Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
jirkaa64
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 22.12.2012 10:58

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od jirkaa64 »

Tady se pletou dva pojmy, servisní záruka a záruka mobility. Pokud bych nechtěl mít potvrzenou záruku mobility, tak jsem už nemusel po těch dvou letech měnit olej v servisu, (všechno funguje jak má), ale vyměnit si ho v garáži. Něco jiného je to u prodloužené záruky.
G7 bílá Pure 1,2 63kw ergoActiv SunSet

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od Bofors »

a něco jiného výměna oleje mimo interval kdy je úplně putna kde to udělám, krom ceny.
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
steve
Člen klubu
Příspěvky: 5204
Registrován: 11.11.2007 08:36
Bydliště: Beroun TEL-777 344 790,tel-602 344 790
Kontaktovat uživatele:

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od steve »

zaleži na autorizaku, i když auta jezdi ke mě tak nemam problém s Autostylem a Klokočkou co se tyče kulance :wink: jak řikam zaleží jestli tam někoho maš a na koho naraziš :wink: to viš že když tam přijedeš jako obyč člověk tak s tebou zametou :wink:
CHCEŠ AUTOFOLIE?
tel přimo na mě- 602344790 stranky- http://www.autofolie-alter.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
montaže autofolií-tel 723 14 14 14-(17let),autoservis koncern(22let),supervag,diag.Delphi,plněni a čištěni klima

Jakubs_
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.04.2014 08:53

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od Jakubs_ »

Tak to mám taky za sebou - 1. servis po 30 tkm = 3.710 Kč vč. DPH
V AutoJarov

Uživatelský avatar
VW jirka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 21.03.2014 09:24
Bydliště: Olomouc

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od VW jirka »

Zdarec pánové. Dnes mám za sebou první garanční prohlídku po 30.000 km, po domluvě se servisem i s vlastním olejem Shell helix ultra profesionál 5W30. Samozdřejmě jsem se ptal, zda vlastní olej nemá vliv na záruku vozidla a hlavně na záruku mobility. Vše je o.k. záruka vozidla i záruka mobility jsou stále platné. Jen si vzáli 100 kč za likvidaci starého oleje. Vzhledem k tomu, že maji olej za cenu 890 kč za litr a já jsem si koupil 5 litrů za 840, tak jsem jim tu stovku z radostí dal. Kompletní servisní prohlídka mě stála 2.559kč což je myslím asi snad možná dobrá cena, + 840 kč za ten olej. Sečteno podtženo cenovka je 3.400kč. VW Olomouc.
VW Golf 7 , 1.6 TDI , Highline , modrá pacific

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od NeoGenX »

No, teď jde o to, si spočítat, za co si oni vzali těch 2559,- :) Když tady lidé píšou, že je garanční prohlídka stojí většinou mezi 3500,- až 4000,- ... Takže oni mají v té ceně většinou olej za 2500,- až 3000,- a zbytek je práce a jiný materiál ... takže ty jsi zaplatil 2559,- taky za práci a jiný materiál. Jaký? Nebo mají sazbu 3000,- za hodinu? ;-)
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Uživatelský avatar
steve
Člen klubu
Příspěvky: 5204
Registrován: 11.11.2007 08:36
Bydliště: Beroun TEL-777 344 790,tel-602 344 790
Kontaktovat uživatele:

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od steve »

A to se vyplatí :mrgreen: , nemůžeš ztratit ztratu mobility od VW když vyměníš olej předepsaného typu a specifikace :roll: vy mě davate :mrgreen:
CHCEŠ AUTOFOLIE?
tel přimo na mě- 602344790 stranky- http://www.autofolie-alter.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
montaže autofolií-tel 723 14 14 14-(17let),autoservis koncern(22let),supervag,diag.Delphi,plněni a čištěni klima

Uživatelský avatar
Geextah502
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 15.03.2014 13:15

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od Geextah502 »

NeoGenX píše:No, teď jde o to, si spočítat, za co si oni vzali těch 2559,- :) Když tady lidé píšou, že je garanční prohlídka stojí většinou mezi 3500,- až 4000,- ... Takže oni mají v té ceně většinou olej za 2500,- až 3000,- a zbytek je práce a jiný materiál ... takže ty jsi zaplatil 2559,- taky za práci a jiný materiál. Jaký? Nebo mají sazbu 3000,- za hodinu? ;-)
Cena garancky je bez oleja takze tych 3500-4000 + ich cena oleja.... a to sa potom oplati si doniest vlastny olej.

To s tou granciou mobility je zaujimave mne tvrdili, že ak si donesiem vlastny olej garancia mobility padne, ale v servisnej knizke to nikde pozancene nie je, mozno v systeme.

Jiny material su myslim nejake gumicky, stahovacie pasky cenovo za par halierov.
VW Polo Premium Comfortline 1.2TSI 90k 5G Pepper Grey metallic
ex MB A170CDI 95k "Ťapo" Meteor Grey metallic

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od Kwapo »

NeoGenX píše:No, teď jde o to, si spočítat, za co si oni vzali těch 2559,- :) Když tady lidé píšou, že je garanční prohlídka stojí většinou mezi 3500,- až 4000,- ... Takže oni mají v té ceně většinou olej za 2500,- až 3000,- a zbytek je práce a jiný materiál ... takže ty jsi zaplatil 2559,- taky za práci a jiný materiál. Jaký? Nebo mají sazbu 3000,- za hodinu? ;-)

Ono VW Autocentrum Olomouc byli vždycky vyděrači. Já bych tam (kromě nákupu díl) nešel. Natož si od nich nechat šahat na auto.
Mám svoje zkušenosti a nejsou dobré. Proto jezdím do Porsche Olomouc :D

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od sirdo »

steve píše:A to se vyplatí :mrgreen: , nemůžeš ztratit ztratu mobility od VW když vyměníš olej předepsaného typu a specifikace :roll: vy mě davate :mrgreen:
bohuzial v SR v autorizovanych VW servisoch ti oficialne zaruku mobility nepotvrdia ked si nezoberies olej a filter od nich...

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od lifter »

sirdo: Mám rovnaké info. Aj keď garancia mobility je len PR (aj tak všetko podstatné platíš ty)- mňa by skôr trápila strata prípadnej kulancie zo strany VW.

steve: Si si istý svojím tvrdením? Bloková výnimka platí na záruku na vozidlo, nie na garanciu mobility (čo je nad rámec zákona ponúkané výrobcom). Si myslíš, že napr. ak by si pri Kii robil garančky kde chceš a potom keď má 7 ročnú záruku a napr. v 4. roku by kľakol motor, tak by ti Kia zacálovala opravu v rámci záruky? To asi ťažko - ich záruka nad 2 roky je podmienená práve tým, že všetky garančky budeš robiť u nich v servise a s ich materiálom.

Ja na Golfe nemám priplatenú predĺženú záruku (nemám dobré skúsenosti z minulosti s importom), ale celkom by ma zaujímalo, ako ju VW podmieňuje.
VW Golf GTI VII Performance

Uživatelský avatar
VW jirka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 21.03.2014 09:24
Bydliště: Olomouc

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od VW jirka »

NeoGenX píše:No, teď jde o to, si spočítat, za co si oni vzali těch 2559,- :) Když tady lidé píšou, že je garanční prohlídka stojí většinou mezi 3500,- až 4000,- ... Takže oni mají v té ceně většinou olej za 2500,- až 3000,- a zbytek je práce a jiný materiál ... takže ty jsi zaplatil 2559,- taky za práci a jiný materiál. Jaký? Nebo mají sazbu 3000,- za hodinu? ;-)

Za co těch 2559 kč?
Tak jednak platíš značku, stejně jako všude.
A jinak jsou to úkony která jsou předepsané Volkswagenem.
-interval servisní se zárukou mobility 965kč-(el. test baterie,kontrola všech světel,kontrola funkce statiských světel,ostřikovačů,kontrola vozu ze spodu,netěsnost motoru, kont.brzd, kontrola pneu,vzorek i tlak a to i rezrvy,chladící kapalina/hladina a měření),kontrola hladiny brzdové kap.,nastavení servisních intervalů a vynulování, kontrola geometrie a zkušební jízda technikem.
-likvidace oleje 100kč
-kodování řídící jednotky a načtení chyb 371kč
-demontáž a montáž vzduchového filtru-vyčištění 149kč
-demontáž a montáž pylového filtru-vyčištění 149K4
-Olej. filtr 221kč
-aditiv chladící kapaliny 0,3 litru 47kč
-šroub(asi novej na olej.vaně) 50kč
to vše a DPH
VW Golf 7 , 1.6 TDI , Highline , modrá pacific

Uživatelský avatar
VW jirka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 21.03.2014 09:24
Bydliště: Olomouc

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od VW jirka »

Ono VW Autocentrum Olomouc byli vždycky vyděrači. Já bych tam (kromě nákupu díl) nešel. Natož si od nich nechat šahat na auto.
Mám svoje zkušenosti a nejsou dobré. Proto jezdím do Porsche Olomouc :D[/quote]


Každej podle svého gusta. Já jsem v VW Autocentrum Olomouc spokojený, příjemné chování,ochota,dobrý servis,příjemné prostředí kafíčko,čajíček, taxi po Olomouuci při servisování vozidla zdarma tam i zpět a ceny jsou jako všude stejně přemrštěny. Jo a zeptej se v Porsche Olomouc zda si můžeš donést vlastní olej, uvidíš jak tě poženou, ale pravda zě tam mají olej castrol cca za 580kč. Kamarád s Octavii se ptal na vlastní olej a metl od nich k Hlaváčkovi do Škodovky.Takže jak říkám, každý podle svého gusta.
VW Golf 7 , 1.6 TDI , Highline , modrá pacific

Uživatelský avatar
photoart
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 216
Registrován: 17.02.2013 19:03

Servisná prehliadka

Příspěvek od photoart »

...mam najazdenych cca. 48 500km, minuly tyzden mi vypisalo auto, ze mam 20 dni a cca. 8300km, na servisnu prehliadku.
dnes som volal do servisu, a vraveli mi, ze to bude len prehliatka a nie flex. interval.
nic nebudu menit, ani olej, ani filtre, ani nic...
aj som cital v servisnej knizke, ze po prvej vymene oleja / flex. interval Q16 /, kazdy rok bude hlasit servisnu prehliatku auta.
absolvoval to uz niekto z vas?
casovo ako narocne?

...no medzi tym som aj zistil volaco:
bude sa robit servisna inspekcia, kazdy rok bude hlasit auto raz do 365dni, trva to cca. 1 hod. cena ?
G7 1.4 TSI highline DSG ,black magic
ex. G5 1,6 slovakia sport ver.
G2 1,8 GT

zzbysekk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 29.01.2014 16:52

Re: cena servisních prohlídek ?

Příspěvek od zzbysekk »

60 tisic za mnou. Chteli menit pylovej tak jsem rekl ze az priste :-)) jinak cena viz foto, myslim ze celkem slusny.

Jinak na praci 10% sleva
Přílohy
obrázek.JPG
BMW X6 40d 2013, BMW individual Pyritbrown
VW Golf VII Variant 2.0TDI Highline, Black magic
BMW 320i 2008
Ex. Renault Megane Coupe GT-Line 1.4Tce 2010

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“