Start-stop systém

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

vasekp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 14.12.2014 19:13

Re: start-stop systém

Příspěvek od vasekp »

Ano, stalo se mi to po 3000 km jednou. Podle mě na to ale nemá SS žádný vliv a je to spíš nějakou nešťastnou polohou převodovky. Alespoň podle mého laického názoru :) Pomůže jakýkoliv pohyb auta nebo přeřazení jinam.
Mimochodem, taky mě to zaskočilo :)
Naposledy upravil(a) vasekp dne 18.03.2015 13:11, celkem upraveno 2 x.
G7 Variant Highline 2,0 TDI 6G; ACC; kessy; Bi-xenony; ergoActive; parkpilot.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: start-stop systém

Příspěvek od swenak »

A není opravdu lepší to vypnout napořád?
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: start-stop systém

Příspěvek od wittmann167 »

honzamik píše:Mimochodem občas, když už SS systém zapomenu vypnout, na křižovatce mi vypne motor a pak šlápnu na spojku, tak mi nejde zařadit jednička.. musím řadit přes dvojku jak v žigulikovi.. děje se vám to taky?
Občas se mi to děje, i když motor pořád běží. To samé se mi občas děje i když chci dát zpátečku.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

elo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: start-stop systém

Příspěvek od elo »

honzamik píše:Mimochodem občas, když už SS systém zapomenu vypnout, na křižovatce mi vypne motor a pak šlápnu na spojku, tak mi nejde zařadit jednička.. musím řadit přes dvojku jak v žigulikovi.. děje se vám to taky?
Stalo se mi to už 3 x. Už jsem se konečně naučil po nastartování SS vypnout. Takže teď je už klid :D
VW Golf VII 1,4 TSI 103 kW, Highline+ergoActive
Obrázek

Honzajs122
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 20.09.2013 21:28

start-stop systém

Příspěvek od Honzajs122 »

No vidíte, já jsem s tím nezažil za 60 000 žádný problém. A to ho docela používám. Prostě proto, že ho zapomenu vypnout :mrgreen:

Uživatelský avatar
koffee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 31.07.2013 17:29

start-stop systém

Příspěvek od koffee »

Ja ho zatim mam obcas zapnuty, hlavne kdyz dojedu ke svetlum, kdy vzdy dlouho stojim. Pri popojizdeni ho ale vypinam.

Na druhou stranu, ta auta jsou v zaruce a VW to snad udelal tak, aby to motor moc nehuntovalo? Kazdy pise, ze to nici motor, ale uz byl nekdo v servisu, ktery by rekl, ze ma v riti motor diky SS? (Vim, i kdyby, tak to nereknou, ale... ;) )

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: start-stop systém

Příspěvek od Bofors »

po dobu záruky ti to motor určitě nepoškodí ale třeba po 8mi letech už bych si tak jistý nebyl.
VW Golf VII 1,4 TSI

zzbysekk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 29.01.2014 16:52

Re: start-stop systém

Příspěvek od zzbysekk »

Bofors: Myslim ze vetsina lidi do 6 let auto proda. Za me co bude s tim autem po 3 letech az ho prodam je mi celkem jedno :-)

Podle me dnesni auta ani zivotnost tech 8 let nemaj. Dnes je to jako lednice po 4 letech na srotak a pro novou :-)
BMW X6 40d 2013, BMW individual Pyritbrown
VW Golf VII Variant 2.0TDI Highline, Black magic
BMW 320i 2008
Ex. Renault Megane Coupe GT-Line 1.4Tce 2010

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: start-stop systém

Příspěvek od Bofors »

Nemyslím si. Když bude mít servis tak nemám o výdrž obavy. Přijde mi to spíš jako módní záležitost nadávat na všechno nový.
VW Golf VII 1,4 TSI

ivan02
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 02.10.2007 13:27
Bydliště: Praha

Re: start-stop systém

Příspěvek od ivan02 »

Dobrý den,

měl jsem tento týden auto v servisu se závadou, že mě občas při zařazení rychlosti nenaskočí motor. Přehráli mi sowtver, že by to mohlo pomoc. Ale doma jsem si všimnul, že na ukazateli (maxidotu) se mi zobrazuje hláška TrA 80%. Nevíte někdo co to znamená?

Díky Ivan
Přílohy
IMG_8060.jpg

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

start-stop systém

Příspěvek od swenak »

Dle všeho neudělali deaktivaci transportního módu.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

ivan02
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 02.10.2007 13:27
Bydliště: Praha

Re: start-stop systém

Příspěvek od ivan02 »

To musím zase do servisu?

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: start-stop systém

Příspěvek od rasto4444 »

presne toto iste mam aj ja. Aka nahoda, tiez som sa to chcel opytat. Auto bolo dlhsie v servise. Mne vsak povedali ze to je baterka.. ze jazdou to zmizne, ale nezmizlo to cca na 20 km useku. Ked som si pozrel pri vypnutom motore stav baterie ukazovalo mi SOC 0%.. takze tiez neviem. Ak mi to do pondelka nezmizne tiez volam do servisu.
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: start-stop systém

Příspěvek od rasto4444 »

Takze baterka to neni... pozeral som na internete a je to fakt ten transportný mod. Auto dlho stalo v servise a nejazdilo, myslite ze mam riesit to ze mi bateria (SOC) ukazovala 0%? Auto vsak ide normlane, nastartovalo na prvy krat..a nic zvlastne som si pocas cesty domov zo servisu nevsimol.. Az na to ze mi spociatku neslo pozriet kapacitu baterie.. az po nejakom case a aj to ako som uz spominal mi ukazovalo nulu..
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: start-stop systém

Příspěvek od swenak »

Prostě si to nechte vypnout a je to. Ten mód šetří baterii při dlouhém stání.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“