Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: start-stop systém
PříspěvekNapsal: 11.07.2014 09:03 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.12.2012

667

Ostravwa

taky vždy vypínám. neustálé startování neudělá dobře motoru (při startování není olej pod plný tlakem a nechrání tolik jednotlivé části motoru, přetěžování axiálního ložiska na klice- opět zatížení bez tlaku oleje) dále to těžko uvítá startér s baterkou, byť jsou posílené a také auto přestane klimatizovat, dobíjet bat. a nefunguje posilovač řízení. určitě jsem nevzpomněl vše ale i tak mi to za pár deci nestojí ani náhodou.

PříspěvekNapsal: 11.07.2014 09:38 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

12.01.2014

230

my sa taktiez obcas pohadame , nie tak casto ako ty s tvojim ale tiez ma taku tendenciu nepocuvat .... z 15 pokusov tak 1 nefunguje .... ale vacsinou nepocuva len ked ho vypnem hned po nastartovani, ak chvilu pockam tak to uz ide ... a taktiez ho vypinam stale , tak som si zvykol a keby sa dalo tak ho vypnem na furt ... idem si to dat nakodovat koncom mesiaca ...

PříspěvekNapsal: 12.07.2014 04:22 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.12.2012

667

Ostravwa

ještě jsem přišel na to, že pokud do tlačítka jen neklovnu ale podržím ho vteřinku zmáčknuté tak systém asi pozná že to myslím vážně a nehádá se :D

PříspěvekNapsal: 14.07.2014 12:26 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

10.07.2014

24

To slezacekm: Neberu to jako útok, spíš se divím, že se na to nikdo tak dlouho nezeptal :-) inu abych pravdu řekl, tak z části je to tím, že jsem asi moc konzervativní a ten systém mě dost vadí. Asi taky proto, že je defaultně zapnutej a nejde s tím nic dělat, než ho vypnout po každym restartu. Tento přístup se mi nelíbí. V Porsche Brno mi řekli, že kvůli emisím to nejde vypnout nastálo. Nesmysl.

Jinak dnes jsem tam jel na "reklamaci" a jelikož jsem tu od vás zjistil, že to není závada u mě, ale jde o chybu SW tohoto modelu, tak jsem jim tam to auto nenechal. Řekl jsem jim, že si to můžou testovat na svých předváděcích vozech a slíbili mi, že jakmile v Německu uvolní nový firmware, tak mi dají vědět a mám se stavit na update. Mluvili něco o 2 měsících, ale to bych bral spíš s rezervou.

Takže tak. Pokud by se někomu podařilo danou věc vyřešit, dejte vědět ;-)

PříspěvekNapsal: 14.07.2014 18:59 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

30.06.2014

506

Omlouvám se za vstup do rozjeté diskuse, nicméně při předváděčce na nový Golf (můj golf ještě není ani ve výrobě) jsem se ptal v autosalonu na permanentní vypnutí systému START/STOP. Řekli mi, že trvale vypnout nejde. Snad ani zásahem do softwaru auta. Je ale pěkně nefér, že se SS nedá v menu permanentně vypnout. Třeba to časem půjde. Kdo ví...

PříspěvekNapsal: 14.07.2014 19:18 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

26.12.2013

494

Systém nejde vypnout,ale jde ošidit nastavením podmínek zapnutí.Prostě se změní data pro aktivaci SS na krajmí hodnoty.Bohužel to asi ve značkovém servisu neumí nebo nechtějí dělat.

PříspěvekNapsal: 14.07.2014 23:47 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.12.2012

667

Ostravwa

nechtějí

PříspěvekNapsal: 15.07.2014 07:25 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

13.02.2014

302

Matrix - ostatně jako každý

Bofors píše:
ještě jsem přišel na to, že pokud do tlačítka jen neklovnu ale podržím ho vteřinku zmáčknuté tak systém asi pozná že to myslím vážně a nehádá se :D

Poslední dobou to taky tak dělám a zatím ani jedno selhání (ale možná je to náhoda). Ještě jedna poznámka - otec má golfa půl roku a údajně mu S/S při vypnutí ještě nazablbnul.

PříspěvekNapsal: 16.07.2014 07:34 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

17.10.2013

21

Ahoj - "SS" systém mi taky blbne po deaktivaci se sám aktivuje. Já mám ale s tímto systémem jiný problém. Systém mám zapnutý, ale ten se aktivuje až pokud mám nejspíš plně nabitou baterii, protože mi to stále píše vysokou spotřebu elektrické energie a to nemám zapnutou klimatizaci - pouze rádio. Pokud jedu delší trasu tak se SS aktivuje.
Taky se mi stalo, myslím že po čtyřech dnech co auto stálo v garáži, že se mi na palubním počítači objevila hláška o nízkém stavu baterie - auto zamknuté okýnka zavřená pouze aktivní alarm - nemá s tím také někdo zkušenosti?

PříspěvekNapsal: 16.07.2014 07:45 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

26.12.2013

494

Tipl bych to na problém s alarmem. V každém případě by se to vybíjet nemělo.

PříspěvekNapsal: 16.07.2014 10:05 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

04.01.2008

1752

Ostravwa

Přesně tak. Pokud není v autě nic jiného "dodělávaného", pak s největší pravděpodobností alarm

PříspěvekNapsal: 10.08.2014 16:35 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

15.12.2007

508

SR - BJ / CZ - Brno

Mozno ze to niektorím pomoze, nevypinajte SS hned, (pri nakopnuti auta je v pozadi dost procesov... elektronika je iba blby naprogramovany minipc..),ale po urcitom cas, ked idete do krizovatky a viete ze dlho v nej nezostanete. Viem ze je velky rozdiel jazdit so SS v meste a mimo mesta, resp. v miestach kde tych semaforov vela nieje

SS system monitoruje system a vypne motor az ked su splnene "podmienky" nech mi nikto nehovori ze mu auto rano hned vypne na prvom kilometri, motor pokial nieje zohriaty, baterka vybita, klima toci viac, turbo nazhavene, .... tak sa nevypne, ja tento system pouzivam a som spokojny, ked som na miestach kde viem ze sa musim casto pohynat tak to deaktivujem

Uz som pocul o sialenstvach co ludia pouzili aby to deaktivovali, a kto to nechce tak jednoducho to nechajte vypnut (neviem ci to dokazu v origo servise, kedze tam su trosku.. tlacení do rohu) a mate pokoj,

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 10.08.2014 18:04 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

06.01.2011

304

Tak mne SS vyplo uz vela x hned na prvej krizovatke. Ked som mal klimu v rezime auto tak tusim nie ale inak bezne po 200m jazdy..pokial mam zvysene otacky na volnobehu tak sa zvacsa nevypne ale uz som si par x vsimol ze na prvej krizovatke bez pustenej klimy na auto ale so zvysenymi otackami mi motor zhasol. Taktiez po jazde na dialnici a na prvej zastavke mi vyplo motor.. Ja ho nevypinam hned po nastartovani ale na prvom mieste kde zastavim a este som si nevsimol ze by sa mi sam deaktivoval.

PříspěvekNapsal: 11.08.2014 12:10 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

17.10.2013

21

Tak jsme byl v servise a přehráli mi SW pro ruční brzdu - řekl jsme jim i o problému s baterií a nefunkčním SS a info je takové, že baterie je v pořádku a právě přehraný (starý) SW dělal problémy s informací o stavu baterie, kdy si RJ myslela, že stav baterie je nižší než ve skutečnosti je. Od přehrání SW na brzdu SS funguje, ale vypínám ho a zapínám pouze na semaforech kdy mi těsně skočí červená a vím že budu dlouho čekat.
Bohužel jsme chtěl nahradit i hadičku v zadním ostřikovači (kvůli ukapávání), a i přes to že jsme je o tom informoval den dopředu si příslušný díl nesehnali, takže tam musím ještě jednou :(

PříspěvekNapsal: 11.08.2014 16:42 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

06.06.2012

15

Cau,

snad pomuze tema: viewtopic.php?f=290&t=268197
"VAG-COM 12.12.0 nyní umí na vybraných modelech koncernu Volkswagen vypínat systém start/stop."

Mrkni na to.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]