Vrzání spojky

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Vrzání spojky

Příspěvek od slezacekm »

Zatím jsem odjezdil týden po servisu a ani jednou se zvuk neozval...ťuk, ťuk, ťuk. Osobně si ale nemyslím, že se to v budoucnu neobjeví. Celá tato situace s drobnostmi u nového auta mi ukázala novou věc: bude to asi věkem 28, zkušenostmi a finančními možnostmi, které mám, ale dnes prostě neplatí, že auto za půl mega bude 100% spolehlivé a bez nevychytaných mušek. Doteď jsem žil v domnění, že tomu tak bude, ale VW mě vyvedl z omylu. Myslím, že dříve tomu bylo jinak, ale zajímalo by mě, kolik peněz člověk musí vysolit, aby toto nemusel řešit :)
Omlouvám se za OT, ale přecijen se těch blbostí sešlo dost.

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Vrzání spojky

Příspěvek od mechy »

Při tempu jakým automobilky chrlí nové a novější modely to asi cenou nebude. Snad se aspoň postaví k reklamacím čelem.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

willyzanej
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 23.08.2012 20:45

Re: Vrzání spojky

Příspěvek od willyzanej »

taky jsem měl ten problem,zajel jsem do servisu,tam dle papiru promazali system a od te doby je klid.je to asi rok a pul.ale když pouštim spojku,citim takove zadrhnuti.vrzalo to jen když bylo v autě horko,to drhnuti je citit za všech teplot.

Mikino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.01.2013 18:27

Re: Vrzání spojky

Příspěvek od Mikino »

Tiez mam tento problem, vidim ze golf a celkovo vw isiel pekne dole vodou. Ale tak ako bolo spomenute vyssie. 5 krat po sebe stlacim pedal a prestane to. Raz mi to urobilo teraz medzi zimou ked sa na chvilu oteplilo. Do kopy asi 3 x l. No kedze som sral na to a zaruka mi uz skoncila tak mozem ist do p. Dufam ze ked pride leto a otepli sa tak to bude robit castejsie. Potom ma moze aj j....t. Ale diky chalani, aspon vieme kde je problem
VW GOLF VII 1.4 TSI 90KW Comfortline ( vergel ) - Predane ! ! ! / kvalita skoncila u golfa IV.

Uživatelský avatar
Adlib
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 13.05.2012 10:09

Re: Vrzání spojky

Příspěvek od Adlib »

Na závadu pískání spojkového pedálu existuje TPI, kde je nutno vyyměnít čep spojkového pedálu ND č. 5Q0721123 a 2 ks pouzder ložiska ND č. 5Q0721359. Cena ND 268,- Kč včetně DPH.
Přílohy
Spojka.png
Golf VI - Comfortline 1.2 TSI - 63kW -2013
Golf VII - Comfortline 1.2 TSI - 77 kW -2014
Golf VII - Comfortline 1.2 TSI - 81 kW - DSG -2016
Golf VII Highline FL 1.4 TSI- 110 kW - DSG -2018

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Vrzání spojky

Příspěvek od juro111 »

Ahojte.
Rieši sa tu síce vrźganie spojky, ale keďže nechcem zbytočne zakladať novú tému, tak to napíšem sem.
Mne sa včera objavil tiež menší problém so spojkovým pedálom. Keď púšťam spojku, tak ako dosadne do už najvyššej polohy, tak od pedála sa ozve také akoby ťuknutie, alebo cvaknutie. Nie je to príliš hlasné, ale ja to počujem a trošku mi to vadí. Auto má cca 2000 km, čo ešte nie je veľa.
Stretol sa s tým niekto? Môže to mať rovnakú príčinu ako to vŕzganie, takže môžem čakať že z cvakania to začne časom vŕzgať?

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Vrzání spojky

Příspěvek od juro111 »

Pridané video, kde je počuť cvakanie.
Přílohy
MOV_0017.avi
(1.23 MiB) Staženo 538 x

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“