Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
hanisz
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1740
Registrován: 18.04.2010 12:59
Bydliště: Praha / OrloVWá
Kontaktovat uživatele:

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od hanisz »

no tak u me tedka:

Servisní prohlídka s výměnou oleje 60 000km.
Provedené práce a materiál:
- 4x nová svíčka
- vlastni olej + olejový filtr
- vymena brzdove kapaliny
- predepsane kontroly

Celková cena tedy: 5260Kč,-

docela paleta no, auto uz po zaruce
My oriantation was changed!!! .. from>>B5 on 17" BBS<<and >>3C on 18" BBS<< and >>G7 on 17" VW<< back to B8 on 17" VW

Tomas-222
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.08.2016 10:00
Bydliště: Praha

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od Tomas-222 »

Ahoj.
Mám na Vás dotaz ohledně první servisní prohlídky po 30 000 km nebo dvou letech.Mám záruku jen dva roky,autorizovaným servisům nějak nevěřím.Vím jak to tam chodí,výměna jen část oleje,vzduchovej filtr vyfoukanej vzduchem a tak.No a dotaz zní co se stane,když se vykašlu úplně na servis,udělam si to vše sám,jak píšu záruku mám jen na dva roky,takže po dvou letech stejně asi nemám nárok na nějakou reklamaci dílu nebo závad,nebo se pletu a opravdu je alespoň ta jedna prohlídka nutná u autorizovaného servisu?Díky Tomáš

Uživatelský avatar
pajosII
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 305
Registrován: 09.08.2010 19:34

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od pajosII »

ahoj, mám to taky tak, olej jsem si již stejně měnil sám po 15 000 km a na servisní prohlídku na konci záruky taky zvažuji jestli vůbec jet, nebo si filtry a olej vyměnit poctivě sám, .....razítko do serv. knížky si už odstarat dovedu
Golf VII 2.0 TDI, Tungsten

Tomas-222
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.08.2016 10:00
Bydliště: Praha

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od Tomas-222 »

No já už měnil taky olej a filtr při 5000 km,razítko si bohužel obstarat neumím,ale čert vem razítko to nepotřebuji.Jde o to ,když se na to vykašlu,jestli náhodou není i po těch dvou letech ještě na něco záruka a pak se nedohadoval,že jsem nebyl na kontrole a že nemám už na nic nárok

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od Graun »

Jen jedna technická. Nač Vám je razítko v servisce, když pak nebude v databázi ta kontrola zanesena? Hodně lidí si kontroluje stav oprav/servisů v servisní databázi. Není to razítko zbytečné pozlátko?

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Tomas-222
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.08.2016 10:00
Bydliště: Praha

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od Tomas-222 »

No to máš pravdu a proto na celé razítko kašlu,tak jako na autorizovaný servis.Nedá se jim v ničem věřit a mám svého mechanika.Ale jak píšu jde mi o tu záruku abych něco nepo.. když tam alespoň na tu jednu prohlídku nepojedu

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od Mirco »

však nejezdi a nevěř servisům :wink: ale v případě kulance se na tebe následně importer vyprdne :wink:

Uživatelský avatar
Olaf87
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2387
Registrován: 21.06.2014 14:38
Bydliště: Plzeň

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od Olaf87 »

Taky teď přemýšlím, jestli jezdit dál na garančky, když bude auto po záruce. Navíc v "mezičasech" si dělám servis na autě svépomocí. Nehledě na to, že auto postupně překopávam na neorigo stav - podvozek, brzdy, kola, úpravy motoru, atd..
Nevím, jestli to za to stojí. Při prodeji bude vypadat do konce vedená serviska líp, ale vyplatí se to..?
VW is my lifestyle✌️ Porsche was my dream 🫶
Porsche 911 Carrera 2 (996.1) - Camper 🏎️ ⛺️
Volkswagen Polo 6KV Variant - Daily Bitch ☀️❄️

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od wittmann167 »

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že pokud je serviska řádně vedená (zápisy jsou el. dohledatelné), tak je případný prodej auta mnohem snazší. V dnešní době kupujícího moc nezajímá, že mi auto servisoval "můj dobrý známí mechanik," pokud se to nedá ověřit. Toť má zkušenost......
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od juro111 »

Rôzne na internete čítam ako ľudia neveria autorizovaným servisom. Neveria že vymenia celý olej, prípadne filtre a podobne. Mňa prvá garančná prehliadka iba čaká, no ako to tu čítam, tak ani nemám odvahu to tam len tak nechať nech s tým robia čo vedia. Skúšal niekto byť počas garančnej prehliadky stále pri aute? Je to vôbec možné? Ako dlho taká prehliadka celá trvá? Rozmýšľam nad tým, žeby som bol pri aute, aby som videl čo všetko spravia, aby ma neoklamali potom, že zaplatím za niečo čo vôbec nespravili ale iba zaúčtovali.
Minulý rok som bol na výmene oleja mimo servisný interval a mohol som byť pri aute, tak som aspoň videl čo robí servisák a že zaúčtovali to čo aj spravili. Či sa to bude dať aj pri celej prehliadke netuším.

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od ladaf »

Záleží na servise, jezdím do Slavkova a tam to jde. Na SK určitě bude taky ta možnost.
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

medvidek_panda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 04.09.2015 10:06

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od medvidek_panda »

Auto Vysočina Jihlava, první servis 29 500 km. Olej + filtr + nějaké drobnosti okolo celkem 4 220 Kč. V celku spokojenot. Akorát na těsnění do dvěří jsem čekal 2 dny. Někde se zaseklo :-)

Lindrosson
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 28.11.2013 18:01

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od Lindrosson »

Auto už 3,5 roku starý, záruka pryč a když jsem se dnes dozvěděl, co všechno obnáší záruka mobility, tak na ní zvysoka s..u, protože to všechno mám v havarijní pojistce. A jezdit na pravidelný servisy a nechávat jim tam nehorázný prachy, jenom kvůli záruce mobility ( tj. že pro mě dojedou v případě poruchy a odtáhnou mě do servisu, kde si jinak všechno zaplatím) už nemíním.
A proto bych potřeboval vědět, co je obsahem každé servisní kontroly, popřípadě inspekční prohlídky, tzn. co se při které servisce, po kolika km kontroluje, vyměňuje atd. Kdyby měl někdo z vás o tomto přehled a dal to sem, byl bych moc rád. Nebo alespoň poradit, kde by se tito údaje daly najít.
VW Golf Variant VII, Comfortline, 1,4 TSI, modrá pacific, 90 kW, Park assist + park pilot

Uživatelský avatar
breit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 27.07.2015 16:40
Bydliště: Praha

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od breit »

Tak jen pro info ostatním - dnes jsem absolvoval servisní prohlídku po 60.000km.
Obsahovala - olej, olej.filtr, pylový filtr, (vzduchový ne, ten jsem nechtěl - mám K&N, vyčístím ho sám), 4x svíčka, dolití chladící kapaliny, dolití kapaliny do ostřikovačů a vyvážení kol.
Celková cena v autorizáku 5.208,- vč. DPH.
VW Golf VII 1.2 TSI 105kw/242Nm 2015 Comfortline, Black Pearl
Obrázek

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od ablorhm »

Důležitá otázka - všechny díly a kapaliny byly servisu (mimo ten vzduch. filtr)? Nic vlastního? ...zdá se mi to docela nízká cena :roll:
Naposledy upravil(a) ablorhm dne 20.04.2017 15:57, celkem upraveno 2 x.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“