Vrzání spojky

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Vrzání spojky

Příspěvek od slezacekm »

Cca před týdnem se mi v autě začalo ozývat vrzání spojky při pouštění spojkového pedálu. Je to zvuk jako když má člověk mokré boty a díky vodě na pedálu to vrže. Jako první jsem samozřejmě vyloučil ty mokré boty :laugh: Zvuk se objevuje jak u zapnutého, tak vypnutého motoru. Zkusil jsem zalézt k pedálům a trochu promáznout nějaké místo, kde se spojka hýbala, ale bez úspěchu. Občas pomůže rychle za sebou zmáčknout spojku třeba pětkrát a následně pohoda. Nesetkal se s tím někdo? Nebo nezná někdo nějaké řešení.

P.S. Možná to někdo bude brát jako hnidopišství, ale u téměř nového auta mě podobné věci vážně štvou. I přesto, že mám celkem dobrý sluch (v tuto chvíli nevýhoda :negative: ), tak opravdu nestačí dát víc nahlas rádio.

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Vrzání spojky

Příspěvek od bouky2 »

A dělá to uvnitř, nebo v motorovém prostoru?

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Vrzání spojky

Příspěvek od slezacekm »

Pokud se narvu do prostoru u pedálů, myslím, že to jde odtamtud. Je to vždy při pouštění spojky. Zkusím ještě dnes víc promazat ty pohyblivé části. Někde jsem četl (Octavia forum), že se snad mění ten spojkový válec nebo co, že je z blbého materiálu.

mulenek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 18.11.2014 23:29
Bydliště: Olomouc

Re: Vrzání spojky

Příspěvek od mulenek »

Toto?
https://www.youtube.com/watch?v=qd7f-Oa--Ps" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf VII Variant Highline Blue Pacific 1.4 TSI 103 kW DSG + páčky, BI-xenon s LED, ACC, Park Assist + Parkpilot, Kamera, Colour DOT, ErgoActive, Blind Spot Senzor

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Vrzání spojky

Příspěvek od slezacekm »

no neco takoveho akorat mnohem mene. a pouze pri pousteni spojky

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Vrzání spojky

Příspěvek od bouky2 »

Něco takového jsem řešil před lety u Opela. Sundal jsem pedal, vše očistil promazal, nasadil zpět, a by klid....

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Vrzání spojky

Příspěvek od slezacekm »

no nejsem si jisty, zda zvladnu odmontovat pedal :(

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Vrzání spojky

Příspěvek od slezacekm »

tak jsem dnes navrzal krátké video, třeba někoho napadne, co by to mohlo být http://youtu.be/soC8InWf5Uc

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Vrzání spojky

Příspěvek od Wlashack_cz »

Stejný zvuk mi dělá spojka i na Hondě. Napřed jsem si myslel, že je to zevnitř, bylo to ale z motorového prostoru.
Na přední části motoru je kryt svodů. Vlevo je vidět černá gumová krytka a u ní odvzdušňovací ventil na spojku. Když se odhrne ta gumová krytka, je pod ní vidlička, která pohybuje s přítlačákem (bo tak něco, nejsem mechanik). Šplíchnul jsem dovnitř trochu mazacího přípravku a byl klid. Třeba to pomůže.
Přílohy
IMG_3520.JPG
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

rasto4444
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 06.01.2011 22:34

Re: Vrzání spojky

Příspěvek od rasto4444 »

slezacekm píše:tak jsem dnes navrzal krátké video, třeba někoho napadne, co by to mohlo být http://youtu.be/soC8InWf5Uc
Tak toto tuším robilo aj mne, ale len chvílu a nie pri každom stlačení. Pozoroval som to pár dní, možno týždeň. Nemusel som nič robiť, našťastie to prestalo samo a odvtedy kľud (musím zaklopať). Ak ti nepomohlo ani premazanie a máš po ruke servis, tak ho kľudne využi. Na to sú tam, nekúpil si nie zrovna lacné auto aby ti spojka škrípala ako staré dvere..
Golf 7 1.6 Comfortline+"Comfort,Winter"paket,"Rear Assist",nastavenie jazdného profilu, PC "Premium", "Composition Media" s CD, športové sedadlá

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Vrzání spojky

Příspěvek od slezacekm »

tak jsem dojel do servisu, samozřejmě to před servisákem neudělalo, ale s tím jsem počítal a ukázal mu video. říkal, že je to vážně úlet a následně půl hodiny něco dělali. Bylo konstatováno, že nic rozbitého a uvolněného tam není, proto vše pořádně promazali a prý kdyby to dělalo znovu, ať se zase stavím. po zbytek dne to zvuk neudělalo ani jednou, tak doufám, že to bude v pohodě.

Uživatelský avatar
Gudas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 01.06.2014 17:31

Re: Vrzání spojky

Příspěvek od Gudas »

To isté som mal aj ja, presne také vrzanie spojky. Tiež som to chcel riešiť, prestriekanie WD40-kou nepomohlo, ale po čase to zmizlo úplne samo.
Teraz mám nejakých 14tis km a nepočuť už nič.
Golf 7 1.4TSI Comfortline Pure White

zzbysekk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 29.01.2014 16:52

Re: Vrzání spojky

Příspěvek od zzbysekk »

Me to dela kdyz je velky teplo, kdyz vlezu do rozpalenyho auta... Jak se auto vyklimatizuje tak v pohode... ale lepsi jak Renault :-D tam me praskala spatne svarena strecha z vyroby
BMW X6 40d 2013, BMW individual Pyritbrown
VW Golf VII Variant 2.0TDI Highline, Black magic
BMW 320i 2008
Ex. Renault Megane Coupe GT-Line 1.4Tce 2010

MaxG
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 02.01.2015 15:36

Re: Vrzání spojky

Příspěvek od MaxG »

Tak s tymto mam velmi cerstve skusenosti na mojom Golfe, ktory ma 15000 km. Tam je spojkovy valcek, ktory je z umelej hmoty. Ano dobre citate :) Golf uz nie je to co byval. Isiel som do servisu, kde sa naplanovala vymena toho valceka a napokon pre istotu vymenili cele pedalove ustrojenstvo v zaruke. Ani sa s tym neserte a rovno bezte do servisu.
VW Golf VII, Highline, 2.0 TDi

Uživatelský avatar
Sochy007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 14.06.2011 20:00
Bydliště: Malibu Hills

Příspěvek od Sochy007 »

Me to nastesti vrzalo asi jen 2 mesice..rádio to zamaskovalo..vse to jsou drobnosti ale nastvou u noveho auta..
G7 1.4 TSI 90kw highline,white pure,bi-xenon

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“