Vŕzganie v zadnej časti nápravy

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
JohnMetsn
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 08.05.2013 10:51

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od JohnMetsn »

Mate nekdo to TPIcko, jakych Golfu se to tyka? Me nic nevrze, tak zatim neresim :)
G7 1.4 DSG

Zett
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 30.04.2014 12:27

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Zett »

Já zatím mohu říct, že nic nepozoruji. Auto dodáno 10.6.2014 a aktuálně mám najeto něco málo přes 6000 km, snížený podvozek nemám...

Z.
od 10.6.2014: VW Golf VII Variant 2.0 TDI Highline, tacho 65000 km, prům. spotřeba 5.47 l/100km.

jezekVW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 13.03.2014 19:24

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od jezekVW »

Ahoj,

mám G7 Variant 1,4 90kW bez sportovního podvozku, převzato 12/2013. Při jízdě po záplatovaných silnicích tak 40 - 50 km/h vydává multi-link takový "kvedlavý" zvuk (není to vrzání), jízdní vlastnosti jsou normální. Když toto téma pročítám, tak nevím, jestli je to pro multi-link normální. S jiným autem s podobnou nápravou jsem neměl možnost jezdit. Od přední nápravy žádné "blbé" zvuky nejdou. Má to někdo podobně, poradíte?? Díky.

Mikino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.01.2013 18:27

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Mikino »

Ja som sice zalozil topic ze vrzganie v zad. Naprave ale postupne v teme sme dospeli ktomu ze niektorym to ide s predu. A to je presne moj pripad. A zhodou okolnosti sa medzi casom aj v zadu nieco naslo tak preto sa v tom topicu pise aj s predkom aj zo zadkom....
VW GOLF VII 1.4 TSI 90KW Comfortline ( vergel ) - Predane ! ! ! / kvalita skoncila u golfa IV.

Mahojakotyc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 11.09.2013 21:09

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Mahojakotyc »

Vyjádření Porsche ČR:

Vámi popisovaný zvukový projev není závadou, ale standardní vlastností produktu. Je pravdou, že tuto vlastnost vnímají někteří zákazníci rušivě, a proto výrobce pracuje na novém technickém řešení. Stávající řešení je však plně funkční a nemá žádný vliv na životnost dílu či užitkovost vozu. Skutečnost o standardu výrobku potvrzuje i fakt, že se s ním setkáte u všech provedení VW Golf Variant s víceprvkovou zadní nápravou. Jakmile výrobce uvolní pro další použití inovované díly, kterými bude možné současný standard produktu povýšit, bude Vás Váš servisní partner informovat.

Takže nezbývá než čekat a doufat. A možná je neustále bombardovat s tímto problémem. Čím víc nás bude, tím větší pravděpodobnost, ze se něco začne dít. Nejlépe to ale směrovat do DE.

Příští auto už nebude VW.
VW Golf VII 1,2 TSI DSG
VW Golf Variant VII 1,4 TSI - služebák

Uživatelský avatar
tuge
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 29.09.2007 23:02
Bydliště: eu

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od tuge »

Nemá náhodou někdo TPI.- TPIcko na výměnu zadních tlumiču ??, mám výceprvkovou zadní nápravu + sportovní podvozek.třeba fotokopií zakázkového listu nebo něco podobného? děkuji.
VW Golf VII. TSI 103 Kw. Highline
R-line.

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od wittmann167 »

Ahoj všem. Obávám se, že se tento zvukový projev ze zadní nápravy objevil i u mě (konkrétně mi to přijde od pravé strany). Mám najeto 10000 km a do teď byl klid. Ještě bych se chtěl zeptat: Máte někdo auto koupené u Klokočky a řešili jste tento problém s tímto prodejcem, popřípadě jaké bylo jejich vyjádření a "vůle" to řešit?
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od slezacekm »

přidávám se asi bohužel k těm, kteří s tímto mají problém. poslední dobou je z pravé zadní strany slyšet takový "plastový" zvuk, jako by bylo někde něco upadlého (TIC TAC v kufru). servis mám domluvený na úterý, tak potom dám vědět

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Bofors »

určitě napiš co a jak, je nás tu hodně a ještě se to bude hodit :good:
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od wittmann167 »

Já jedu do sevisu v pondělí, tak uvidíme. Ty pazvuky jsem neslyšel jen já, takže halušky to nebudou, no, uvidíme. Občas mi ještě nepravidelně padají otáčky při volnoběhu, tak to budeme řešit najednou. :cry:
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od slezacekm »

osobně tedy doufám, že to bude jenom něco uvolněného. nemůžu si pomoct, ale ten zvuk zní tak nějak dost plastově. vzal jsem po delší době na projížďku přítulkyni a ta říkala, že toto v autě dřív rozhodně nebylo

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od wittmann167 »

Přesně tak, taky mi to zní plastově a utěšuji se tím, že se něco uvolnilo. Byl jsem přesvědčen, že to dělá nějaký "komponent" v kufru, tak jsem vše co se dalo vyndal a dělá to pořád. Dokonce jsem si myslel, že to dělají ty dvě plastové zarážky na nápoje, co jsou v zadní loketce (byly uvolněné). Tak jsem je také vyndal a žádná změna. :cry:
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od slezacekm »

koukám, že jsme měli podobný den :rofl: dnes jsem vyházel kompletně všechno z auta, včetně rezervy a trojúhelníku. pak jsem různě sklápěl sedadla a podobné srandy, ale stále tam ten zvuk je. podařilo se mi oddělat to krytí vzadu v kufru vpravo, jak se dostává k žárovkám, ale na dno vidět není. možná by pomohlo dát auto nad jámu a kouknout. ať je ale jak chce, je to už třetí věc, co musím u půl roku starého auta řešit. i když to doteď byly prkotiny, u předešlého Focuse jsem neřešil nikdy nic.

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od wittmann167 »

:rofl: Jo jo, ta sedadla - to jsem dělal taky. Dokonce jsem sundal krytky k žárovkám v pátých dvěřích (ta pravá mi přišla, že klape). Já mám auto taky půl roku a už budu reklamovat čtvrtou věc.
Jen pro zajímavost:
1) Nešla mi zásuvka v kufru - opraveno během pikovteřiny :good:
2) Divné rachtání od motoru (prý asi vysokotlaké čerpadlo) - opravilo se samo přes noc v servisu :laugh: :good:
3) Náhodné kolísání volnoběžných otáček, až by měl motor zdechnout (nepravidelně se vyskytující) - servis na nic nepřišel :negative:
4)No a teď ty zvuky ze zadní části :baseball:
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od wittmann167 »

Tak dnes jsem odvezl auto do servisu. Byl jsem rád, že jsem vůbec kvůli náledí dojel. Nicméně závady jsem jim popsal, udělali jsme zkušební jízdu a technik konstatoval, že to bouchání je evidentní. Ještě po mě chtěl, abych při jízdě po nerovnostech (jezdili jsme po panelovém parkovišti) přibrzďoval. Prý byl také problém týkající se brzd a při brždění bouchání ustalo. To ale na bouchání vliv nemělo. Auto zůstalo v servise a uvidíme, s čím přijdou.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“