GTI - bouchání přední nápravy

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: GTI - bouchání přední nápravy

Příspěvek od Mirco »

taky je to interní informace :good: a informace jsou drahé :laugh:

pavelmacoszek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 19.06.2016 19:27

Re: GTI - bouchání přední nápravy

Příspěvek od pavelmacoszek »

Zdravím pánové,
jenom potvrdím vše, co zde bylo napsáno. Mám golfíka přesně 1rok a 3měsíce, najeto 43tis. km a cca od 30tis. km mi bouchala přední náprava. Úplne to sedělo na popis zde, objednal jsem se na servis-záruční reklamace do autorizáku (Porsche Brno) a udělali mi to, během jednoho dne, což se divím. Ráno jsem to tam přivezl, auto jsme řádně s garančním technikem projeli (zvuk jako naschvál nešel moc slyšet, ale párkrát vrzlo) no a vzali si ho a opravili ho. Vyměnili šrouby na ramenech a na silentbloky dali vazelínu. Mělo by to dát pokoj (min. na nějakou chvíli). Měl jsem tam to auto tento týden, po opravě najeto již dalších 800km a chová se to super, dokonce bych řekl, že mi nějak zthulo řízení a jezdí líp, než když to bylo nové. Nevrže nic. Ještě takové specifikum, mě to dělalo při přejezdu nerovností a to hlavně s plným rejdem, buď vlevo nebo vpravo.
VW Golf VII 1.4TSI 92kW (doma VW Golf VI 1.6 8v 75kW, dříve VW Golf IV 1.6 16v 77kW)

Uživatelský avatar
JuraRacing
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 18.11.2009 22:11
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: GTI - bouchání přední nápravy

Příspěvek od JuraRacing »

Vie mi niekto zistit original cislo dielu na predny silentblok z golfa gti clubsport s ?
Dakujem
Golf VII R-linie

Uživatelský avatar
Giom80
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 09.09.2008 21:21
Bydliště: Ostrava!!!

Re: GTI - bouchání přední nápravy

Příspěvek od Giom80 »

Koukám, že od konce roku 2017 je toto vlákno naprosto mrtvé, neříkejte mi, že jste se nakonec všichni smířili, že se má jednat o konstrukční vlastnost vozidla nebo snad někdo přišel ve spolupráci s autorizovaným servisem či importem VW k nějakému finálnímu řešení :!: :?:
Přidám své postřehy..
V prosinci 2014 jsem zakoupil klasický VW Golf 7, již od nájezdu cca 1tis. km se potýkám s vrzáním od přední nápravy, které se projevuje při přejezdu přes nerovnosti zpravidla retardéry, tedy všude tam, kde je nezbytné výrazné zhoupnutí podvozku vozidla.
Prvotně se to řešilo v autorizáku promazáním silentbloků, ale jak už zde zaznělo, jednalo se pouze o dočasné řešení a problém s vrzáním přední nápravy se po nějaké době opět projevil. Řešil jsem to přes servis opakovaně a v podstatě bezvýsledně, jakmile se však blížil konec mé prodloužené záruční doby, začal jsem na autorizák tlačit víc a víc! Výsledkem byla výměna silentbloků v ramenech, ale ani tato výměna můj problém nevyřešila. Všiml jsem si, že během každodenního ježdění, nehledě na roční období, se vrzání nejvýrazněji projevuje v zimním období tedy v době, kdy se teploty drží zpravidla okolo bodu mrazu, z čehož mi vyplývá, že problém bude se součástkou, jejíž materiál reaguje na teplotní výkyvy tedy guma či plast :!:
Podotýkám, že vrzání i nadále řeším s autorizákem ve spolupráci s Autocentrálou VW, pokud se někam pohneme ku prospěchu celé věci, dám vám samozřejmě vědět :!:
Na zváženou je i hromadná žaloba na VW, neboť nepředpokládám, že vás někdo při koupi vozidla na tuto "standardní" vlastnost vozidla upozornil. V kupní smlouvě o tom samozřejmě taky není žádná zmínka. Je jasné, že po tomto upozornění by každý z nás zakoupení VW G7 minimálně více zvažoval, ne-li se poohlédl po vozidle jiné tovární značky :!:
Ženská a auto se nepůjčují :!:

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: GTI - bouchání přední nápravy

Příspěvek od Bofors »

Nechci vw ani golf ani servis nějak bránit ale když mi jednou za čas při nějakém výrazném propružení trochu "škrábne" od podvozku a jinak všechno funguje a je to už 5 let furt stejně tak můj čas je příliš dráhy abych jim plýtval na obíhání servisu, žaloby a já nevím co kvůli ne nějak zásadní věci. Bez urážky. Prostě jezdím a řešil bych až skutečně mechanické problémy a defekty.
VW Golf VII 1,4 TSI

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: GTI - bouchání přední nápravy

Příspěvek od ablorhm »

Dnes jsem absolvoval promazání uložení ramen kvůli vrzání přední nápravy při přejezdu nerovností, tak uvidíme, jak dlouho to vydrží.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Baryduke
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 14.07.2017 13:25

Re: GTI - bouchání přední nápravy

Příspěvek od Baryduke »

To samé dělá kolegovi v praci na rapidu.
Při přejezdech nerovnosti to vrže .
Jak byl na garančce tak mu to promazali vazelinou.
To auto :D
To je oprava :D
Golf VII 2.0 R Variant 2017 292kw

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: GTI - bouchání přední nápravy

Příspěvek od Pantani »

Já mám dlouhodobě pocit, že se tady v tom tématu směšujou dvě různý závady.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: GTI - bouchání přední nápravy

Příspěvek od bouky2 »

Moje zkusenost je takova, ze mi to vrzalo pri pravem rejdu+prejezd nejake nerovnosti. Hlavne kdyz jsem jel pomalu to bylo slyset. Slyset to bylo i pri pravem rejdu na stojicim vozidle, a pohoupani na prave strane. Zkusmo jsem lehce z venku postrikal olejem onen zminovany "puk" a je klid. Asi by to chtelo sundat a promazat kvalitneji, ale na zkousku abych nasel duvod to stacilo.

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: GTI - bouchání přední nápravy

Příspěvek od lifter »

Premazanie pomôže len na chvíľu... u mňa sa to zlepšilo keď mi vymenili predný stabilizátor... myslím že to bude ním, lebo keď prepnem pruženie na sport, ak mi to skoro nikdy neurobí... na normále niekedy a na comforte často... skúšané pravidelne na rovnakých miestach... čím mäkšie nastavenie tlmičov, tým je tam väčšie prepruženie, preto si myslím že to bude stabilizátor... auto mám už viac ako 5 rokov, neriešim to už... toto jej 1 z mála problémov, ktoré s mojím GTI mám.
VW Golf GTI VII Performance

Uživatelský avatar
lubobo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 05.01.2009 21:30
Bydliště: Slovensko

Re: GTI - bouchání přední nápravy

Příspěvek od lubobo »

Ja som si to namazal sám a stíchlo to :D Uvidím dokedy ,ale chová sa to nejak lepšie odvtedy :good:

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4746
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: GTI - bouchání přední nápravy

Příspěvek od srotty »

A čím jsi to mazal,jestli se můžu zeptat ?

Uživatelský avatar
lubobo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 05.01.2009 21:30
Bydliště: Slovensko

Re: GTI - bouchání přední nápravy

Příspěvek od lubobo »

PETEC.Silikónové plastické a ochranné mazivo v spreji.Zhodil som kolá aby som to z hora dobre prestrekol.Spravil so to kvalitne myslím že to vydrží.

detailista
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 09.06.2016 13:49

Re: GTI - bouchání přední nápravy

Příspěvek od detailista »

Možným řešením jsou stabilizátory - jak přední tak zadní na multilinku. Hlavní dodavatelé v nátlaku na vyrobené množství vraceli zmetky do oběhu. Mně na G7.5 1.4TSI mlátil a vrzal zadek. Tak dlouho mlátil a tak dlouho vrzal a já tak dlouho jezdil na reklamace, až mi týden před koncem záruky vyměnili stabilizátor i s uložením a od té doby klid.

greenline
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 22.09.2013 05:59

Re: GTI - bouchání přední nápravy

Příspěvek od greenline »

mam golfa R 228kW 2017. začalo mě to vrzat před měsícem při 24000km... poprvé mě servis v HK odpálkoval, tak uvidíme co zítra.... TPI na to je vydané - našel sem si ho sám....

https://documentcloud.adobe.com/link/tr ... 582e4a9435

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“