Pískání kol

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

hcrevize
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 15.06.2013 21:24

Re: Piskani kol

Příspěvek od hcrevize »

No auto mám už skoro 2 roky tak doufám že nezačne.
Nejde ti spojení telefonu přes bluetooth? Jaký máš telefon a systém?
GVII 1,4TSI 90kW Higline

Howard
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2013 11:33

Re: Piskani kol

Příspěvek od Howard »

pokazde, kdyz auto dele stoji mi pri prvnim brzdeni piskaji brzdy... tohle uz ale nejake neresim. Dela to jenom pri prvnim brzdeni

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Piskani kol

Příspěvek od wittmann167 »

Mě pískaly brzdy od koupě auta po dobu cca čtyř měsíců a to bez ohledu na to, jaké bylo zrovna počasí. Teď je to v pohodě.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

klobouk2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 25.01.2014 20:50

Re: Piskani kol

Příspěvek od klobouk2 »

Mé zkušenosti s pískáním kol, chovalo se to jak píšete výše, když auto stálo delší dobu - ráno odjezd do práce (pískání, po ujetí asi 100 m klid) odpoledne z práce (pískání, po ujetí asi 100 m klid), po mírném zahřátí brzd to nedělalo. Tento problém jsem řešil od září s autorizovaným servisem (4x návštěva servisu).
1 návštěva - vyčištění brzd (stále pískalo, nepomohlo)
2 návštěva opět vyčištění brzd (stále pískalo, nepomohlo)
3 návštěva zavolán servisní technik VW, doporučil vyměnit brzdové desky,
4 návštěva výměna brzdových destiček (problém se zdá zatím vyřešen, nic nepíská).
Technik mi řekl, že nové desky jsou z jiného materiálu a jinak zkosené.
Tak snad Vám tato zkušenost pomůže.

hcrevize
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 15.06.2013 21:24

Re: Piskani kol

Příspěvek od hcrevize »

Můžeš sem napsat servis kde se to dělalo? popř. neexistuje na to TPI?
Abych měl něco v ruce až budu požadavat výměnu destiček.
Díky.
GVII 1,4TSI 90kW Higline

klobouk2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 25.01.2014 20:50

Re: Piskani kol

Příspěvek od klobouk2 »

Jestli na to existuje TPI to nevím.
Jinak oprava byla provedena v Porsche Olomouc.

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Piskani kol

Příspěvek od wittmann167 »

Tak pískot se objevil znova a vmnohem větším měřítku. Nejhorší to je, když auto stojí venku v horku (stačí i chvilka), to je pak při rozjezdu zvuk jak zarezlej kafemlejnek :negative:
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

Leyboldek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 05.03.2008 19:33
Bydliště: Světlá nad Sázavou

Piskani kol

Příspěvek od Leyboldek »

hcrevize píše:Moje závady od doby co mám auto:
Pkud porovnám s G5 který ještě máme doma a nikdy tomu nic nebylo tak konstatuju že kvalita šla dolů :(

Po příjezdu s novým autem domů jsem chtěl zkusit světla vypínač šel po zatáhnutí celý ven i s dráty-nezacvaknuto ve výrobě opraveno svépomocí, plast rukojeti výsuvu seddla ergoactive po pokusu o vysunutí zůstal v ruce (servis), po asi týdnu zjištěn nelícující plast u spolujezdce asi 1cm díra mezi plasty-chyběla svorka pod plasty z výroby-to sem si všiml až když sem seděl jako spolujezdec (servis), neustále mi vržou přední dveře řidiče při přejezdu větších nerovností -již mi měnili vrzající černý sloupek dveří ale moc to nepomohlo takže to ještě budu řešit (servis), dále pískání brzd ráno při odjezdu a to stojím ve vyhřáté garáži (zkusím se poptat v servisu) no a začlo mi dost hučet mi palivové čerpadlo (objednána oprava v servise), :twisted:
Stěrač mi čmouhu na předním skle nedělá tak aspoň něco :)
Co ty dveře u řidiče? Mám obdobný problém od včera. Ze dveří u řidiče jde cvakavý zvuk jak když klepe sklo o plast. Zlepšit za jízdy to jde sjetím okna o milimetr. Z venku když porovnám vůle na černém sloupku vůči kastli, tak u řidiče je větší a vydává podobný zvuk co je slyšet uvnitř za jízdy. :roll:
Seat Leon Sport 1,9 TDI 81kW@103kw
Golf Variant VII 1,2 TSI 81kW Comfort Edition + nějaká ta výbava navíc

Touran 1.4 TSI DSG 110kW Highline

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Piskani kol

Příspěvek od wittmann167 »

Tak co se tyce piskani brzd, vypozoroval jsem nasledujici: Brzdy nepiskaj pouze v momente, kdy nebylo zabrzdeno (pres noc v garazi nebrzdim, auto je na rovine). V momente kdy se zabrzdi a to staci i na pet minut, ozyva se priserne, neskutecne priserne piskani, ktere je slyset i pres zavrene okno a pustene radio. Pomuze az dlouhe brzdeni nebo dve az tri kratke, pak je teprve klid. Nema na to vliv vubec nic - muze byt vedro, zima, po desti, zkratka pri kazdem rozjezdu budim ve svem okoli patricni udiv. Zkusim to poresit v servisu spolecne s bouchajicim levym zadnim tlumicem, obcasne chrcici spojkou a padajicimi otackami. Koupil jsem si bozi karu a dela mi jen a jen radost. :ura1: :ura1: :ura1:
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Piskani kol

Příspěvek od wittmann167 »

Byl jsem dnes v servise a mimo jiného jsem jim řekl, ať juknou na ty pískající brzdy. Sundány destičky, vše vyčištěno a promazáno. Technik mi sdělil, že pravý zadní kotouč je vyrezlý do větší hloubky, než je normální. Příčina - moc málo brzdím :fool:
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

ospicka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 28.11.2011 13:15

Re: Piskani kol

Příspěvek od ospicka »

klobouk2 píše:Mé zkušenosti s pískáním kol, chovalo se to jak píšete výše, když auto stálo delší dobu - ráno odjezd do práce (pískání, po ujetí asi 100 m klid) odpoledne z práce (pískání, po ujetí asi 100 m klid), po mírném zahřátí brzd to nedělalo. Tento problém jsem řešil od září s autorizovaným servisem (4x návštěva servisu).
1 návštěva - vyčištění brzd (stále pískalo, nepomohlo)
2 návštěva opět vyčištění brzd (stále pískalo, nepomohlo)
3 návštěva zavolán servisní technik VW, doporučil vyměnit brzdové desky,
4 návštěva výměna brzdových destiček (problém se zdá zatím vyřešen, nic nepíská).
Technik mi řekl, že nové desky jsou z jiného materiálu a jinak zkosené.
Tak snad Vám tato zkušenost pomůže.
U mě naprosto stejný případ - 1. návštěva servisu(vyčištěno-nepomohlo), 2.návštěva servisu(vyčištěno-nepomohlo), 3.návštěva - předání nahrávky pískání brzd, výměna brzdových destiček v 17000km, řešeno jako garanční oprava. Po výměně prozatím bez pískání.

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Piskani kol

Příspěvek od wittmann167 »

Jak zde psali ostatní, vyčištění nepomohlo. Po dvou dnech to zase řve jak.......
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

tomval
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 03.03.2014 12:44

Re: Piskani kol

Příspěvek od tomval »

Mám naprosto stejný problém. V servisu už nevěděli co dělat, tak kývli na výměnu destiček v rámci garance. Zítra uvidíme jestli od soboty příšerným pískáním přestanu po ránu proudit sousedy :lol:

PS: musel jsem na servisu pískání prokázat audionahrávkou, protože vždy, když tam dojedu, tak to nepíská. Mrcha to dělá pouze když dlouho stojí a je zatažená ruční brzda

bilyboy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 13.02.2016 17:42

Re: Piskani kol

Příspěvek od bilyboy »

S VW mám pouze malé zkušenosti, ale jen taková doměnka, zda to pískání brzd nezpůsobuje funkce "sušení brzd" (bremsscheibentrocknung). Dá se nakódovat intenzita ve třech stupních. Moje doměnka je možná špatná, když se autorizovaný servis pustí do čištění brzd a jiných činnosti, které mají vést k odstranění pískání brzd po rozjezdu po delším stání.
Milan

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“