Rachocení při řazení, hlučný motor

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
ZR7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 03.04.2014 15:37

Rachocení při řazení, hlučný motor

Příspěvek od ZR7 »

Golfika jsem kupoval 3.4.2014, jde o motor 1,2 TSI 77 kw, dnes ma najeto 1060 km a bohuzel v utery jde do servisu. Posledni tyden pozoruji zvyseni hlucnosti v otackach kolem 2000 autu se do tech 2000 nechce vubec do otacek. Navic pri prerazovani mezi prvnim a druhym a druhym a tretim rychl. stupnem je slyset takove kovove zarachoceni :( . Resil nekdo z vas neco podobneho? U tri tydny stareho auta me tohle docela dostalo, nevypada to na nejakou prkotinu, ale uvidime o na to servis :baseball:
Volkswagen Golf 7 1,2 TSI 77 kw, Comfortline

Uživatelský avatar
jirkaa64
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 22.12.2012 10:58

Re: rachoceni pri razeni, hlucny motor

Příspěvek od jirkaa64 »

To je nepříjemný, dej potom vědět jak jsi dopadl. Tohle se tady asi ještě neřešilo.
G7 bílá Pure 1,2 63kw ergoActiv SunSet

Uživatelský avatar
ZR7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 03.04.2014 15:37

Re: rachoceni pri razeni, hlucny motor

Příspěvek od ZR7 »

Tak dle vyjádření servisu nezjistili zadne zavady, stav vozidla odpovida seriovemu :? Podle me musi byt bud hluchy, anebo to jednoduse slyset nechteji. U jinych aut jsem tohle nikdy nepozoroval a poznamka technika, ze auto je hodne tiche, tak jsou tam slyšel zvuky, ktere u jinych aut slyset nejsou, to sem radeji nekomentoval. Kdyz uz jsem tam byl, tak jsem reklamoval i spatne stirajici sterac pred ridicem. Opet vysvetleni typu vse jsme zkontrolovali, ale nezjistili jsme zadnou vadu, takhle stiraji standardne u vsech golfu :fool: . Super, ale to me fakt nezajima, u novyho auta ma stirac stirat do sucha a ne za sebou pri navratu tahnout vodu a nechat na skle smouhu :negative: . Tak jsem z toho nejakej rozladenej :baseball:
Volkswagen Golf 7 1,2 TSI 77 kw, Comfortline

Honzajendabenda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 17.02.2014 11:09

Re: rachoceni pri razeni, hlucny motor

Příspěvek od Honzajendabenda »

Před třiceti lety jezdil můj tchán pravidelně brigádně vlakem do Mladé Boleslavy do Škodovky, tam nasedl do nové Š105/120 a vezl ji do Plzně po ose do mototechny.
Jezdili hromadně cca v deseti autech a z toho dojelo průměrně 7. Zbytek zůstal stát cestou pro technickou závadu.

Před patnácti lety když mě v autě něco chrastilo, přidal jsem volume a bylo po problému.

Dnes čtu na fóru, že tu každý slyší neslyšitelné:)

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: rachoceni pri razeni, hlucny motor

Příspěvek od Bofors »

taky mě to tak připadá. koupí nový auto a chodí se stetoskopem. je to prostě nový sedá si to tak se to trochu mění. já jsem taky dost citlivej a během prvních tisíců km jsou znát mikrozměny ve zvuku toho nebo toho, prostě si to sedne. tak tomu dejte čas.
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
ZR7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 03.04.2014 15:37

Re: rachoceni pri razeni, hlucny motor

Příspěvek od ZR7 »

Se stetoskopem fakt nechodim, je to slyset jen z venku, protoze auto je fakt dobre odhlucneny a potvrdili mi to dalsi dva lidi, ze tohle opravdu normalni neni. Nicmene auto je v záruce, takze pokud se to casem zesere, nemuzou rict, ze jsem neco zanedbal. No nic uvidime casem, kde je pravda a myslim, ze dlouho to trvat nebude.
Volkswagen Golf 7 1,2 TSI 77 kw, Comfortline

Mikino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.01.2013 18:27

Re: rachoceni pri razeni, hlucny motor

Příspěvek od Mikino »

ZR7. Napisal som ti aj sz.

Mozno by bolo dobre to viac opisat. Po preradeni ti este ako dlho vydava ten rachotavy zvuk ? Z dvojky do trojky je uz pocutelne mensi ? Lebo domnievam sa ze ty asi myslim zvuk ktory robi tzv. Protizavazie prevodovky. Ked otvoris kapotu uvidis taku lichobebznikovu alebo aky to ma tvar suciastku, hlinikovu je viacej na pravo dole striebornej farby. A tento komponent moze robit ten zvuk. Ak myslime to iste mne to robi tiez. Je to normalne si myslim. Dost zalezi aj ako preradis. Ci pustas spojku na dve polohy ci auto z jednotky trosinku viac vytocis a pod.
Nahlepsie by bolo keby si ten zvuk skusil nejako nahrat a pridat sem....
VW GOLF VII 1.4 TSI 90KW Comfortline ( vergel ) - Predane ! ! ! / kvalita skoncila u golfa IV.

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: rachoceni pri razeni, hlucny motor

Příspěvek od slezacekm »

to s tím zvukem mezi 1-2-3 jsem asi taky slyšel. většinou mezi 1-2, méně již 2-3. nevím, jestli myslíme to stejné, ale přijde mi to spíše takové lupnutí. rozhodně ne delší rachocení, je to jen mžik. zároveň je to slyšet pouze pokud mám otevřená okýnka, když je zavřu nic slyšet není. taky se to nestane při každém řazení...možná jenom řadím blbě no
OT možná je na čase založit vlákno: Jak se má správně řadit? :)

Joooop
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.07.2014 22:08

Re: rachoceni pri razeni, hlucny motor

Příspěvek od Joooop »

ja mam to same, vysledek servisu... Auto je v poradku. Rada pro vas, pustejte pomaleji spojku a cvakani ci rachoceni se neozve. Slyset je opravdu pouze u stazenych oken. Jakmile spojku vyslanu rychle, ozve se zvuk.

Uživatelský avatar
x-t.y.n.a
Profík
Profík
Příspěvky: 1102
Registrován: 25.11.2010 14:23
Bydliště: Louny

Re: rachoceni pri razeni, hlucny motor

Příspěvek od x-t.y.n.a »

jo to je rada nad zlato :laugh: , něco podobného řekli mně, když jsem reklamovala hlučné čerpadlo - pusťte si nahlas rádio a nic neuslyšíte :laugh:
IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=191333" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
VII http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=262427" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
I Cabrio http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=157&t=291875" onclick="window.open(this.href);return false;

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: rachoceni pri razeni, hlucny motor

Příspěvek od slezacekm »

jasně, člověk se nakonec dostane do fáze, že má pocit, že řadí špatně (což samozřejmě může být pravda), ale nikdy mi to u žádného auta nedělalo a najednou...
není toho už nějak moc?
- špatně stírá stěrač (nevadí, dělá to všem)
- rachotí řazení (pouštějte pomalu spojku nebo zavřete okna)
- problém USB-iPhone (zeptejte se za půl roku)
...někdo řekne, že to jsou blbosti

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“