Náhodné vrzání zevnitř auta při vyšších teplotách

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
level00
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 02.07.2020 11:28

Náhodné vrzání zevnitř auta při vyšších teplotách

Příspěvek od level00 »

Ahoj, už delší dobu se ve svém Golfu 7 (1.2 TSI 77 kw, 60000 km najeto) potýkám s vrzáním u kterého se mi zatím nepovedlo vůbec identifikovat s čím by mohlo být spojené.
Auto jsem koupil začátkem března 2020, měsíc jsem s tím jezdil bez problémů, když začalo teplo, tak jsem zjistil, že klima moc nechladí a cca po týdnu jsem si nechal doplnit klimu a myslím, že byla provedena i dezinfekce (pán měl cca metrovej nástavec na sprej, kterej strčil do průduchů a prostříknul to). Po cca dalších 14ti dnech se začalo vyskytovat vrzání. Odkud zvuk jde se mi nepovedlo nějak moc blíž identifikovat, vypadá to, že jde zevnitř auta, spíš mi přijde k pravé straně. Zvuk je kratší, ale délka i intenzita je pokaždé jiná. Zvuk se vyskytuje dost nepravidelně, někdy na 20 km úseku se mi to stane 1x, někdy třeba 8x. Vypozoroval jsem, že nejčastěji se to děje, pokud po přeřazení (1-2, 2-3) pouštím spojku a mám ji dost vysoko nebo už jsem ji pustil. Při dnešní jízdě se zvuk ozval 5x a ani jednou při řazení, tak tato úvaha je asi špatná. Nicméně už se mi to asi i 3x stalo pokud jsem stál, zařazen neutral a běžela jen klima nebo jsem jel s tempomatem po dálnici a rozhodně jsem neřadil.
Takhle to trvalo cca měsíc. Po této době se zvuk přestal vyskytovat, přišlo mi, že jsem začal jezdit, když byly venku nižší teploty nebo i pršelo.
Od zhruba půlky června, se zvuk vrátil.
Přijde mi tedy, že se to děje pouze pokud jsou venku vyšší teploty, začal jsem totiž jezdit v teplotách nad 20°C a vyskytuje se to zase od té doby.

Zvuk se mi podařilo nahrát - https://uloz.to/file/TEvCAX9T1JtI/vrznuti-m4a

Včera jsem měl auto na servisní prohlídce a o problému jsem se zmínil, zvuk ukázal, bylo vidět, že moc neví. Problém podle servisu byl vyřešen správným usazením sloupku A, který nebyl správně usazen a způsoboval hluk. Nicméně už po cestě ze servisu se problém znovu několikrát vyskytl.

Nenapádá vás prosím v čem by mohl být problém nebo nesetkali jste s tím?

Předem děkuji

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Náhodné vrzání zevnitř auta při vyšších teplotách

Příspěvek od bouky2 »

To je tezke toto. Hledat, zkouset, hledat, zkouset. Ja hledal jedno vrzo-klepani, a po dlouhe dobe jsem prisel na to, ze to zpusobuje ulozeni hadicek pod autem, ktere pod spolujezdcem prechazi do tunelu, a tam se to nejak posunulo, a zacalo to delat neplechu. Tak jsem to oblozil měkkou gumou, a je klid. A jak pises, delalo to jen pri urcitych otackach, kdy vznikla rezonance.

Biggles1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 18.11.2015 16:16

Re: Náhodné vrzání zevnitř auta při vyšších teplotách

Příspěvek od Biggles1 »

Zmiňuješ možnou závislost na teplotě. Když zapnu klimu, slyším z prostoru přístrojovky různé zvuky, které vznikají v důsledku ochlazování materiálů, nemůže se jednat ve tvém případě o něco podobného? Různé materiály s odlišnou tepelnou roztažností ponejprv rozpálené od slunce se začnou ochlazováním "smrskávat" a různě praskat a možná i jakoby vrzat.
Golf VII, 2.0 TDi Highline + ergoActive, Bi-xenon / prodáno
Golf VII, 1.4 TSI 110 kW, Highline + ergoActive, LED DLA

level00
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 02.07.2020 11:28

Re: Náhodné vrzání zevnitř auta při vyšších teplotách

Příspěvek od level00 »

Díky za tipy, ale zvuk je spíš mechanický. Včera jsem celkem jezdil a problém se vyskytoval dost často, tak jsem se snažil to víc vypozorovat, kdy se děje. Při jízdě se to stále děje nepravidelně, často po tom řazení, ale je to tak polovina případů, kolikrát nemusím dělat nic specifického. Po nějaké době popojíždění to začalo dělat celkem pravidelně několik vteřin vždy po nastartování. A je to opravdu klimou. Když jsem ji na nějakou dobu vždy vypnul, tak se to vůbec nevyskytlo.
Zjistil jsem, že pokud nastartuju, klima je vypnutá, tak se to neprojeví. Pokud mám klíčky v zapalování a pustím klimu, tak také nic. Děje se to pouze pokud běží motor a klima současně. Po tom nastartování se to dělo vždy chvíli po nebo před kdy se spouští větrák u chladiče. Takže nastartuju, běží klima, cca 10 - 15 vteřin motor běží, jednou nebo dvakrát to vrzne a pak se spustí chladič, někdy ještě před.
Vypadá to, že to jde z levé strany "motoru" (když stojím čelem k autu) a blíž k přístrojové desce. Přikládám video, které se mi konečně povedlo nahrát - https://youtu.be/tQdyawbl3s8
Nenapadne vás prosím ještě něco bližšího?

Díky moc

Biggles1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 18.11.2015 16:16

Re: Náhodné vrzání zevnitř auta při vyšších teplotách

Příspěvek od Biggles1 »

Aha, tak to bude fakt něco jiného, ale popravdě, netuším co.
Golf VII, 2.0 TDi Highline + ergoActive, Bi-xenon / prodáno
Golf VII, 1.4 TSI 110 kW, Highline + ergoActive, LED DLA

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“