Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od ablorhm »

Čekal bych, že to je o nějaké komunikaci. Zeptat by se mohli - máte zde komplety, budeme je jen dávat na auto/i vyvažovat? Pokud by to byly samostatné pneu a disky, to by melo být vyvážení automatické, ale dnes fakt člověk neví, co a jak funguje.
Tak alespoň už víš, že jim to máš každé přezouvání připomenout.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od Pitrsman747 »

ablorhm: jsou to ty menší města, u Škody kteří mají nálepku "VW servis". Hlavně ne v Praze a v Brně tam je to nejdražší a ne u VW.

juro111: Kola nepřezouvám v autorizáku ale jak píše ablorhm, ještě se mě nestalo že by se mě nezeptali co chci, vždy řeknu přehodit, vyvážit, momenťák, dofouknout. :) A pochybuju že i kdybych šel do autorizáku že by se mě někdo nezeptal co vlastně chci, je to o té komunikaci. :wink:
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

kny2tl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.02.2017 09:09

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od kny2tl »

zdar zdar, čeká mne první garanční po dvou letech. Rozsah je jasný, i to, že mám zkusit se domluvit na vlastním oleji.
dvě otázky prosím:
1) musím absolvovat garančku u prodejce, nebo v jakémkoliv autorizovaném servisu?
2) mimo interval jsem měnil olej, samosebou podle normy, včetně filtru, který není od výrobce. Bude to problém při garanční?

díky!

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od r@pid »

1.Ne
2.Ne

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od Pitrsman747 »

Mám dotaz na to NE. Jak mě neautorizovaný servis prodlouží záruku mobility, jak se to bude účtovat a za druhé, kdo bude dělat inspekční servis který zahrnuje hafo úkonů.
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od r@pid »

Preco sem tahas neautorizovany?

On nemusi ist striktne k predajcovi, moze ist do akehokolvek autorizovaneho.

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od Pitrsman747 »

tahám to sem proto že se na to asi ptá a ty mu odpovídáš že nemusí :D Právě proto se ptám na to prodloužení mobility..
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od ablorhm »

Nemusí chodit do autorizáku, nicméně pak jak píše Pitrsman747, ten neautorizák vymění olej, vymění svíčky, ale právě ty jiné předepsané věci VW jaksi neudělá, žádný protokol X věcí pro kontrolu. To stejné, nevím když je nějaká svolávačka na update nebo výměnu nějakého dílu, to neautorizáku nikdo nezaplatí, resp. oni se to zřejmě ani nikde nedozví. Prodloužení mobility taktéž bez úspěchu

To je právě to zákulisí autorizák vs. neautorizák
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od Pitrsman747 »

ablorhm: přesně jak píšeš. :good: :wink:

Jinak, nemám nic proti tomu si jít něco vyměnit do neautorizovaného servisu, olej , svíčky. Pokud ale nastane doba prodlužování mobily která je stejně spojená s inspekčním servisem, člověka to stejně donutí jet do autorizáku nebo do škody kde mají cedulečku VW service... :wink:
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od JirkaVys »

Co to tu plácáte? Pokud pominu ty blbosti autorizak vs neautorizak... Tak tazatel se ptal zda musí s vozem k prodejci nebo do jakéhokoliv jiného AUTORIZOVANÉHO servisu, čili mimo tam, kde vozidlo koupil. O NEautorizovaném servisu ani nic nepsal.
Taktéž když o autorizovaném vs neautorizovanem víte prd a slepě jezdíte s doměnkou, že v autorizovaném udělají více tak to ani nepište, realita je jinde, jen to nesmí být garážník atd. A na update tam můžeš jednou za rok zajet (většinou stejně nic není nebo nic důležitého), do autorizáku, v tom ti přeci nikdo nebrání abys navštěvoval obě varianty :-D

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od Pitrsman747 »

Aha a ten inspekční servis který zahrnuje opravu v záruční době popř. úpravu řídící jednotky od výrobce která je svázaná se záruční dobou a zápisem do elektronické servisní knížky se provede jako jak? :D Prodloužení mobility která je opět svázání s prohlídkou se prodlužuje jako jak? Děkuju za věcné odpovědi.

Jinak kny2tl se ptal "musím absolvovat garančku u prodejce, nebo v jakémkoliv autorizovaném servisu? " na což mu Rapid odpověděl že "ne", a já se ptám potom na inspekční servis a prodloužení mobility, nepleť si jablka s hruškama.
Naposledy upravil(a) Pitrsman747 dne 27.11.2018 12:21, celkem upraveno 1 x.
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od JirkaVys »

Jak jsem napsal, tazatel se tu ptal na autorizovaný servis a ty začneš s neautorizovaným a další zajímavosti. To jako vážně? K tomu není snad co dodat.

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od r@pid »

Pitrsman747 píše:tahám to sem proto že se na to asi ptá a ty mu odpovídáš že nemusí :D Právě proto se ptám na to prodloužení mobility..
Zle si ma pochopil, odpovedal som NE k tomu predajcovi, to znamena ze moze do hocijakeho autorizaku.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od ablorhm »

To nemůže mít kdokoliv nějaké další otázky či svůj názor?

Nevím, ale je několik typů lidí a každý se na danou věc dívá jinak. Já nemám problém dát za litr oleje 8stovek, jiný jo. Nemám problém navštívit servis typu garáž na přezutí kol, ale ať už běžný servis nebo nějaké čištění klimatizace apod. dávám do autorizáku a to ne tam, kde jsem vozidlo zakoupil. Při každé návštěvě mi zkontrolují dle VIN svolávačky a pokud jdu na ten inspekční servis, mají předepsané úkoly, co by měli udělat - např. hustota chladící kapaliny, dezén pneumatik, kontrola brzdových destiček, seřízení světel apod. - jedná se snad o 3strany A4 několika desítek činností.
Naposledy upravil(a) ablorhm dne 27.11.2018 12:24, celkem upraveno 1 x.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od Pitrsman747 »

Tak ono to NE vypadá jako že nemusí a může jet i do neautorizovaného. :wink: Ok tak hlavně že jsme si to upřesnili, v poho. :wink:

JirkaVys: zchlaď se trochu, vždy když je tu debata a autorizáku tak tu vytáhneš jak je někdo blbej a neví o tom nic a podobné blbosti. Každej má třeba jiné zkušenosti a nemysli si, z blbostí nepojedu hned do autorizáku abych tam uvalil hromadu peněz ale zaráží mě, teď nikoho nejmenuju, že si někdo koupí auto pomalu za 600tis a pak šetří každou korunu na údržbě, hlavně že si koupí hromadu tuningu s 19" kolama za 40tis. :wink: ale dát za výměnu oleje 2tis nebo za přezutí 400kč to je už moc. :D
Naposledy upravil(a) Pitrsman747 dne 27.11.2018 12:32, celkem upraveno 2 x.
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“