Start-stop systém

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

honzamik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 10.07.2014 11:14

Start-stop systém

Příspěvek od honzamik »

Zdravím všechny,

rád bych se zeptal, zda-li tu někdo, jako já, vypíná po každém nastartování start-stop systém a zdali s tímto nemáte problémy. Jde mi o to, že tlačítko u řadicí páky, kterým se start-stop systém (de)aktivuje se se mnou velmi často rádo hádá - tlačítkem vypnu (LED se rozsvítí) a během čtvrt sekundy se systém sám zapne (LED zhasne) a stejně tak i opačně. Někdy zůstane stav "zapamatován", ale v 50 % se systém okamžitě samovolně přepne do předchozího stavu.

Nepřijde mi to normální a momentálně jedu na druhou reklamaci. Poprvé sice mistr v dílně řekl, že původně si jen myslel, že to neumím ovládat, ale když jsem mu to předvedl, tak řekl že to není normální. Po měsíci reklamace jsem se dočkal pouze odpovědi "software se neustále vyvíjí, uvidíme časem". To mě ale opravdu moc neuspokojilo.

Máte někdo podobnou zkušenost? Řešil to už někdo?

Díky,
Honza

PS: Jde o GOLF Variant VII., 1.2 TSI 77kW.

Uživatelský avatar
MazyFM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 19.11.2013 21:03

Re: start-stop systém

Příspěvek od MazyFM »

Ahoj, ano mě se to taky stalo, ale jen minimálně. Proto jsem to vůbec neřešil.
VW Golf VII Variant 1,6 TDI 7DSG Highline

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: start-stop systém

Příspěvek od Trminek »

A nemáš zapnutej ECO režim? Já striktně po každém nastartování start-stop vypínám, pokud na to nezapomenu. A jednou jsem si omylem přepnul z Individual režimu na ECO, místo na sport a všiml si, že se mi tím start-stop aktivoval.
Golf VII GTI performance - bílá

honzamik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 10.07.2014 11:14

Re: start-stop systém

Příspěvek od honzamik »

Chlapi, díky za odpovědi!

To VWagenista: nee, v této verzi Golfa nelze přepínat režimy jízdy. Zkrátka nastartuju, vypnu start-stop, rozsvítí se LEDka a okamžitě sama od sebe zase zhasne a start-stop se zapne. Takhle třeba třikrát za sebou a pak už zůstane systém vypnut.

Musím říct, že mě to dost se*e, páč zkrátka chci po startu tento systém vypnout a neustály hádání se s vypínačem, ještě tak blbě umístěným a se signalizací, která po přímým slunkem není vůbec vidět, to je zkrátka o nervy. Onehdá jsem se se přistihl, že jsem při asi čtyřnásobným vypínáním málem vjel do borca přede mnou.. takže nejen o nervy, ale i o auto.. jestli to nespraví, můžou si to nechat...

Inu uvidíme, jak se k tomu postaví tentokrát...

Díky, H.

Honzajendabenda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 17.02.2014 11:09

Re: start-stop systém

Příspěvek od Honzajendabenda »

honzamik píše:Zdravím všechny,

rád bych se zeptal, zda-li tu někdo, jako já, vypíná po každém nastartování start-stop systém a zdali s tímto nemáte problémy. Jde mi o to, že tlačítko u řadicí páky, kterým se start-stop systém (de)aktivuje se se mnou velmi často rádo hádá - tlačítkem vypnu (LED se rozsvítí) a během čtvrt sekundy se systém sám zapne (LED zhasne) a stejně tak i opačně. Někdy zůstane stav "zapamatován", ale v 50 % se systém okamžitě samovolně přepne do předchozího stavu.

Nepřijde mi to normální a momentálně jedu na druhou reklamaci. Poprvé sice mistr v dílně řekl, že původně si jen myslel, že to neumím ovládat, ale když jsem mu to předvedl, tak řekl že to není normální. Po měsíci reklamace jsem se dočkal pouze odpovědi "software se neustále vyvíjí, uvidíme časem". To mě ale opravdu moc neuspokojilo.

Máte někdo podobnou zkušenost? Řešil to už někdo?

Díky,
Honza

PS: Jde o GOLF Variant VII., 1.2 TSI 77kW.
Dělá mi to přesně to samé, ze začátku jsem si myslel že jsem jen blbej...
Po startu to nezapne vždy 2-4krát, pak už problém není.

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: start-stop systém

Příspěvek od mechy »

Dělá ,dělá,ale ne tak často a intenzivně!
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: start-stop systém

Příspěvek od wittmann167 »

Stalo se mi to cca 5x, ale po druhém zmáčknutí vždy OK.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

honzamik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 10.07.2014 11:14

Re: start-stop systém

Příspěvek od honzamik »

OK, díky všem za reakci.

Opravdu to z vás ještě nikdo nereklamoval? Mě to teda prudí úplně maximálně a nejradši bych jim toho Golfa už omlátil o hlavu. Mám ho 5 měsíců a už proběhla výměna zadního světla (rosení zevnitř), dotykového panelu (nereagoval na stisk panelu), teď to podivně se chovající tlačítko "SS" systému a ještě mám pocit, že při zabrždění při couvání něco lupne v nápravě/brzdách.

Buď mám auto vyrobené v pátek před koncem šichty nebo je to naprosto shitózní model... Zlatá moje dvojková okta s 350 tis. km, s tou jsem v tom servisu až tak pravidelně nebýval...

Uživatelský avatar
VW jirka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 21.03.2014 09:24
Bydliště: Olomouc

Re: start-stop systém

Příspěvek od VW jirka »

Jejda, tak to je na prd. Mám Golfika 7 měsícu, najeto 12.500 km a zatím se mi to ještě nestalo. Ale mám 1,6 TDI, highline, manuál a v nastavení vozidla mám volbu ECO, určitě to tam nemáš? Jinak s autem nemám jedinný problém, jsem naprosto spokojený. Tak snad se ti to podaří dát do kupy a změníš názor na Golfa. Přeji hodně štěstí.
VW Golf 7 , 1.6 TDI , Highline , modrá pacific

MartinK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 22.05.2008 12:03
Bydliště: Trutnov

Re: start-stop systém

Příspěvek od MartinK »

mě to dělá taky,ale tak cca po 20 sekundách nebo po ujetí párset metru,a pak na křižovatce koukám jak puk,že to zhaslo . Nevím co to muže dělat,někdy to je nepřijemný,ale neže by mě to zas nějak moc sralo :-)

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: start-stop systém

Příspěvek od wittmann167 »

Ještě dodatek - stalo se mi to vždy bezprostředně po nastartování. Pokud jsem nastartoval a počkal cca 3, 4 sekundy, tak se mi to nestalo nikdy - proto teď vždy tu chvilku počkám a v pohodě. Otázkou je, zda je to jen náhoda nebo to chce opravdu nějakou chvilku počkat.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

honzamik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 10.07.2014 11:14

Re: start-stop systém

Příspěvek od honzamik »

To wittmann167: Jo to jsem si taky myslel a zkoušel jsem taky vždy nějakou dobu počkat. Ale občas to zablbo stejně. Dnes jsem to schválně testoval i během jízdy. Zkrátka jsem SS systém pořád dokola zapínal a vypínal a tak z 30-40 % došlo k popsané chybě. Je jasné, že takové přepínání během jízdy nemá žádný smysl, ale pokud by ta věc fungovala tak, jak má, tak by k tomu samopřepínání nedocházelo.

No v pondělí jedu na reklamaci a předpokládám, že mi po pár dnech zavolají co a jak. Každopádně jsem rád, že to není věc jen mého auta a zkusím je přesvědčit, ať si to testují na svých předváděcích vozech, páč předpokládám, že jim to bude dělat taky...

Následně dám vědět, jak jsem pochodil!

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: start-stop systém

Příspěvek od wittmann167 »

Tak držím palce, ať to dobře dopadne.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: start-stop systém

Příspěvek od Bofors »

Taky už jsem se s tím pohádal.
VW Golf VII 1,4 TSI

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: start-stop systém

Příspěvek od slezacekm »

Drzim palc pri reklamaci. Bohuzel mi prijde, ze softwarove maji nevychytanych jeste radu veci. Jen aby se to dotahlo do konce a nezaclo se pak delat na novem modelu.
Jenom maly dotaz: proc vlastne chces tak strasne to ss vypnout? Ja ho vypinam max v kolone jinak ne. Neni to utocny dotaz, opravdu ne to zajima

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“