Pískání kol

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
MazyFM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 19.11.2013 21:03

Re: Piskani kol

Příspěvek od MazyFM »

Evas píše: Jo a šmouha od stěrače před řidičem se mi taky dělá...
Ahoj, s tím stěračem zkus sundat oba a projet to v teplé vodě (jsou grafitové takže to nečisti totálně :) ). Taky jsem očistil čelní sklo, byly tam od novoty zbytky od nějaké samolepky.
Po těchto úkonech čelní stěrače v tomto počasí, kdy je většinou nad 0°C už nedělají takové šmouhy.
VW Golf VII Variant 1,6 TDI 7DSG Highline

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: Piskani kol

Příspěvek od rasto4444 »

Zdravim, tiez mam problem z brzdami.. ked auto stoji cca jeden den je vlhko, pripadne ako je teraz zima tak mi ani nie piskaju ale az hucia brzdy..ako ked sa zatvara stara hrdzava brana..je to des. Pocut to na celu ulicu.. Volal som so znamym ktory robi s autami a vraj je to tvrdymi kotucmi a pomoze vic menej len vymena. Silno pochybujem ze v servise by som s tymto uspel kedze to nerobi vzdy..mate podobny problem? Ale robi mi to len pri prvom brzdeni pri cuvani.. uz ma to stve..hambim sa uz aj cuvat, nove auto a taketo zvuky. :(
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

Evas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 11.11.2013 20:43

Re: Piskani kol

Příspěvek od Evas »

Jak píšu výše, mám naprosto ten samý problém. Taky mě to hrozně štve, ale v servisu jsem s tím zatím nebyla. Hlavně by to ani neslyšeli, museli by auto nechat stát přes noc venku a pak při prvním vycouvání a zabrždění by to slyšeli.

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: Piskani kol

Příspěvek od rasto4444 »

Hej, presne toto..a mne to este nerobi vzdy, raz ano raz nie, zavisi od pocasia. Tiez neviem co s tym mam robit, riadne mi to vadi. Snazim sa parkovat tak aby som vychadzal zpredu nech to nepocuje cele sidlisko.. :(
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: Piskani kol

Příspěvek od rasto4444 »

Inak pardon tvoj prispevok som nejak prehliadol, akurat pozeram ze tiez si to vystihla ako vrzgajucu branu :-)
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskani kol

Příspěvek od sirdo »

tak ked ti to piska len pri cuvani a nechces sa hanbit, tak vecer parkuj nacuvanim na parkovacie miesto a rano vystartujes smerom napred :D ...

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: Piskani kol

Příspěvek od rasto4444 »

Sak poslednu dobu tak parkujem.. :evil:
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

nuru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 26.03.2013 13:03

Re: Piskani kol

Příspěvek od nuru »

Pískání při couvání = stopro bordel v brzdách = vydřené rýhy v kotouči.

Mikino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.01.2013 18:27

Re: Piskani kol

Příspěvek od Mikino »

Tak pani pridavam sa aj do diskusie aj ked nerad. Mam cca 31 000 km najazdenych. Auto od februara 2013. Cize prekonalo dve zimy a teraz cca po tyzdnovom staci zacali neskutocne hucat brzdy. Jazdil som a hrdza opadla bolo ok. Ale asi tyzden na to ako sa teraz ochladilo mi vzdy po nastartovani a naslednych dvoch troch pribrzdeniach zapiskaju brzdy. Potom uz ticho.
Niektorym sa to zacalo prejavovat uz omnoho skorej a mne az teraz. Mm na zadnom kotuci peknu ryhu ale zrejme to je zmenou pocasia. Uuuzasne.
VW GOLF VII 1.4 TSI 90KW Comfortline ( vergel ) - Predane ! ! ! / kvalita skoncila u golfa IV.

Mikino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.01.2013 18:27

Re: Piskani kol

Příspěvek od Mikino »

Dnes som skusal odstat bez rucnej brzdy len na rychlosti a po nastartovani a naslednom brzdeni ziadne piskanie nebolo. Co moze teda znamemat ze pri pouziti ruc. Br. Sa dostane medzi kotuc a brzdu vlhkost a preto to piskanie.
VW GOLF VII 1.4 TSI 90KW Comfortline ( vergel ) - Predane ! ! ! / kvalita skoncila u golfa IV.

medical
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.06.2014 00:30
Bydliště: Praha

Re: Piskani kol

Příspěvek od medical »

Mikino, myslim si to same. V tomto pocasi kdy je vlhko mi to taky piska. Pokud vypnu rucni brzdu a necham auto stat jen na kvaltu, brzdy rano nic nedelaji. Takze mas asi pravdu..

Uživatelský avatar
psi66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 14.05.2009 17:27

Re: Piskani kol

Příspěvek od psi66 »

Jezdim s autem rok a jsem si temer jisty ze piskani brzd po delsim stani je v podstate nezavisle na pocasi.Mozna otazka pro nekoho kdo rozumi konstrukci brzd. Je tam nejaka pruzina ktera odtahne desticky od kotouce? Treba je jen slaba a "chvilku" ji to trva a odskoci az pri jizde.
VW GOLF VII , ME FL, 1,4 TSI 92kW

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Piskani kol

Příspěvek od bouky2 »

Pokud se týká stěračů, tak mně to 100% vyřešil nákup bosch, viz již zde na foru probírané. Staré jsem si nechal v kufru jako pojistku, kdyby mi je někdo ukradl. Již se mi to jednou stalo v deštivém dnu na parkovišti obchodáku a to je pak lahůdka, chytit na dálnici slejvák bez stěračů.

Co se týká brzd. Zatím podobný problém nepozporuji, ale pokud mi to na jakémkoli autě něco podobného dělalo, vždy jsem začal tím, že jsem lehce srazil hrany destiček...

hcrevize
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 15.06.2013 21:24

Re: Piskani kol

Příspěvek od hcrevize »

Moje závady od doby co mám auto:
Pkud porovnám s G5 který ještě máme doma a nikdy tomu nic nebylo tak konstatuju že kvalita šla dolů :(

Po příjezdu s novým autem domů jsem chtěl zkusit světla vypínač šel po zatáhnutí celý ven i s dráty-nezacvaknuto ve výrobě opraveno svépomocí, plast rukojeti výsuvu seddla ergoactive po pokusu o vysunutí zůstal v ruce (servis), po asi týdnu zjištěn nelícující plast u spolujezdce asi 1cm díra mezi plasty-chyběla svorka pod plasty z výroby-to sem si všiml až když sem seděl jako spolujezdec (servis), neustále mi vržou přední dveře řidiče při přejezdu větších nerovností -již mi měnili vrzající černý sloupek dveří ale moc to nepomohlo takže to ještě budu řešit (servis), dále pískání brzd ráno při odjezdu a to stojím ve vyhřáté garáži (zkusím se poptat v servisu) no a začlo mi dost hučet mi palivové čerpadlo (objednána oprava v servise), :twisted:
Stěrač mi čmouhu na předním skle nedělá tak aspoň něco :)
GVII 1,4TSI 90kW Higline

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Piskani kol

Příspěvek od slezacekm »

začne neboj :) jinak výčet závad je dost obsáhlý. pokud se to dá odstranit, ještě to jde, ale otrava to je. mně zase stále nejde spojení s telefonem a v servise zněla rada..přijďte za půl roku

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“