Nefunkční Parkpilot

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Zett
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 30.04.2014 12:27

Nefunkční Parkpilot

Příspěvek od Zett »

Tak hlásím první závadu... :?

Parkpilot fungoval a najednou přestal, občas pípne, zrcátko se při zařazení zpátečky naklopí, grafiku nezobrazuje a při jakékoli manipulaci v menu (zapnutí, vypnutí, reset do továrního nastavení) hlásí, že funkce není momentálně dostupná.

Jsem domluvený se servisem, ale kdyby náhodou měl někdo nějaký nápad tak sem s ním. Díky!

Z.
od 10.6.2014: VW Golf VII Variant 2.0 TDI Highline, tacho 65000 km, prům. spotřeba 5.47 l/100km.

Zett
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 30.04.2014 12:27

Re: Nefunkční Parkpilot.

Příspěvek od Zett »

Závada:
Parkpilot nehlásil žádnou závadu, senzory fungovaly, detekovaly překážku, vydávaly zvukové signály, zrcátko se naklápělo, pouze se nezobrazovala grafika a při pokusu o přístup k funkci přes menu jsem obdržel hlášku, že funkce není momentálně dostupná.

Řešení servisu:
Aktualizace SW.

Jinak se mi počůrával zadní ostřikovač, TPI na moje auto není, vše by mělo být již vyřešeno z výroby, ale zpětný ventil mi tam zdarma dali...

Z.
od 10.6.2014: VW Golf VII Variant 2.0 TDI Highline, tacho 65000 km, prům. spotřeba 5.47 l/100km.

Zett
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 30.04.2014 12:27

Re: Nefunkční Parkpilot.

Příspěvek od Zett »

Tak si ze mně asi programátoři Volkswagenu dělají pr**l protože po aktualizaci Parkpilot sice funguje, ale nefunguje komfortní otevírání okna u řidiče....všude jinde to jede, ale u řidiče ne.... Samozřejmě předtím to bylo funkční...

Myslím, že budu muset prolézt komplet menu, vyzkoušet všechny možnosti nastavení a poté sepsat podrobný report o tom co mají kluci ušatý blbě...

Z.
od 10.6.2014: VW Golf VII Variant 2.0 TDI Highline, tacho 65000 km, prům. spotřeba 5.47 l/100km.

Fero Zahradnik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 07.09.2014 16:23

Re: Nefunkční Parkpilot.

Příspěvek od Fero Zahradnik »

zapni motor, stiahni okno do úplne spodnej polohy a následne vytiahni hore...neviem ako u GVII, ale u VI-tky pri každom odpojení akumulátora to musíš previesť na každom okne...

Zett
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 30.04.2014 12:27

Re: Nefunkční Parkpilot.

Příspěvek od Zett »

Zkoušel jsem a nepomohlo. Stále se to chová stejně, mám komfortní stahování na všech oknech bez reakce na nastavení v menu tj. okno řidiče, všechna okna a vypnuto.

Z.
od 10.6.2014: VW Golf VII Variant 2.0 TDI Highline, tacho 65000 km, prům. spotřeba 5.47 l/100km.

Uživatelský avatar
jirkaa64
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 22.12.2012 10:58

Re: Nefunkční Parkpilot.

Příspěvek od jirkaa64 »

Komfortní zavírání by měly mít všechny. Před rokem a půl se mě to stalo taky. Chce to zavřít všechny dveře a okna, zapnout zapalování a dvakrát po sobě zatáhnout všechny čtyři spouštěče nahoru a podržet 3 vteřiny. Proč to mají takhle nevím, ale funguje to.
G7 bílá Pure 1,2 63kw ergoActiv SunSet

Zett
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 30.04.2014 12:27

Re: Nefunkční Parkpilot.

Příspěvek od Zett »

Ano, komfortní otevírání je na všech oknech, ale standardně lze v menu vybrat jestli ho chci na všech, jen na okně řidiče nebo vypnout. Aktuálně se to chová tak, že ať nastavím v menu co chci tak se okna stále otevírají tak jako bych měl komfortní otevírání nastavené na všech oknech. Zkoušel jsem i reset do továrního nastavení, obnovu zavírací a otevírací automatiky podle návodu a stále žádná změna...

Z.
od 10.6.2014: VW Golf VII Variant 2.0 TDI Highline, tacho 65000 km, prům. spotřeba 5.47 l/100km.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“