Vŕzganie v zadnej časti nápravy

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Mikino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.01.2013 18:27

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy - asi řešení

Příspěvek od Mikino »

concorde píše:no pánové, teď znovu hodina a půl po Liberci, místa kde vždy vrzalo ani ň, vypnul jsem rádio abych měl jistotu a opravdu to promazání asi pomohlo.
Otázka je, co to dělalo. Samozřejmě jsem mohl promazávat postupně až bych došel k místu, kdyby to ztichlo, ale na to není venku počasí a nejsem takový detailista.

Takže kdo chcete zkusit, vemte to WD s brčkem a nastříkejte všude jak jsem říkal, hlavně zvedněte i ten plastový kryt tlumiče a postříkejte dosedací plochy kde o sebe šuchají ty plasty.

jediné co mě děsí, je fakt, že dneska je oproti včerejšku asi o 4 stupně míň a že to vrzání přestalo tou teplotou. Ale testoval jsem to už včera hned po promazání a už to bylo tiché.

dotazy samozřejmě zodpovím :-)
To je fajn ze si sa toho zbavil :) popravde aj ti trosku zavidim ale ja osobne by som radsej prisiel na pricinu toho co to sposobovalo a tym ze vsetko nastriekam to nezistim. A na triejanie jednej veci nasledne skusobna jazda a toto dookola, na to nemam cas cize Ostava mi len cakat.
VW GOLF VII 1.4 TSI 90KW Comfortline ( vergel ) - Predane ! ! ! / kvalita skoncila u golfa IV.

Milan Richter
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 21.12.2013 09:01

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Milan Richter »

Mě se to po prosincové kontrole v servisu, kde zkoušeli zjistit a odstranit závadu postupnými výměnami komponentů subjektivně postupně ještě o něco zhoršilo. Na nerovnostech (nejvíc třeba na kostkách) zvuky jako kdyby bylo něco uvolněné a při couvání při sešlápnutí brzdy a zatížení nápravy podivné křupnutí.
Včera v servisu jsem to probírali, stížnosti a reklamace této závady se jim údajně množí, stále není ještě technické řešení k účelné opravě závady. Podle VW prý nejde o závadu, která by měla vliv na jízdní samotné vlastnosti vozu.

Uživatelský avatar
concorde
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od concorde »

já si osobně myslím, že je to tření plastu nebo gumy o plast nebo o kov. A když jsem se díval na zavěšení kola a tlumiče, tak skoro každý spoj na podvozku je řešen šroubem a gumovou průchodkou u spoje dvou dílů - co se navzájem více či méně hýbou.
Pak plastový kryt tlumiče je harmonika která v dolní části zapadá jako prstýnek na prst na plastový kruh - nevím jak líp to říct.

po několika dnech se zvuky začínají ozývat znovu - to je jasné - WD v mokru dlouho nevydrží. Zkusím příště nějakou nestékavou vazelínu ve spreji a taky poutahovat všechny spoje, jak tu někdo radil....

pořád si ale myslím, že tohle by snad VW už dávno vyřešil a dal servisům noty, ne ? tím myslím, že jen řeším důsledky, ne příčinu - nevhodné materiály, špatné spasování,.. nedotažení,....

chtěl jsem si objednat v létě Golfa - R, abych si udělal radost, ale představa že mi vrže, od okna mi jde šum svistu a na okně mám šmouhu mě děsí a odrazuje od toho.....
fau-vé je nejlepší, ostatní je hadr...

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od mechy »

Zkus prostředek na mazaní řetězů používají motorkáři je voděodolný.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Uživatelský avatar
concorde
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od concorde »

a jo, vidíš. A to jsem motorkář a mám toho plnou garáž :-)
díky
fau-vé je nejlepší, ostatní je hadr...

Honzajs122
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 20.09.2013 21:28

Příspěvek od Honzajs122 »

Nedotažené spoje na nápravě? Tomu bych věřil naposled u Oltcitu.

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Bofors »

jestli ono to tak třeba nemá být... kvůli pružnému uložení?
VW Golf VII 1,4 TSI

Mikinesko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 04.01.2013 13:14

Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Mikinesko »

Tak mam normalne chut im povedat aby sa v pondelok na to vysrali az pokial vw nieco nevymyslí. Aby sa mi to ešte zhorsilo tak ho tam necham a zapalim.

Proste som take nieco od auta roku necakal. A ze vw este nic nevymyslelo mi pride trocha divne. Aspon som si vyskusal VW a viem ze uz nikdy viac.

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od sirdo »

tak pred zapalenim vymontuj z neho tie GTI LED zadne svetla aj xenony a ked prides tu na vychod tak sa urcite dohodneme na sume za nich :D ...

Mikinesko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 04.01.2013 13:14

Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Mikinesko »

Urcite ;-) ale fakt to nie je normalne. Hromadia sa im staznosti nikto nevie co s tym. Ja to asi fakt necham tak aspon do leta ci sa v nemecku nieco nevymysli.

Uživatelský avatar
MazyFM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 19.11.2013 21:03

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od MazyFM »

Ahoj lidi.
Mrkněte na tuto zprávu jestli by se to mohlo týkat vašeho problému. Snad tady takoví nýmandi nejsou...

Obrázek
VW Golf VII Variant 1,6 TDI 7DSG Highline

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od sirdo »

toto sa tu uz riesilo a nikto kto sa pozrel pod tie manzety, tam tie prepravne plastove kruzky nenasiel...

Parikp1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 13.04.2013 00:08

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Parikp1 »

Ahoj vsem
Kteri vlastni golfa se zadni viceprvkovou napravou a popr jeste priplatkovym sportovnim podvozkem
Vw dnes poprve ofiicialne potvrdilo problem rachtani ktery je zpusoben zadnimi tlumici presne receno ventilem ve spodni casti tlumice
Stalo se tak ma zaklade velkeho tlaku nespokojenych majitelu v nemecku a po zapojeni nemeckych medii zejmena autobildu viz autobild z tohoto tydne

http://www.autobild.de/artikel/vw-golf- ... 18363.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Vw bude vsem postizenym menit zadni tlumice a to bezplatne jak se vyjadril tiskovy mluvci Franke

http://www.motor-talk.de/news/was-klapp ... 41567.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Preji vsem pevne nervy pri vyrizovani reklamace u ceskych prodejcu
Oficialni TPI dnes jeste nebylo k dispozici

Mikinesko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 04.01.2013 13:14

Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Mikinesko »

Konecne sa to pohlo po roku a pol.

Mikino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.01.2013 18:27

Re: Vrzganie v zadnej casti napravy

Příspěvek od Mikino »

Tak tomu kur. Uz aj idem v stredu do servisu stym. Dakujem moc Parikp1
VW GOLF VII 1.4 TSI 90KW Comfortline ( vergel ) - Predane ! ! ! / kvalita skoncila u golfa IV.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“