Kolísání (houpání, nestabilita, ...) otáček při studeném startu

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Kolísání (houpání, nestabilita, ...) otáček při studeném startu

Příspěvek od mechy »

start-stop při studeném motoru není funkční proto by neměl mít na kolísání otáček vliv.
Fakt bych zkusil změnu značky paliva . Je to nejjednodušší věc a nic nestojí. Dobrá volba je prémiový vysokooktanový benzin Verva 100 od Benziny. Nechci dělat reklamu, ale u jiných značek pokud mají problémy s volnoběhem po natankování a ujet páru km se většinou volnoběh zklidnil. Benzín bývá častým důvodem problémů s volnoběhem.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Uživatelský avatar
Sochy007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 14.06.2011 20:00
Bydliště: Malibu Hills

Příspěvek od Sochy007 »

Verim tomu ze to nejni kvalitou benzinu..me to dela 2 roky a nepoznal sem ze by to melo na neco vliv..budes se s tim muset smířit a bohuzel to prehlizet..
G7 1.4 TSI 90kw highline,white pure,bi-xenon

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Kolísání (houpání, nestabilita, ...) otáček při studeném startu

Příspěvek od wittmann167 »

Sochy007 píše:pred prvnim nastartovanim vypni topení,a mej jen parkovacky.. me tohle pomaha :D jinak otacky litaj pekne nízko, hlavne kdyz mi startuji xenony...
Myslíš dát topení tlačítkem na off?

Palivem si myslím, že to taky nebude. Všechna prémiová paliva jsou podle mě propaganda. A moc se mi s tím smířit nehce. Nekupoval jsem si nové auto, abych se hned s něčím smiřoval. 99,9% aut to nedělá, tak nevidím důvod, proč by to mělo dělat mě. Budu je otravovat tak dlouho, až se to dá do pořádku.

Start-stop vypínám až po nastartování.

Jo a co se týče závad, všiml jsem si, že většinou má s něčím problém 90 kW verze. Náhoda?
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

Uživatelský avatar
Sochy007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 14.06.2011 20:00
Bydliště: Malibu Hills

Re: Kolísání (houpání, nestabilita, ...) otáček při studeném startu

Příspěvek od Sochy007 »

jo topeni na off..proste aby se vubec nezapl motorek foukani..asi to je velka zatez na motor nebo netusim,ale me to pomaha..

jj 90kw ma asi nejvice much..nedivim se, vzdycky co koupim,tak stoji za h***o...
G7 1.4 TSI 90kw highline,white pure,bi-xenon

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Kolísání (houpání, nestabilita, ...) otáček při studeném startu

Příspěvek od wittmann167 »

Ad ten motorek ventilatoru - já pokud čekám až zhasnou kontrolky tak ventilátor neběží, pokud ho nespustím ručně. Motorek začne nabíhat až po nastartování.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

Uživatelský avatar
semacik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 12.01.2014 15:53

Re: Kolísání (houpání, nestabilita, ...) otáček při studeném startu

Příspěvek od semacik »

mne to robi tiez od nova - takze palivom to nebude skusal som OMV , Shell , Agip , TAM Autohof a stale rovnako ... to iste robi na tom istom motore aj 2 kamaratom - neriesim to , v servise mi povedali ze nikde nie je napisane ze to nema robit ,,, robilo to aj na predvadzaccke ... takze treba si uzit nove auto kym je nove a po 4 rokoch predat ... tak to riesim s kazdym auto ... hold dan za to ze sme chceli nove auto s milion elektronickymi prvkami :)

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Kolísání (houpání, nestabilita, ...) otáček při studeném startu

Příspěvek od Pantani »

Sochy007 píše:jinak otacky litaj pekne nízko, hlavne kdyz mi startuji xenony...
Spojitost otáček motoru a zapínání xenonů - nemůže to bejt nakonec baterkou? zapalování je elektrický...
U G6 se svýho času projevovala závada, která v některých případech i povypínala půlku přístrojů a myslím, že se to dělo i za jízdy. Pomohla výměna baterie a v aut servisu tomu člověku říkali, že pokud se tohle projevuje, tak je třeba si auto tak nějak po vlastní ose "dotunit". Výměna baterie vše spravila. Myslím ale, že se problém neprojevoval kolísáním otáček motoru, zkusím pohledat...

edit: zde je původní dred G6, doporučuju kdyžtak pročíst celý, ale tvůj problém to připomíná spíš jen tak vzdáleně, přestože v dalších stránkách tam chlapci o kolísání otáček motoru píšou taky...
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

balak6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 18.04.2014 01:21

Re: Kolísání (houpání, nestabilita, ...) otáček při studeném startu

Příspěvek od balak6 »

Kolísání pozoruji jen při studeném startu / po odstavení vozidla na celou noc /. Projevuje se jen prvních cca 200 - 400 metrů jízdy a při 'lehké' noze na plynu.
V mém případě pomáhá před studeným startem otočit klíčkem 2 x a nastartovat. Vysvětluji si to tím, že přes noc dojde k částečnému odpaření paliva v palivovém systému a čerpadlo paliva při pouze jediném otočení klíčkem při startu dostatečně nezaplaví palivový systém. Pokud zapomenu otočit před nastartováním klíčkem 2 x, tak při prvních metrech jízdy nejedu s lehkou nohou, ale trošku tomu 'naložím..!
Zmíněný postup platí pro moji variantu G7, 1,4 Tsi, 9O kw.

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Kolísání (houpání, nestabilita, ...) otáček při studeném startu

Příspěvek od Bofors »

balak6 píše: Pokud zapomenu otočit před nastartováním klíčkem 2 x, tak při prvních metrech jízdy nejedu s lehkou nohou, ale trošku tomu 'naložím..!
to nemyslíš vážně že? se studeným motorem :158:
VW Golf VII 1,4 TSI

C999
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 16.03.2015 19:05

Re: Kolísání (houpání, nestabilita, ...) otáček při studeném startu

Příspěvek od C999 »

wittmann167 píše:Tak, mám další info ohledně řešení "kolísajících otáček" při studeném startu. V pátek 16.1. převzato auto ze servisu a do dnešního dne se závada neprojevila (a doufám, že ani neprojeví). Video, co jsem natočil bylo zasláno prostřednictvím garančního technika přímo kamsi do VW a odtamtud přišlo následující doporučení:
1) Nalít do plné nádrže "jakési" čistící aditivum od VW pro celou palivovou soustavu a s tím spojené komponenty v motoru. Následně ujet alespoň 100 km se zvýšenými otáčkami (cca 3000/min), aby se vše řádně pročistilo :arrow: prý by něco mohl způsobit nekvalitní benzin
2) Byl přehrán softvare řídící jednotky (údajně jakási "neveřejná" verze, kterou zasílá přímo VW)

Auto mám teď testovat a uvidí se, co dál. Pokud bude vše v pořádku, mám se cca do měsíce ozvat, aby mohl technik poslat zprávu výš.

Moje postřehy
:arrow: chod motoru mi přijde takovej měkčí (asi placebo efekt :laugh: )
:arrow: motor mi přijde, že lépe táhne (asi placebo efekt :laugh: )
:arrow: už dvakrát se mi stalo, že při studeném startu vylezly otáčky na cca 1100/min, tam chvíli setrvaly a pak pomalu klesaly na cca 800/min :good: (to se mi doteď nestalo nikdy a domnívám se, že to tak má být)
Jo, normálně to bylo zakorbonovaný, jako každý TSI, TFSI po 30000 km... Třeba tady jsou hezký fotky: http://www.sportmotor.cz/dekarbonizace.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Mishaw
Závodník
Závodník
Příspěvky: 546
Registrován: 15.03.2012 19:45
Bydliště: Doha

Re: Kolísání (houpání, nestabilita, ...) otáček při studeném startu

Příspěvek od Mishaw »

Zakarbonovaný po 1000km? Aha :rofl:
Momentálně šoféruji:
2x GEnx-1B
Seat Leon Cupra R280 APR Stage 2
Ford Ranger Wildtrak 3.2
VW CC 2.0TDI R-line Motorpower

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Kolísání (houpání, nestabilita, ...) otáček při studeném startu

Příspěvek od wittmann167 »

Minulý týden uvolnil VW nový software a dnes jsem byl na přehrátí tak uvidím, jestli to pomůže.
EDIT: Tak to nepomohlo :cry:
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Kolísání (houpání, nestabilita, ...) otáček při studeném startu

Příspěvek od wittmann167 »

Tak, po delší době nějaké info. V dohledné době (počítám do14ti dnů) mi budou montovat do auta jakési záznamové zařízení, které bude nahrávat stav (chování auta, průběh všehosi a čehosi, ....?????) a v momentě, kdy nastane problém s otáčkami, tak bych měl zmáčknout jakési tlačítko, které označí v záznamovém zařízení místo, aby mohli technici sledovat co se s autem děje v okamžiku daného problému. To by se mělo opakovat alespoň třikrát. Uvidíme, jestli to k něčemu bude.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

Uživatelský avatar
tondaz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 15.05.2015 20:40

Re: Kolísání (houpání, nestabilita, ...) otáček při studeném startu

Příspěvek od tondaz »

Koukám, že z tebe udělali testovacího jezdce :lol:
Sportsvan 1.4 tsi Comfort edition + něco navíc

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Kolísání (houpání, nestabilita, ...) otáček při studeném startu

Příspěvek od wittmann167 »

Tak za tu provizi bych byl hlupák, kdybych do toho nešel! :taunt:
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“