Composition Media - nefunguje dotykový display

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

marcello2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.06.2012 07:46

Composition Media - nefunguje dotykový display

Příspěvek od marcello2 »

Ahojte
takze asi mesiac pred skoncenim zaruky dalsi problem :-)
Pri jazde pocujem zrazu pipanie z radia (potvdrdzovaci ton ako ked sa dotykam displaya).
Pipne 5-10krat. Niekedy sa prepne sama odseba pocuvana stanica na radiu.
Stalo sa to asi pred tyzdnom dvoma raz dvakrat.
Dnes rano to iste a navyse dotykovy display nereagoval vobec, mozno len celkom dole riadok.
Po vypnuti radia a zapnuti ziadna zmena.
Tak som zastavil vypol motor a zapalovanie a po opätovnom nastartovani vsetko funguje v poriadku.
Pojdem s tim do servisu samozrejme, napada ma ze to moze byt softwerova zavada,
kedze po znovu nastartovani a nejakom asi resete alebo co to ide.
Najviac ma stve, ze urcite to tam v servise neurobi a nebudem im to vediet ukazat.
Mali ste niekdo podobny problem uz?
dik
Golf Variant VII 2.0TDI DSG Highline

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Radio Composition Media nefunguje dotykovy dipsplay

Příspěvek od lifter »

Dnes som zažil niečo podobné (celkovo je to ale za cca 2 týždne už 3x). Mám rovnaké rádio - po naštartovaní nefungoval dotykový displej - chcel som pri cúvaní využiť aj kameru a nechcel som čakať, pokým mi z displeja zmiznú plochy pre nastavenie kamery, tak som ich chcel skryť manuálne. Potom už nešlo prostredníctvom displeja nastaviť nič. Po odstavení auta, vypnutí motora a opätovnom štarte všetko OK. U mňa sa ale žiadne samovoľné prestavenie rádia, pípanie a ani nič podobné neprejavilo - nefungoval len displej (ovládanie rádia cez volant fungovalo). Uvidím, či sa to bude opakovať - nejakých aktualizácií softwaru sa celkom bojím, keď som tu na fóre čítal, čo všetko po aktualizácii softwarových záležitostí na autách potom blblo - niečo sa odstránilo, no iné sa prejavilo.
VW Golf GTI VII Performance

marcello2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.06.2012 07:46

Re: Radio Composition Media nefunguje dotykovy dipsplay

Příspěvek od marcello2 »

Po navsteve servisu potvrdene, ze je to problem vyskytujuci sa na viac autach s timto radiom a bude vymeneny dotykovy display.
Udajne to aj vidia v nejakej pameti zavad na radiu, ani som nevedel, ze tam nieco take je.
Display objednany cakam na vymenu.
U mna sa to prejavuje ak je vonkajsia teplota cca. nula a menej.
Golf Variant VII 2.0TDI DSG Highline

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Radio Composition Media nefunguje dotykovy dipsplay

Příspěvek od lifter »

Dobra sprava, za to riesia. Tiez sa mi to opatovne prejavilo pri teplotach okolo 0 a menej, ale po nejakom case po nastartovani je to OK - akoby sa muselo radio zahriat. Ked budem mat cas, zastavim sa v servise. Kedy mas vyrobene auto - ja koncom maja 2014 - moze sa to tykat nejakej vyrobnej serie radii.
VW Golf GTI VII Performance

marcello2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.06.2012 07:46

Re: Radio Composition Media nefunguje dotykovy dipsplay

Příspěvek od marcello2 »

2/2013 co je dost daleko od seba
Golf Variant VII 2.0TDI DSG Highline

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Radio Composition Media nefunguje dotykovy dipsplay

Příspěvek od lifter »

Díky, ten čas je teda dlhý. Dnes ráno po naštartovaní mi nešiel ako dotykový displej, tak sa nedal prepnúť zdroj zvuku na multimédiá, stlmiť zvuk... t.j. nešli mi ani tlačítka vedľa displeja. Po nákupe keď som naštartoval, samozrejme všetko OK. Urobil som si pre istotu video (ťažko sa mi to bude dokazovať v servise).

Mal som cestu okolo servisu, garančný technik tam ale nebol a prijímací technik mi ukazoval TPI na moje auto - žiadne tam nebolo týkajúce sa rádia (len tuším klíma, palivový systém a ešte čosi). Uvidím, keď budem mať trochu času, tak to dám pichnúť na diagnostiku, či im tam niečo vyhodí. Začínajú trablíky s novým autom (chýbajúci nášľap hneď pri preberaní auta, potom nefunkčné upozornenie hladiny kvapaliny v nádržke pre ostrekovače, a teraz toto).
VW Golf GTI VII Performance

marcello2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.06.2012 07:46

Re: Radio Composition Media nefunguje dotykovy dipsplay

Příspěvek od marcello2 »

Ahoj
no mne nesiel iba ten dotykovy display, ale manzelka ktorej je to auto mi hlasila aj presne rovnaky pripad, ze jej nesli ani tlacitka vedla displaya.
Dnes rano mi volali, diel uz prisiel a buduci tyzden vo stvrtok mi to idu vymenit, tak som zvedavy.
Inak menia mi to v Porsche na Vajnorskej v Ba kde o tomto probleme vedia, nie je na to ziadne TPI,
ale prejavuje sa to podla slov primacieho technika u viacerich aut.
Golf Variant VII 2.0TDI DSG Highline

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Radio Composition Media nefunguje dotykovy dipsplay

Příspěvek od lifter »

Chcem to riešiť s garančným technikom - doteraz boli v servise stále v pohode, snáď to bude pokračovať. Ak to rádio má pamäť závad (ako si písal), tak to tam bude zaznamenané. A keď to rieši autorizovaný servis v Blave, nebudem mať problém ani ja, lebo reklamácie uznáva importér.
VW Golf GTI VII Performance

Boban88
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 20.01.2014 17:22

Re: Radio Composition Media nefunguje dotykovy dipsplay

Příspěvek od Boban88 »

Mě už také párkrát zamrzl displey nebo začalo samo od sebe skákat do nastavení. Vždy se to dělo při teplotách 0 a níž. Taky při chvilce zajedu do servisu. Vyrobeno 4/14
Golf Variant VII 1,4 110kW ME
Golf Variant VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition 2014-prodáno

marcello2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.06.2012 07:46

Re: Radio Composition Media nefunguje dotykovy dipsplay

Příspěvek od marcello2 »

Ahojte.
Takze od stvrtku som po vymene displaya.
A vysledok je rozpacity, hned od zaciatku som videl, ze reakcie su po stlaceni nejake pomale resp. opozdene,
niezeby to neslo, alebo sa uplne seklo ako predtim ale proste treba dôraznejsie silnejsie tlacit na display
a niekdey hlavne tiez ked je chladno to nejde ani na prvykrat, treba stlacit aj 2, 3, 4 krat to iste.
V strede displaya je to lepsie smerom do stran (dolava a doprava) je to horsie.
Cize vysledok je vlastne horsi ako povodny display, kde to fungovalo normalne hned, iba sa to pri zimnom rannom startovani obcas seklo.
Teraz to ide ztuha stale, sice sa to nesekne definitvivne aspon zatial, ale ovladanie radia je hroza.
Takze dnes idem volat servisakovi, ze co s tim dalej.
Tak ako ma toto auto bavilo zo zaciatku tak uz mi pekne leze na nervy, je toho uz vela co sa s nim udialo
a najlepsie alebo najhorsie je, ze uz som par dni po zaruke :-(
Golf Variant VII 2.0TDI DSG Highline

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Radio Composition Media nefunguje dotykovy dipsplay

Příspěvek od lifter »

Ja som bol už tiež minulý týždeň na reklamácii. Ukázal som im video + našli v pamäti závad aj zápisy o závadách zobrazovacej jednotky.
Vyjadrenie importu - treba skontrolovať a premerať kabeláž medzi riadiacou jednotkou, ktorá je v odkladacej schránke spolujazdca, a zobrazovacou jednotkou. Zašlú im dáta a import sa vyjadrí, čo ďalej.
Podľa garančného technika mali len 1 podobný prípad. Museli na príkaz importu urobiť rôzne veci a až nakoniec import dovolil výmenu displeja. Pán sa ale po roku ozval, že problém s displejom sa opakuje a tak to teraz zase riešia.

marcello: To teda naštve. Som zvedavý, čo povedia v servise - vzhľadom na SVK import som celkom skeptický. Celkove sa ale začína napĺňať môj pocit, že kvalita nových áut je čoraz horšia. Nečudo, niekde musia šetriť - ceny áut sa výrazne nemenia, no je tam stále viac výbavy, takže šetrí sa kde sa dá. Hrozím sa ale trendu napr. francúzskych áut, kde všetko budeme nastavovať cez dotykový displej. Takže ten keď zblbne, potom si nenastavím ani napr. klimatizáciu alebo ofuk predného skla.
VW Golf GTI VII Performance

Boban88
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 20.01.2014 17:22

Re: Radio Composition Media nefunguje dotykovy dipsplay

Příspěvek od Boban88 »

Ja se dnes kvuli zamrzlemu radiu malem nedostal domu. Potreboval jsem pred vetsim pravidelne malo prohrnutym kopcem vypnout esc abych se vyskrabal nahoru a nic. Display nic. Dokonce ani okolni tlacitka. Nakonec pomohlo asi 5x radio vypnout a zapnout. :baseball:
Ps:da se esc deaktivovat jinak nez pres menu radia?
Golf Variant VII 1,4 110kW ME
Golf Variant VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition 2014-prodáno

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Radio Composition Media nefunguje dotykovy dipsplay

Příspěvek od lifter »

Nemas tlacitko vedla radiacej paky na vypnutie protipreklzoveho systemu?
VW Golf GTI VII Performance

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Radio Composition Media nefunguje dotykovy dipsplay

Příspěvek od Wlashack_cz »

:offtopic:
Tlačítko na vypnutí ESC vedle řadící páky opravdu není. Nicméně v Motoringu testovali význam vypnutí tohoto asistenta do kopce. Dříve to prý mělo smysl. Nyní je lepší nechat si systém zapnutý a nechat to na něm.
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Radio Composition Media nefunguje dotykovy dipsplay

Příspěvek od lifter »

Sorry, ja ho tam mam a myslel som, za to maju vsetky Golfy.
VW Golf GTI VII Performance

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“