Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od ablorhm »

Cena za litr oleje je velmi podobná napříč všemi autorizovanými středisky po celé ČR.
Tzn. můžeš zkusit, zda ti přijmou svůj a to s komentářem do zakázky / servisky, bez komentáře (je jim to jedno), nebo na to ani nepřistoupí a budou trvat pouze na svém oleji s jejich cenovkou.

Co se týče nakódování, co jsi tam dodělal, mělo by zůstat. V servisu žádné tovární hodnoty nedělají. Alespoň ne standardně.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

jarmil7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 448
Registrován: 21.12.2015 06:36

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od jarmil7 »

skoryl píše:Chtěl bych se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s ROS Brno na Poříčí. Chtěl bych si nechat vyměnit olej (po 10.000km), a orig. olej mají nekřesťansky předražený. Akceptují při výměně vlastní olej?, a řeší nějak kódování - něco jsem si nakódoval, tak jestli to mám raději vrátit do původního stavu aby nedělali problémy se zárukou.
Případně pokud máte někdo dobrou zkušenost (v tomto směru) s nějakým servisem v Brně a okolí, budu rád za tip.
Pokial je auto v zaruke tak vlastny olej nezoberu.Strata zaruky strata mobility.Vlastny olej po zaruke vozidla a nie každy autorizak zoberie vlastny olej.
Je zaujimave že kolko človek da za nove auto a potom rieši cenu oleja v autorizovanom servise VW :negative:

Uživatelský avatar
skoryl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 16.04.2017 18:00

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od skoryl »

Ono se to asi hodně odvíjí od toho, jak dlouho člověk na to nové auto šetřil, a jakou hodnotu pro něho mají ony 3 tisíce které ušetří - pokud bych vydělával měsíčně 50 tisíc, tak bych to asi taky neřešil. Ale realita je taková jaká je, a peníze na stromech nerostou, na to snad časem přijde každý, a já jsem vzhledem k tomu, že už nejsem žádný mladík na to přišel taky, proto to řeším. Ale samozřejmě, každý má právo na svůj názor. Chtěl jsem jen informace které mi snad někdo ze zdejší komunity bude ochoten poskytnout.

Uživatelský avatar
Mike.03
Člen klubu
Příspěvky: 178
Registrován: 16.10.2011 10:42
Bydliště: Hodice - JihlaVWa

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od Mike.03 »

Ono taky jde o to, že ne každý do toho chce lít ty jejich "vodičky", já třeba chci 5W40 napevno, žádný LL interval a značku Miller Oils. Ztráta záruky za co? Že tam naliji to, co tam podle specifikace patří? To by mi mohli začít diktovat, od jaké benzínky brát benzín...
VW Golf IV 1,8T 110kW GTI Exclusive 1999
VW Golf VII Variant 1,4 TSI 110kW Maraton Edition 2017

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od ladaf »

skoryl píše:Chtěl bych se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s ROS Brno na Poříčí. Chtěl bych si nechat vyměnit olej (po 10.000km), a orig. olej mají nekřesťansky předražený. Akceptují při výměně vlastní olej?, a řeší nějak kódování - něco jsem si nakódoval, tak jestli to mám raději vrátit do původního stavu aby nedělali problémy se zárukou.
Případně pokud máte někdo dobrou zkušenost (v tomto směru) s nějakým servisem v Brně a okolí, budu rád za tip.
Zkus Bayera (Slavkov) vlastni olej nenosím ale jsem tam spokojeny.
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od r@pid »

jarmil7 píše: Pokial je auto v zaruke tak vlastny olej nezoberu.Strata zaruky strata mobility.Vlastny olej po zaruke vozidla a nie každy autorizak zoberie vlastny olej.
Je zaujimave že kolko človek da za nove auto a potom rieši cenu oleja v autorizovanom servise VW :negative:
Ale kdeze...

Uživatelský avatar
berna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 20.08.2017 20:22
Bydliště: Praha-západ

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od berna »

berna píše:Dnes na moji žádost jsem nechal měnit olej a filtr. Najeto cca 6300km. Olej jsem měl vlastní, umožnili kouknout se pod auto a být přítomen.
Louda Auto Praha Kolbenova celkem 1044 Kč. Filtr jsem dostal šedý. Zaslechl jsem, že je trochu překvapil šroub a podložka/možná nový, ktery ještě neviděli/nevím. Dali podle etky.
Tak jsem dnes zjistil, že mám nastavenu další prohlídku za 29900km nebo 360 dnů a výměnu oleje za 29900km nebo 725 dnů. Při mojí první výměně i přes mou žádost, aby nemazali servisní interval, mi přijde, že to nastavili divně. Čekal bych, že bude i prohlídka stejná, když už mazali interval. Jak to máte vy? A jaké je první nastavení? Připomínám, že mám prodloužený servisní interval.
Golf Variant ME 2017 - 1,4 TSI, bílá silver, Obrázek
Passat Variant 2015 B8 - 2,0 TDI, Obrázek

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od ablorhm »

Máš to správně. Je to tak i v servisce.
Přílohy
20180102_212352.jpg
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

jarmil7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 448
Registrován: 21.12.2015 06:36

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od jarmil7 »

r@pid píše:
jarmil7 píše: Pokial je auto v zaruke tak vlastny olej nezoberu.Strata zaruky strata mobility.Vlastny olej po zaruke vozidla a nie každy autorizak zoberie vlastny olej.
Je zaujimave že kolko človek da za nove auto a potom rieši cenu oleja v autorizovanom servise VW :negative:
Ale kdeze...
čo tym mysliš?

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od r@pid »

"Pokial je auto v zaruke tak vlastny olej nezoberu"


jarmil7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 448
Registrován: 21.12.2015 06:36

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od jarmil7 »

Zoberu ale stratiš zaruku a mobilitu

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od r@pid »

Ale kdeze.

Uživatelský avatar
berna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 20.08.2017 20:22
Bydliště: Praha-západ

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od berna »

ablorhm píše:Máš to správně. Je to tak i v servisce.
Díky, museli to nastavit omylem, protoze i přijímací technik se mě ptal a navrhnul že nic nebudou měnit.
Zítra tam zavolám a uvidím.
Golf Variant ME 2017 - 1,4 TSI, bílá silver, Obrázek
Passat Variant 2015 B8 - 2,0 TDI, Obrázek

mašoun
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 02.10.2008 15:32

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od mašoun »

Nechci zakládat nové téma, tak to hodím sem. Můj 2 měsíce starý golf s nájezdem 2000km byl nabouranej. Řidič za mnou se lepil a nedobrzdil, naštěstí v malé rychlosti. Praskl zadní nárazník a nelícuje se zbytkem auta. Nejbližší termín v servisu (klempírna jarov) je za 2 měsíce.

Na autě mám i keramickou vrstvu, pojišťovna ale uhradí aplikaci na nový díl. Řeší se tohle poškození výměnou nebo opravou? Vzhledem k tomu, že to je nový, tak chci výměnu. Máte někdo zkušenost prosím? Díky
Přílohy
20180126_162340.jpg
VW Golf variant FL 1.4 TSI ME white silver

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od wittmann167 »

Řešil jsem něco podobného s předním nárazníkem. Oprava byla výměnou.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“