Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od skacel99 »

To je argument jak noha :roll: Neříkám,že tohle dělám,ale argumentovat cenou auta mi příjde dost divný
Jak je to s tím olejem?

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od bouky2 »

To že mám auto za více jak půl mega neznamená, že budu přeci platit pokaždé několik set procent navíc za něco, co si úplně to samé mohu koupit vedle o 1/5 ceny ne? Kdyby ta přirážka byla vyšší o pár %, tak neřeknu ani slovo, ale dělat z lidí maxi blbce, to je trochu moc. a tak je to v tomhle státě se vším... jak si nedáš pozor a nezajímáš se, tak se tě snaží každý leda oškubat, obrat a podvést...

Jello
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 01.12.2013 07:21

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od Jello »

Vlastni byl jen ten olej. Ten tesnici krouzek me taky prekvapil. Je to tesneni kolem sroubu. Zrejme setri a nevymenuji uz cely sroub.

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od Mirco »

jak kde :good:

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od NeoGenX »

To musí být teda MEGA úspora, těch 20 korun, když za litr oleje vezmou 590,- :-D
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od bouky2 »

5L kastrólu koupím za 889,- tzn ze 4 litry = 712,- ... pokud autorizak chce 590,- á litr, tak mi vychazi rozdil 1647,- ?? A to ja menim po 15ti tis...

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od mechy »

Bohužel někde chtějí za litr oleje i 899,-kč.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

zzbysekk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 29.01.2014 16:52

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od zzbysekk »

bouky2 píše:To že mám auto za více jak půl mega neznamená, že budu přeci platit pokaždé několik set procent navíc za něco, co si úplně to samé mohu koupit vedle o 1/5 ceny ne? Kdyby ta přirážka byla vyšší o pár %, tak neřeknu ani slovo, ale dělat z lidí maxi blbce, to je trochu moc. a tak je to v tomhle státě se vším... jak si nedáš pozor a nezajímáš se, tak se tě snaží každý leda oškubat, obrat a podvést...
Presne proto jsme, kde jsme klasickej cechacek si to vse patla jak se da. Ty bys neco delal za marzi par % ? Ja teda ne, standardni marze i venku je min 30%. Snazim se taky stlacovat ceny toho co nakupuju co nejniz... na X6 jsem mel slevu skoro 600 tisic. Ale mam dost zdravyho rozumu abych nechal ty chudaky aspon na necem vydelat.


Tim ze budeme vsichni delat zadarmo to fakt daleko nedotahnem :-)
BMW X6 40d 2013, BMW individual Pyritbrown
VW Golf VII Variant 2.0TDI Highline, Black magic
BMW 320i 2008
Ex. Renault Megane Coupe GT-Line 1.4Tce 2010

Ivoch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 22.05.2015 18:08

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od Ivoch »

Nákup oleje já - 180,-Kč (a servis to kupuje ještě levněji) a jak psal Mechy - někde si účtují i 899,-Kč. To mě marže vychází na bratru hezkých 400%.

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od bouky2 »

A bavíme se o marži, nebo o přirážce??

To co koupím jinde, již také musí být s nějakou marží, čili servis na tom má více jak 70%, pokud bych to počítal prostým způsobem, jejich prodej, vuci tomu za co to koupim ja jinde (Prodej-Nakup)/Prodej...

A beru-li v potaz to, ze oni to koupi jako sudovku a nerikej mi, ze nemaji jeste lepsi koncernovou nakupku nez nejaky garazista, tak je to mnohem vice nez 70%...

Pokud by si dali 30% marze, tak reknu ok a nebudu to resit... ale na toto jsem trochu alergicky...

to je podobne jako se politici ohaneji, jak jsou jinde drahe cigarety, tak zdrazme vice i u nas, ale kdyz to spocitas na prumernou mzdu, tak mame krabicku drazsi nez nekde v severske zemi :) (jsem nekurak)

ja ty usetrene penize radeji dam do svych deti :D

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od bedrich666 »

bedrich666 píše:
skacel99 píše:Dejme tomu že potřebuješ plně ohřátý auto. Jak toho chceš jinak dosáhnout? Sice je pěkný,že po 10 km máš na teploměru 90°C,ale olej má třeba 70°C
Kontrolni otazka: Za jak dlouho (kolik km) se ohreje olej na 100 stupnu v motoru 2.0 TSI? :D

Schvalne kdo se trefi :lol:
skacel99 píše:Jak je to s tím olejem?
Pri normalni jizde v tomto pocasi se olej zahreje na 100°C za 8 km :D

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od NeoGenX »

zzbysekk píše:
bouky2 píše:To že mám auto za více jak půl mega neznamená, že budu přeci platit pokaždé několik set procent navíc za něco, co si úplně to samé mohu koupit vedle o 1/5 ceny ne? Kdyby ta přirážka byla vyšší o pár %, tak neřeknu ani slovo, ale dělat z lidí maxi blbce, to je trochu moc. a tak je to v tomhle státě se vším... jak si nedáš pozor a nezajímáš se, tak se tě snaží každý leda oškubat, obrat a podvést...
Presne proto jsme, kde jsme klasickej cechacek si to vse patla jak se da. Ty bys neco delal za marzi par % ? Ja teda ne, standardni marze i venku je min 30%. Snazim se taky stlacovat ceny toho co nakupuju co nejniz... na X6 jsem mel slevu skoro 600 tisic. Ale mam dost zdravyho rozumu abych nechal ty chudaky aspon na necem vydelat.


Tim ze budeme vsichni delat zadarmo to fakt daleko nedotahnem :-)
Prosím, neplácat páté přes deváté ;)
Pokud mi u nás ve "standardním servisu" vymění 4 litry oleje komplet za 1000,- (Cena i s olejem Castrol!!!) a pak přijedu do autorizáku, kde samozřejmě pracují vzdělaní a zkušení lidé :pleasantry: , a tam mi naúčtují v lepším případě 3500,-, pak mi tady něco nehraje.
Je mi jasné, že svůj názor si ponecháš, vzhledem k tomu, že podle výčtu tebou vlastněných vozů v podpisu nebudeš patřit mezi lidi, kteří mají hluboko do kapsy. Ale zkus alespoň přemýšlet nad tím, co píšeš a nazývej věci pravými jmény. Je ti prostě jedno, kolik to stojí. Ale pokud víš o autorizovaném servise, kde mají na oleji 30%, prosím o kontakt. Bude tam jezdit půlka republiky :rofl:
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od wittmann167 »

:good: :good: :good:
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od bouky2 »

a nezapomentou na filtr :D Origo prvovyroba pro VW koupis za 200,- na skoda-dily.cz :)))))))

Honzajendabenda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 17.02.2014 11:09

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od Honzajendabenda »

zzbysekk píše:By me hamba fackovala, kdybych si mel donyst svuj olej. Kdyz mam na auto za 600 tak ty 2 tacky me snad nezabijou. Ja myslel ze se takovy veci resi na foru Dacia CZ/SK :rofl: :rofl:
:good:

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“