me when problem fix advised to them. My advise is to ensure your garage knows about this and looks out for technical instruction and contact you to get this really annoying fault corrected. I am amazed that VW failed to drive a GT model over a rough surface before taking our money!

powerxxl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 20.03.2010 12:14

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od powerxxl »

u VI ky to robi predna stabilizacna tyc ako prechadza cez tie gumove "domceky" na kazdej strane,najviac to pocut pri nizkych teplotach pri nerovnostiach kde sa auto "zhupne".

Vidim, ze sa VII moc nepolepsila :( a to este nemate ani vela najazdene...

Chardone
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 22.08.2013 17:10

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Chardone »

Ja mám cca 17 000 najazdených a zatiaľ vsetko OK MÁM 2.0 TDi 4x4

Mikino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.01.2013 18:27

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Mikino »

Parikp1 píše:Ahoj mam to taky vypyda to nejaky problem na multilinku projizdel jsem spousty zahranicnich for kde si na to lide stezuji je to na autech s viceprvkem se sportovnim podvozkem udajne na to jiz vw vydalo tpi ale jeste nemaji zpusob jak to odtranit prodejci po cele evrope ale i v jizni africe se k tomu stavi jako vzdy pry je to normalni
Re: Rear suspension noise?
Our Golf Mk7 1.4 GT has had rear noise over uneven surfaces from Day 1 in Feb. At first VW garage thought it was the brake calipers which were changed (after a long wait for supply) - result noise still there. Next theory was that there was an internal fault in the exhaust box which was changed (again after a long wait for supply) - result noise still there. At this point VW garage said that nothing more they could do for me and VW Mothership were looking into it as a recognised technical problem. Today VW customer services have called to confirm Germany engineers have identified the problem with the new 'four point' suspension design. From the messages below it looks likely to me that this only applies to GT models (which of course have a different suspension set up).
Good news is that VW have said engineers are 'very close' to having a fix. They are communicating with VW garage to make sure they notify me when problem fix advised to them. My advise is to ensure your garage knows about this and looks out for technical instruction and contact you to get this really annoying fault corrected. I am amazed that VW failed to drive a GT model over a rough surface before taking our money!
a aky mas ty motor ? Lebo od 140 konovej verzie sa zevraj davala viac prvkova naprava, ale ja mam 122k verziu a nemam jednoduchu cize tiez mam multilink alebo aspon nieco medzi tym. Z toho vypliva ze ak mam tu istu vadu ako gt tak to nebudu mat len gt cka.
VW GOLF VII 1.4 TSI 90KW Comfortline ( vergel ) - Predane ! ! ! / kvalita skoncila u golfa IV.

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od sirdo »

urcite nemas nieco medzi tym :wink: . AUDI A3 III/VW Golf VII 90kW a viac = multilink, SKODA Octavia III/SEAT Leon III 111kW a viac = multilink...
Naposledy upravil(a) sirdo dne 22.09.2013 18:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
photoart
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 216
Registrován: 17.02.2013 19:03

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od photoart »

presne tak, 90kw uz ma multilink!!!
G7 1.4 TSI highline DSG ,black magic
ex. G5 1,6 slovakia sport ver.
G2 1,8 GT

Mikino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.01.2013 18:27

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Mikino »

Dnes som bol v servise. Technik spravil so mnou testovaciu jazdu, a usudil ze to budu robit stabilizacne tycky. Objednali 2ks. a v pondelok idem na vymenu.
VW GOLF VII 1.4 TSI 90KW Comfortline ( vergel ) - Predane ! ! ! / kvalita skoncila u golfa IV.

Parikp1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 13.04.2013 00:08

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Parikp1 »

Ahoj

zajimavy dej urcite vedet jakto dopadlo
ja jsem zjistil nasledujici
VW vydalo TPI cislo 2034188/2 viz detail v priloze
postizeny by meli byt vozy s PR kodem vybavy 0N4- coz je multilink takze vozy s vykonem 90kw a vice
asi nejzajimavejsi je sdeleni servisum vw
INFO >> Odložte OPRAVU!
Odložte opravu, neprovádějte žádné pokusy o opravu! V současné době není k dispozici žádná
účelná oprava. O dostupnosti vhodného opatření budete informováni výrobcem!
Díly, neoprávněně nahrazené nebo vyměněné na záruku, budou zpětně účtovány!

urcite dej vedet dost se divim ze se technik nedival do erwinu na aktualni TPI
ten zvuk uz me dovadi k silenstvi strasne me to sere
P.
Přílohy
__erwin.volkswagen.de_erwin_rp_elsaweb_ctr_TPLdisplayCont5.pdf
(47.13 KiB) Staženo 285 x

Mikino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.01.2013 18:27

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Mikino »

to si ma teraz dost znepokojil ty vole. Odkial si sa dostal k takejto informacii ? a inak ja som si najprv myslel, ze tie zvuky idu zo zadnej napravy ale mne to vrzga v predu na lavej strane ...
VW GOLF VII 1.4 TSI 90KW Comfortline ( vergel ) - Predane ! ! ! / kvalita skoncila u golfa IV.

Uživatelský avatar
jirkaa64
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 22.12.2012 10:58

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od jirkaa64 »

Jsem rád, že mám vzadu tu lešenářskou trubku co jsem už měl v O1, kde i po 16 letech nic nevrzgá. Jinak doufám, že vám to opraví a bude to fungovat, tak jak má.
G7 bílá Pure 1,2 63kw ergoActiv SunSet

Parikp1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 13.04.2013 00:08

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Parikp1 »

Mikino píše:to si ma teraz dost znepokojil ty vole. Odkial si sa dostal k takejto informacii ? a inak ja som si najprv myslel, ze tie zvuky idu zo zadnej napravy ale mne to vrzga v predu na lavej strane ...
zdroj je system vw erWin pak jsem v kontaktu s nekolika lidmi v Anglii a Jizni Africe a maji stejny problem i informaci ohledne od svych dealeru
pokud ti to vrze ze predu zkus zkontrolovat jestli ti nenechali na pistnici predniho tlumice transportni objimky hodne lidem ve svete se to stalo viz nize
napis pak jak jsi pochodil v servisu
http://www.golfgtiforum.co.uk/index.php?topic=259329.20" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
9875519715_2a9ee72a66_b.jpg
9878492703_8f41b2d88a_b.jpg

Mikino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.01.2013 18:27

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Mikino »

Tak to je sila. Diky ti moc. Urcite dam vediet ako som dopadol ...
VW GOLF VII 1.4 TSI 90KW Comfortline ( vergel ) - Predane ! ! ! / kvalita skoncila u golfa IV.

marcello2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.06.2012 07:46

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od marcello2 »

Takze som to teraz vonku pred firmou pozeral pod manzety tlmicou a ziadne take podlozky tam nie su.
Pockam ako dopadne Mikino dnes v servise, kedze mame uplne rovnaky problem aj zvuk ako sme spolocnou
jazdou v nasich autach minuly tyzden zistili.
Golf Variant VII 2.0TDI DSG Highline

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“