Kapání na zadní sklo z ostřikovače ve 3. brzdovém světle // ŘEŠENÍ

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

MiB
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 04.03.2015 17:45

Re: Kapani na zadni sklo z ostrikovace ve 3.brzdovem svetle / RESENI

Příspěvek od MiB »

Tak Golf je doma, ještě jsem se ani pořádně neprojel a už první závada. Mám orosenou zadní lampu a je evidentně prasklá u spáry. Dle servisu přetažené šrouby z výroby, přesto v Porsche Praha ( odmítli to řešit, že jsem vůz u nich nekoupil :fool: ) a na Jarově málem rukama umyli půlku auta, jen aby zjistili že jsem to naboural :rofl: , podotýkám že ta prasklina je uvnitř lampy, máte někdo podobnou zkušenost?
GVII 2.0TDI highline,variant,limestone grey,DCC,bixenon,webasto,keyless,rear assist,17Geneva.

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Kapani na zadni sklo z ostrikovace ve 3.brzdovem svetle / RESENI

Příspěvek od bouky2 »

Myslíš špatnou zkušenost s Jarovem? JJ, to mám :)

MiB
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 04.03.2015 17:45

Re: Kapani na zadni sklo z ostrikovace ve 3.brzdovem svetle / RESENI

Příspěvek od MiB »

A tak to ani ne, v Porsche mne vypekli víc. Reklamací se prý zabývat musí, jedno kde jsem vůz koupil. Se soudem uvidím jak dopadne reklamace.
GVII 2.0TDI highline,variant,limestone grey,DCC,bixenon,webasto,keyless,rear assist,17Geneva.

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Kapani na zadni sklo z ostrikovace ve 3.brzdovem svetle / RESENI

Příspěvek od Oskar1 »

S Porsche Prosek mám jen nejlepší zkušenost a opravdu mi vždy pomohli k naprosté spokojenosti. Na našem novém golfu jsem už pár věcí reklamoval a o vše se postarali a to jsem koupil auto v Auto Jarov kde je super auto koupit ale servisní technici jsou žalostní.... To co v Porsche udělají na počkání trvá v Auto Jarov 3 dny a to opravdu nepřeháním a náhradní auto zdarma nebo odvoz na metro ani náhodou :? Technici na Jarově mají naprosto neosobní přístup!!! V Porsche naprostý opak! :D A jejich lakovna naprostá dokonalost!!!! Lakovali mi tam předchozí auto a to celé. Špička!! Už mi mockrát retušovali lak po kamínkách a to naprosto zdarma na dnešní dobu zázrak :) V Praze je také Porshce Smíchov a tam zkušenost nemám. :?

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Kapani na zadni sklo z ostrikovace ve 3.brzdovem svetle / RESENI

Příspěvek od Oskar1 »

Zdravím všechny, tak už máme namontovanou druhou úpravu od VW. Tentokrát namontovali novou ostřikovací trysku zadního skla. A musim říct že ani kapka a ostřikuje, je to jako by do vějíře takže o 300% lepší :D Přikládám par foto.
Přílohy
IMG_2439.jpg
IMG_2441.jpg
IMG_2442.jpg
IMG_2443.jpg

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Kapani na zadni sklo z ostrikovace ve 3.brzdovem svetle / RESENI

Příspěvek od Oskar1 »

Zatím potvrzuji že po poslední úpravě ani kapka :D

starlet7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 08.10.2014 10:19
Bydliště: Ostrava

Re: Kapani na zadni sklo z ostrikovace ve 3.brzdovem svetle / RESENI

Příspěvek od starlet7 »

MiB píše:Tak Golf je doma, ještě jsem se ani pořádně neprojel a už první závada. Mám orosenou zadní lampu a je evidentně prasklá u spáry. Dle servisu přetažené šrouby z výroby, přesto v Porsche Praha ( odmítli to řešit, že jsem vůz u nich nekoupil :fool: ) a na Jarově málem rukama umyli půlku auta, jen aby zjistili že jsem to naboural :rofl: , podotýkám že ta prasklina je uvnitř lampy, máte někdo podobnou zkušenost?
Stejná zkušenost, levá venkovní lampa praskla u šroubu, který přitahuje lampu. Vše od výroby a nikdo se se mnou nebavil. To jsem si udělal sám a konec. Stálo mě to 2300,-.
VW Golf VII Variant 2.0 TDI Highline

MiB
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 04.03.2015 17:45

Re: Kapani na zadni sklo z ostrikovace ve 3.brzdovem svetle / RESENI

Příspěvek od MiB »

Sice to obnášelo dvě cesty na Jarov plus odvoz, ale výměna. Auto jezdilo tak tyden, tak to bylo čerstvě.
GVII 2.0TDI highline,variant,limestone grey,DCC,bixenon,webasto,keyless,rear assist,17Geneva.

highendforum
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 28.04.2013 11:34
Bydliště: Ostrava

Re: Kapani na zadni sklo z ostrikovace ve 3.brzdovem svetle / RESENI

Příspěvek od highendforum »

Oskar1 píše:Zatím potvrzuji že po poslední úpravě ani kapka :D
S odstupem času se závada také vrátila, dnes druhá reklamace na stejnou závadu v AutoHeller Ostrava. Zítra budu auto vyzvedávat, tak jsem zvědav co s tím provedou.
VW Golf VII. Highline 2.0 TDI

highendforum
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 28.04.2013 11:34
Bydliště: Ostrava

Re: Kapání na zadní sklo z ostřikovače ve 3. brzdovém světle // ŘEŠENÍ

Příspěvek od highendforum »

Dnes vyzvednuto auto, údajně ve vedení ostřikovačů namontovali zpětný ventilek. Musím vyzkoušet důkladně.

Cituji z Garančního listu:
tryska ostřikovače v pořádku, ve vedení ostřikovačů namontován zpětný ventilek, odkap na zadní sklo je jen zbytková kapalina nahromaděná v trysce ostřikovače. Jejímu občasnému odkapu nelze zabránit.
VW Golf VII. Highline 2.0 TDI

gabogabo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 08.12.2013 19:57

Re: Kapani na zadni sklo z ostrikovace ve 3.brzdovem svetle / RESENI

Příspěvek od gabogabo »

mechy píše:Pánové jak jste spokojeni s AutoHeller Ova.Doporučíte jako značkový servis ?
mam velmi zlu skusenost s tymto servisom zlyhali na 100% po odbornej stranke napriek tomu ze sa jednalo o problem v ramci koncernu o ktorom som ja ako zakaznik vedel a upozornil na to
dokonca to porovnavali s problemom na uplne inom type motora

dakob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 11.06.2018 20:11
Bydliště: Praha - Kobylisy

Re: Kapání na zadní sklo z ostřikovače ve 3. brzdovém světle // ŘEŠENÍ

Příspěvek od dakob »

Zkusím to tu oživit s dotazem, protože mě trápí podobný problém, ale asi nebude úplně stejný. Auto je z roku 2018, takže ani nevím, zda je na něj aplikovatelné TPI uvedené výše - z výroby vzadu osřikuje už "po novu", tedy tím širokým kuželem.

A teď k problému - zadní tryska kape, skoro až stříká, pokud déle ostřikuji vepředu (třeba víc než 2 vteřiny). Což mě přivádí k otázce, jak jsou ostřiky řešené - čerpadlo standardně tlakuje cesty k oběma ostřikovačům a pouze se otevírají koncové trysky podle toho, zda spínám přední či zadní ostřik? Nebo je tam nějaká klapka, která tekutinu za čerpadlem přepíná mezi předním a zadním ostřikem?

Edit: V hlubinách internetu popsán stejný problém na MK7.5, vyřešen u dealera na počkání - údajně něco s pumpou, bohužel bez detailů.
Golf VII Variant HL 1,5 TSI EVO 110kW OPF 7DSG (2018)

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Kapání na zadní sklo z ostřikovače ve 3. brzdovém světle // ŘEŠENÍ

Příspěvek od bouky2 »

Nevím jak Tvůj model, ale ve 2014 je čerpadlo, které má dva výstupy, a motor točí vlevo/vpravo, podle toho, kam ostřikuješ. Já osobně zadní dal upravit dle TPI, a na předek jsem přidával zpětný ventil.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“