GTI - bouchání přední nápravy

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
MaxG
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 02.01.2015 15:36

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od MaxG »

Mikino píše:Caute. Ja som sice zalozil temu stymto istym problemom. Len to som si myslel ze ide zo zadu. No s marcelom sme sa stretli a dospeli sme k zaveru ze to ide jednoznacne z predu. Lenze totiz to nam nic nebucha ale skorej vrzga a teraz nevem ci to moze byt teno problem alebo nie. Obydvaja mame 1.4tsi 90kw. Zajdem stym do servisu.
Ja mam 2.0 TDI Highline, a od 14 000 km to klepka a vrzga. Klepe to pri pomalych rychlostiach, klepkanie ako vybite capy, nieco uvolnene atd. Ked prejde cez nejaky vacsi retarder tak to vrzga ako koc. Som nesmierne sklamany z takehoto auta.
VW Golf VII, Highline, 2.0 TDi

marcello2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.06.2012 07:46

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od marcello2 »

Nerad, ale vitaj medzi nami. Presne rovnako sa to prejavuje u mna. Do cca. 10-11000km ticho a odvtedy podobny priebeh zvukov.
V servise stale bud nic nepoculi, alebo zvuky su v poriadku, alebo hladali potom uz a nic vadne nenasli.
V cca. 20000km na uz urgenciu to akoze vyriesili, premazali vsetko co sa dalo vpreu , vsetky silenblocky, lozka atd... nejakim silikonovym olejom a v aute zrazu ticho. Udajne je normalne, ze gumene lozka vyschnu a treba ich premazat , co je podla mna blbost ale povedal som si ze uvidime,
co to spravi po jazd ena vode dazdi ked sa olej vyplachne.
Teraz v decembri som bol na 30000km prehliadke a tie klepania sa zacali ozyvat znovu, vrzgot nie .
Tak to udajne premazali znova, ale klepe to nadalej, kontrolovali vsetko znova a nic nenasli kde by bol vola alebo naznak problemu.
Za chvilu mi konci zaruk a fakt neviem co s tim. Momentalne cca 32600km
Dalsi clen tu na fore, s ktorym sa poznam a vyskusali sme obe nase auta, prejavolali sa identicky. Riesi tiez v rovnakom servise PIA Vajnorska, BA.
Menili mu uz silenbloky na tyci stabilizatora, tycky stabilizatora, dokonca tlmic, vymienali tlmice navzajom pravy a lavy, kedze sa zda u neho aj
u mna, ze to ide z laveho predneho. Nic nepomohlo..... Uz aj tu niekdo pisla na fore ze to WDckom premazal a ma pokoj :-)
Golf Variant VII 2.0TDI DSG Highline

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od lifter »

Len pre istotou sa opýtam (marcello2, MaxG) - všetci máte Golfa s DCC?
VW Golf GTI VII Performance

marcello2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.06.2012 07:46

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od marcello2 »

bez DCC
Golf Variant VII 2.0TDI DSG Highline

elliumcars
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 06.06.2011 11:00

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od elliumcars »

vo stvrtok som si bol pre auto, okrem vymeny spojky (opat) som sa stazoval na vrzganie z lavej prednej casti vozidla, ked sa auto zhuplo na spomalovaku, bolo to dost pocut. povedali, ze je to normalne, ale asi pre moje pekne oci vymenili silenbloky a zatial je klud. Nenajazdil som zatial vela, tak uvidime. Ale je teda len otazka casu, kedy sa to ozveznovu :(
VW Golf VII, Highline, 1.4 - 103 KW

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Pantani »

elliumcars píše:okrem vymeny spojky (opat)
OT: ti měnili spojku opakovaně? Co s tím děláš? - nebo máš DSG?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

elliumcars
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 06.06.2011 11:00

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od elliumcars »

clovece, normalne jazdim, netaham za autom obytny barak ani nic take. Mam manual, uz ked som ho dostal , tak sa mi zdalo, ze ide spojka ztuha.. Mal som predtym 16 rocne auto, tak som si hovoril, ze asi to tak ma byt.. Este minulu jar sa ale zacali ozyvat zvuky po nastartovani pri volnobehu. Take tukanie, ked sa spojka zatlacila, zvuk prestal, akonohle som ju pustil, ozvalo sa to znovu. Odviezol som to do Jarova, bolo to tam tyzden, povedali, ze menili celu spojku. Ok, zvuky sa neozyvali, tak som to neriesil, iked som opakovane namietal, ze ten pedal ide na moj vkus ztuha. Po 10 000 km sa zvuky ozvali znova, zase menili lamelu, pritlacak, lozisko. Prej sa povolili nejake listy na lamele, potom to bolo povolene lozisko.. Podla mna sami nevedia co sa stalo, ale pobavilo ma, ked povedali, ze je na ceste spojka z nemecka, ktora by mala uz vydrzat :D asi ju tam podla mna minule vobec nedali :( kazdopadne, teraz je spojka uplne o niecom inom, pedal je ovela lahsi a celkovo sa radi lepsie. Sorry za OT
VW Golf VII, Highline, 1.4 - 103 KW

marcello2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.06.2012 07:46

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od marcello2 »

elliumcars:
nevies nahodou ktore silentblocky ti menili?
tie na ramenach alebo na tyci stabilizatora?
mne to tiez pri zhupnuti vrzgalo zpredu a pri prejazde drobnejsich nerovnosti a v malej rychlosti klepe nieco,
vrzdanie po namazani silenblokov preslo ale klepanie ostalo.
tiez som chcel aby vymenili co treba, ale udajne je to normalne ze mastne silenblocky od vyroby casom vyschnu
a vrzgaju ale to vraj nie je dovod na vymenu :-(
a s tim klepanim nevedia co ani u mna ani u kamarata, ktoremu menili vselico mozne uz ako som pisal vyzsie a stale nevyriesene.
udivuje ma len ze ked mi to premazali prvykrat v juni 2014 tak bol polrok absolutne pokoj a ticho ziadne vrzganie ale ani klepanie
Golf Variant VII 2.0TDI DSG Highline

GeM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 12.10.2011 23:21

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od GeM »

Pánové, tento problém jde napříč VW group. Mám teď nového Leona a vrzání slyším taky, levé přední kolo. Mám známého v servisu a ten mi ukázal interní dokument, kde VW informuje servis a nařizuje ať neprovádí s autem žádné úpravy a že nesmí měnit díly, jinak si je zaplatí ze svého. Zákazníkovi má být zděleno, že se jedná o standardní stav, který není na reklamaci. Já měl před tím Golfa VI a ten byl OK. Technik mi řekl, že je to tím, že VW přešel na plastové místo gumového homokinetického kloubu. Samozřejmě kvůli ceně. No a to vrzání je prostě vlastnost. Má to i Passat, Golf, Transporter, prostě každé auto od roku tuším 2011.

Budu to řešit s právníkem, protože pokud je vlastností vozu vrzání při otočení kola, tak si to mají napsat do brožury a já si to auto nekoupím. Takto je to podvod. Mám najeto 9 tisíc, takže je to nové auto. Navíc servis se přiznal, protože mi napsali vyjádření kde říkají, že vrzání slyší, ale nelze opravit. Jsou to fakt prasata, podle mě by to chtělo víc rozmáznout, hromadnou žalobu nebo tak něco. Jinak jsem s autem spokojený, ale to vrzání je humus :cry:

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Pantani »

GeM píše:...Já měl před tím Golfa VI a ten byl OK...
Mám G6 a při přejezdu velkých nerovností nebo nájezdu na retardér (obzvlášť při mírně vyšší rychlosti) se od zadní nápravy ozve zavrzání taky - zřejmě při větším stlačení. Podobně jako to popisuje první příspěvek na téhle stránce.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

jezekVW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 13.03.2014 19:24

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od jezekVW »

Já mám G7 Variant....vzadu to tlumeně klepe už od začátku a teď asi v 10 tis. se začalo zepředu ozývat vrzání při přejíždění větších nerovností, kdy se podvozek víc zhoupne. Auta asi nejsou postavena na české silnice, ale v tom případě by je tu neměli ani nabízet.

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od rasto4444 »

Mal som Golf 6 a momentálne aj G7 a vrzganie nápravy pri prejazde nerovnosťami- najmä zhupnutie cez nerovnosť od tažkých aút apod. sa mi na G6 objavilo asi po roku. Bolo to dosť nepríjemné.. reklamoval som to samozrejme najprv mi vraveli že je to v poriadku.. (reklamoval som to v zime ) ale robilo to aj potom. Tak som prišiel znova a menili mi silentbloky nápravy všetky 4. odvtedy bol pokoj. Teraz na G7 tiež občas pozorujem jemné vrzgnutie pri zhupnutí ale iba niekedy. Auto mám momentálne v servise kvôli zotrvačníku.., palivovému čerpadlu tak som spolu s tým nahlásil aj toto.. Toť moja skúsenosť s G6 a G7.
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

zzbysekk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 29.01.2014 16:52

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od zzbysekk »

Pri prejizdeni velkych retarderu me to taky vrze jak starej rebrinak.... I renault nebyl takovej xindl.... Za 4 tisice km jdu na prohlidku při 60 tisicich tak jim to omlatim o hlavu at to daj dohromady... Je mi jedno co udelaji ale chci aby to bylo ok.
BMW X6 40d 2013, BMW individual Pyritbrown
VW Golf VII Variant 2.0TDI Highline, Black magic
BMW 320i 2008
Ex. Renault Megane Coupe GT-Line 1.4Tce 2010

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Pantani »

rasto4444 píše:Tak som prišiel znova a menili mi silentbloky nápravy všetky 4. odvtedy bol pokoj.
Na kolik to vyjde? Na jaře, až pojedu pro letní, řeknu jim to tam ať to taky prověřej. Vrže to (jak tu někdo trefně poznamenal) jak starej žebřiňák
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od rasto4444 »

To neviem na kolko kedze mne to robili este v ramci zaruky..
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“