GTI - bouchání přední nápravy

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
GeM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 12.10.2011 23:21

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od GeM »

rasto4444 píše:Mal som Golf 6 a momentálne aj G7 a vrzganie nápravy pri prejazde nerovnosťami
Podle toho co jsem viděl v servise, tak interní předpis zakazuje výměnu dílů, vše jde potom na účet konkrétního dealera. Proto to nechtějí standardně řešit. Já si ten dokument zajistím a pak napíšu na VW (SEAT), že chci nápravu jinak to všude rozmáznu. Dost mě tím naštvali. Proto se chci zeptat, tobě to udělali jen tak, nic si neplatil nebo si to neřešil přímo s importérem?

Hlavně jde o to, že třeba nový Passat to má řešeno úplně stejně, takže jestli jsem do budoucna uvažoval o něčem větším tak asi ne u VW group. Jejich výhoda je super ergonomie a automatická převodovka, která je výborná. To se pak těžko vybírá na trhu něco jiného, některé auta jsou vyloženě mimo :-(

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od rasto4444 »

No tak mne to na zaruku menili este u g6 u G7 som to reklamoval len teraz cez znameho v servise tak uvidim ci to vobec schvalia lebo mi to nerobi stale a pri kazdom prejazde..tak neviem. Dam vediet ked budem mat auto k dispozicii.
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

Mikino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.01.2013 18:27

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Mikino »

elliumcars píše:vo stvrtok som si bol pre auto, okrem vymeny spojky (opat) som sa stazoval na vrzganie z lavej prednej casti vozidla, ked sa auto zhuplo na spomalovaku, bolo to dost pocut. povedali, ze je to normalne, ale asi pre moje pekne oci vymenili silenbloky a zatial je klud. Nenajazdil som zatial vela, tak uvidime. Ale je teda len otazka casu, kedy sa to ozveznovu :(
Elliumcars, vies aj ktore silentboky ti menili ? dost by si pomohol ostatnym ?
VW GOLF VII 1.4 TSI 90KW Comfortline ( vergel ) - Predane ! ! ! / kvalita skoncila u golfa IV.

elliumcars
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 06.06.2011 11:00

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od elliumcars »

v pondelok idem na jarov, tak dam vediet
VW Golf VII, Highline, 1.4 - 103 KW

MaxG
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 02.01.2015 15:36

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od MaxG »

lifter píše:Len pre istotou sa opýtam (marcello2, MaxG) - všetci máte Golfa s DCC?
Ja mam klasicke tlmice.
VW Golf VII, Highline, 2.0 TDi

MaxG
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 02.01.2015 15:36

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od MaxG »

Ja som na horko tazko po znamosti v servise na dolnozemskej pochodil tak, ze mi vymenil 4 silenbloky na prednej naprave a vrzganie trosku pominulo. To klepanie tam ostava ale domnievam sa, ze aj to vrzganie sa casom vrati lebo sa mi zda, ze ho opat pocujem. :D Otazka je, ze ci to nahodou neklepe motor :D No proste "Deutche qualitat". V skustku je to proste vyrobna vada kedze mame rovnaky problem vsetci. Z uvedenych prispevkov dedukujem, ze VW ma k tomu dost laxny pristup a poucil aj svojich obchodnych partnerov ako sa nas maju zbavit. Jednotlivo asi nepochodime a preto navrhujem nasledovne:

1. Spisme hromadnu reklamaciu a posleme to importerovi. Sk zvlast, Cz zvlast.
2. Vsetci dohromady spiseme reklamaciu, ktoru posleme priamo do nemecka a budeme cakat na vyjadrenie.

Co vy na to ?
VW Golf VII, Highline, 2.0 TDi

Mikino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.01.2013 18:27

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Mikino »

MaxG, jasne ze vw poucil servis ze to nemaju menit. Poviem ti akou logickou poziadavkou som na nich isiel. Tuto marcell aj ja ame boli splu na vajnorskej. Jemu cely predok vystriekali sprejom a mna riesil iny technik cize mne zacali menit komponenty. Podotykam ze marcellovi to po vystriekani prestalo ( samozrejme docasne ). Kedze ja mam mene st. Tycky, lavy tlmic predny, stabilizator, silentblok prevodovky, a stale nic tak som im povedal logicku poziadavku: kedze ste to marcellovi vysttiekali a striekali ste mu prave predne rameno a pravy tlmic a prestalo mu to, tak logicky vychadzam z toho ze mne ste tieto komponenty nemenili a zrejme to bude jeden z nich. co si myslis ze sa dialo ? No my sme sa snazili, ale vsetkoto zalezi od importera a pod kokotiny. Ja som clovek ktory sa nenecha odjebat ale aj ja mam len jedny nervy. Skoncil som stym. Vynadal som im povedalsvoj nazor a auto predal. Navyse, sa domnievam ze je to aj vyrobna vada ale aj vlastnost nekvalitneho materialu. Som si na 100% isty ze keby nam to menili ( oni dobre vedia co ) tak po 11 000 km to tu mame zase nakolko urcite vw nezmenil dodavatela komponentov a tym padom je to iba docasne riesenie. Aspon ze to nema vplyv na jazdne vlastnosti len cisto akusticky prejav.
VW GOLF VII 1.4 TSI 90KW Comfortline ( vergel ) - Predane ! ! ! / kvalita skoncila u golfa IV.

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Pantani »

Mikino: cos koupil místo toho?
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od lifter »

Kúsok by som sa servisu zastal - síce všetky garančné problémy riešiš s autorizovaným servisom, ale importér mu platí za prácu, ktorú servis urobí pri riešení reklamácie. Preto servis celkom chápem, že chce v rámci reklamácie urobiť len to, čo importér zaplatí. Viem že technici sú tiež rôzni, ale podľa mňa najväčší problém na Slovensku je práve importér. Napr. keď už v minulosti boli reklamované zobrazovacie jednotky multimédií a problém sa odstránil až ich výmenou, tak neviem na kieho čerta mi premeriavali odpory na kábloch (na pokyn importu) a až potom mi zobrazovaciu jednotku vymenili.
Môj garančný technik mi povedal, že vraj v BA sa s klientom niekedy nepárajú - reklamuješ auto, sem ho odstav, máme 30 dní na vybavenie reklamácie, čau. Ako keby som reklamoval mobil za 300€ a nie auto za 30000 €. A u VW môžeme akurát snívať o bezplatnom náhradnom aute - to by síce mali poskytnúť, ale len v prípade, že reklamované auto je nepojazdné. Hold aj VW je len obyčajný low cost, keď chce človek služby, nech ide k Mercedesu.
Štve ma to, preto si neviem predstaviť, že by som vycáloval napr. 60000 € za Tuarega (alebo 40000 € za Golf R) a nejaký páni z importu by so mnou potom zametali pri nejakej reklamácii. Kurňa, celé zle, pri kúpe auta aj náhradných dielov bere import prachy, ale aby niečo ochotne riešil, to nie.
Aj tak kvalita áut sa uberá veľmi zlým smerom. Budem veľmi dlho váhať, kedy súčasné auto vymením - neverím, že napr. Golf VIII bude kvalitatívne lepší ako 7čka. Takže k výmene ma zjavne donúti až obdobie, kedy sa už na auto nebudem môcť vzhľadom na vek a km spoľahnúť.
VW Golf GTI VII Performance

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Pantani »

lifter píše:keď chce človek služby, nech ide k Mercedesu.
Je to samozřejmě zobecněné, ale na Mercedes a jeho servisní morálku tady v ČR jsem četl příšerné věci, chovají se prakticky stejně jako VWa zcela jistě úplně jinak než se chovají k lidem třeba v DE. O tom, jestli služby jsou dál spekulovat nebudu, nikdy jsem jejich zákazníkem nebyl.
lifter píše:Budem veľmi dlho váhať, kedy súčasné auto vymením - neverím, že napr. Golf VIII bude kvalitatívne lepší ako 7čka. Takže k výmene ma zjavne donúti až obdobie, kedy sa už na auto nebudem môcť vzhľadom na vek a km spoľahnúť.
Mám občas taky pocit, že to jde od deseti k pěti, je hrozný se tu pak dočíst, že nějaký pryžový díl co byl v G6 vyměnili za plastovej.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od mechy »

To já se servisu v žádném případě zastávat nebudu. Myslím si , že by tam měli pracovat odborníci a né měniči dílů. Pokud jde od nápravy nějaký hluk musí ho přesně diagnostikovat. Odpovědi -to je vlastnost auta, necháme to projevit apod. svědčí o neodbornosti a neochotě daný problém řešit.To kdo to nakonec zaplatí není až tak důležité jako samotné odstranění problému . Věřím ,že hodně lidí by nějakou tu kačku dalo za jakékoliv řešení. Vypadá to jak by VW mělo strach z hromadné výměny. Podobný problém měli na golfu VI s rozvody a dodnes kolem toho chodí po špičkách.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od lifter »

mechy: Ty by si robil ak by si vedel, že ak ti dopredu tvoju robotu neschváli ten, kto ti ju má zaplatiť, tak bez toho schválenia ti za prácu 100% nezaplatí? Ja teda nie - iné je, keď si u teba niekto niečo objedná, ty mu to spravíš a potom nedostaneš od neho zaplatené (živnostníci a spol. by mohli vyprávať o nezaplatených faktúrach).
Naposledy upravil(a) lifter dne 06.03.2015 10:32, celkem upraveno 2 x.
VW Golf GTI VII Performance

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od lifter »

Pantani: Ten Mercedes bolo také zovšeobecnenie. Nemám s ním vlastné skúsenosti, ale u nás :6 rokov servis v cene auta, 3 roky PZP a KASKO v cene auta, bezplatné zapožičanie auta maximálne o triedu horšieho ako nechávaš v servise... Ačko ma ale neoslovilo (malé, pre mňa divný dizajn, aby bolo porovnateľné s GTI, drahé a podľa testov motoricky horšie) a na C-čko už nemám, takže môžem len teoretizovať. Ten Mercedes som spomenul preto, lebo keď som niečo v servise u nich potreboval, boli vždy ochotní (bez toho, aby im z toho niečo kvaplo - chcel som len info) + poznám predajcu :D . A mám negatívne skúsenosti s ľuďmi v BMW (aj keď len v mojom okolí), pričom Audi a VW je ten istý import (s predajom a servisom problém nemám).
VW Golf GTI VII Performance

Mikino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.01.2013 18:27

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Mikino »

...ano najvasci problem je importer no servis s nim mohol jednat striktnejsie..aj preto som uz mal prichystany mail pre Unbriana veduceho technickej podpory, no ako som auto predal, padlo to. Ja vam len chlapci prajem aby aj po skonceni zaruky ste mali auta v pohode a neukazala sa ziadna zavada, na to ze to je tak celosvetovo rozsirena znacka tak je dost smiesne ze davaju v zaklade 2 roky zaruku.
VW GOLF VII 1.4 TSI 90KW Comfortline ( vergel ) - Predane ! ! ! / kvalita skoncila u golfa IV.

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od lifter »

Tak pridávam sa do klubu - GTI s DCC, pri pomalej jazde po nerovnostiach zvuky od prednej nápravy, ako vybitý tlmič, resp. ako by tam bolo niečo uvolnené. Keď som to tu prebehol, zjavne neriešiteľný problém - "vlastnosť auta???". Skúsim sa opýtať garančného technika, čo mi povie, keď pôjdem prezuť zimné pneu.
VW Golf GTI VII Performance

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“