Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od Pitrsman747 »

jo ale s tím kotlem to je podobný, přijde jeden servisák, otevře kotel, promete metličkou a řekne dobrý pane bude to 1200kč za 5minut a podepíše záručák, dojde za rok druhej, řekne 650kč a je tam půl hodiny a měří expanzní nádobu, kouřovody, spaliny všecko... :D To samé máš u aut, jsou servisy špatné a dobré a když je dobrý a ne drahý nevidím důvod proč bych měl jet jinam.
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od JirkaVys »

Tak na plynový kotel nám teda chodí jeden člověk a pak už nikdo. Zrovna u plynového kotle to není jen ometeni a 5 minut, ale je tam toho dost co je opravdu potřeba udělat. Pak máme ještě krbová kamna, tak to až pak přijde jiný člověk, protože tenhle na pevná paliva nedělá :)
Vše jen kvůli pojišťovně a pojistném plnění... Je to samozřejmě kvůli našemu bezpečí, takže ten kdo tvrdí že tohle vše jen jen kvůli pojišťovně by se měl zamyslet.
Ale vážně budeme řešit něco co je potřeba nebo autorizak, kde polovina je o ničem?

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od r@pid »

kny2tl píše:Abych uvedl na pravou míru: má otázka směřovala ke smyslu: jakýkoliv autorizovaný servis, nebo pouze prodejce? Nikoliv neautorizovaný. Tam je to jasné.
Ja som ta pochopil, proto ta strucna odpoved. Niektori zial nepochopili ani otazku ani odpoved, hlavne Pitrsman, tak ma za nu skoro ukamenovali boha Obrázek

Ak mu je to blbe priamo tu, kvoli egu, moze sa mi ospravedlnit v sukromnej sprave.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od ablorhm »

Potom platí to stejné, jakoby si někdo koupil např.boty v prodejně Baťa nebo třeba mobil v Datartu.

Pokud má prodejna víc poboček, neměl by být problém reklamovat kdekoliv v sítí poboček.
Pokud má výrobek i servisní středisko, není třeba se s reklamací obracet na prodejce, ale je možno reklamovat přímo v autorizovaném středisku. Teda pokud nejde o odstoupení od kupní smlouvy, to se musí jen u prodejce
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od Pitrsman747 »

r@pid: Ego mám v pohodě a nevím za co se mám omlouvat, já jsem ti nenadával, pouze jsem se ptal a pak jsem ti stejně odepsal že jsme se pochopily a v poho, znamená to že i já jsem to pochopil ale pokud tu čekáš nějakou extravagantní omluvu klidně se omlouvám za to NE.
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od r@pid »

Ja mam zvlastny zmysel pre humor totiz. Ja se taky omlouvam ak sa niekto na mna hneva.

Uživatelský avatar
Pitrsman747
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 02.02.2012 22:29

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od Pitrsman747 »

No já teda ne, na nikoho. :wink:
VW Golf 7.5 1.4 TSI 110kW Maraton Edition (r.v. 2018)

Uživatelský avatar
vwKarelV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 29.03.2018 08:22

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od vwKarelV »

Jedna rada všem: s tím, jak se furt snižuje nezaměstnanost, zvyšují se firmám zisky a občas i nějaké ty mzdy, tak KLESÁ všeobecně u lidí pečlivost a zodpovědnost - prostě čím dál tím víc servisních pracovníků nedělá svou práci vzorně, nýbrž jen tak "aby to stačilo"... :(

Znamená to, že ani při "blbé výměně motorového oleje" raději neočekávejte, že by ji provedli vzorně = mají na to přece DOST času ("Klídek"!), a tak i když přijedete se zahřátým motorem, tak jim tam stihne VYSTYDNOUT = tzn. že nevypustí starý olej dostatečně (zbyde ho tam o něco víc, než by mohlo a mělo) = a tedy když tam nalijí nový olej v množství podle tabulek, tak PŘEPLNÍ !!!

Stalo se mi to u našeho téměř nového vozu vloni v jednom servisu a letos zase v jiném = čili skoro všude je to "stejné" ... vloni jsem odsával 1,5 deci, aby hladina oleje byla přesně vprostřed mezi ryskami, letos při odsátí celých 2 deci se hladina dostala sotva 1mm pod MAXIMUM !!!

Takže ta rada: BRZO po servisu si hladinu oleje SAMI raději pečlivě ZKONTROLUJTE - je opravdu dost pravděpodobné, že vám ho TAKÉ přelijí! ... a jezdit trvale s nadměrným množstvím oleje v motoru se fakt NEVYPLÁCÍ. :negative:
VW Golf Variant VII 1.2 TSI 81kw *2016

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od JirkaVys »

V klidu, většinou ani nevypousti olej přes šroub dole na vaně, ale vysaji ho vrchem skrz měrku oleje. Takže žádný stres, protože je to ještě horší, než nějaký studený olej :-D

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4766
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od srotty »

To vwKarelIV- a proč dáváš hladinu oleje mezi rysky? Já pokud dávám nový olej,tak leju po horní rysku. Do tvého motoru patří 4 litry. Pokud ho mechanik vypustí spodem,dá nový filtr a pak nalije 4 litry nového,tak nemá důvod kontrolovat,jestli ho tam není moc.Ten olej je dost řídký na to,aby skoro všechen vytekl i po krátkém zahřátí,když přejíždí na dílnu.
Otázka je,jak tady správně nadhodil Jirka,jestli olej jen neodsál vrchem. Pak by tam něco zůstat mohlo a po dolití 4.litrů by to bylo nad max.

Uživatelský avatar
passatb3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od passatb3 »

Na šlendryánu na dílnach (a nejen tam) je kus pravdy-všichni víme. Holt je teď doba plných pupků a dle toho to tak vypadá. Jak psal Karel. Když jsem byl přítomen v autorizáku u výměny oleje a viděl jak mechanik nasazuje výpusťák ještě když olej ani nezačal kapat, jak to asi vypadá, když majitel vozidla “neasistuje” natož pak u firemních aut!
Po požadavku, aby olej nechal důkladně vykapat se kroutil jak had, ale nezbylo než vyhovět. Zřejmě byl ochuzen o rauchpauzu. Tzn, co si člověk dovede a může udělat sám, nechť tak učiní. Jediná jistota.

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od ladaf »

Potvrzuji, nejlepsi je byt u vymeny pritomen :)
btw zkusenosti s autorizakama mame zvlast temu tak tam budes mit vic info.
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Rypicong
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 17.10.2017 20:35

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od Rypicong »

chci se zeptat, s jakým servisem v Praze jste spokojený a kde berou vlastní olej na výměnu oleje ?
Mám jít na první garančku a výměnu oleje.
Tam kde jsem Golfa koupil - Louda Černý most, olej vlastní neakceptuje a jinak chce 6tis.
Co jsem měl předtím Rapida tak garační prohlídka mě vyšla do 600Kč a výměna oleje s vlastním do 800Kč...
díky
Volkswagen Golf Variant, 1.4TSI 92kW, Marathon edition, žlutá kurkuma.

Uživatelský avatar
Kocek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od Kocek »

Zdar, takže co tedy koupit do 1,2 TSI 81 kw? Najeto 17 tisíc. Měl bych to dávat k Přerostovi přes známýho, věřím, že mi nebudou dělat problémy s vlastním olejem. Díky
Naposledy upravil(a) Kocek dne 28.01.2019 14:04, celkem upraveno 1 x.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Servisní prohlídky - ceny, frekvence, obsah

Příspěvek od ablorhm »

Třeba škrabku na okna :mrgreen:
V 17.ti tisících není žádný předepsaný servis. Kam tedy míříš?
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“