Čtecí LED lampičky vzadu

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Jaggerr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 16.02.2015 07:58

Čtecí LED lampičky vzadu

Příspěvek od Jaggerr »

Dneska ráno se můj Golf (VII, Variant, 1,4 103kW HighLine) rozhodl, že potřebuji, aby mi vzadu stále svítily čtecí LED lampičky. Nešly vypnout ani zepředu, ani spínači vzadu a zůstaly svítit i po nastartování a po celou dobu jízdy. Zhasly až po zamknutí vozu. Zkusil jsem resetovat v menu nastavení světel do továrního nastavení, ale nepomohlo to. Nemáte někdo nějaký nápad co s tím, než to dám do servisu?
Díky.
VW Golf VII Variant, 1.4TSI 103kW, Highline

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Čtecí LED lampičky vzadu

Příspěvek od mechy »

Budeš to muset monitorovat.Zkontroluj napětí na baterii po delší odstávce.Nesem si jist ,že se tenhle problém uloží do paměti řídící jednotky.Pokud se závada neprojevuje pravidelně ani servis nic nenadělá.Bohužel je to daň za auto napěchované elektronikou,které třeba mráz moc dobře nedělá.Základ je nabitá baterie.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Jaggerr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 16.02.2015 07:58

Re: Čtecí LED lampičky vzadu

Příspěvek od Jaggerr »

Díky. Určitě si to ještě párkrát proklepnu, než to odvezu do servisu. Většinou si potom člověk připadá jak blbec, když přijede do servisu a projeví se generálský efekt (tj. závada se zrovna neprojeví).
VW Golf VII Variant, 1.4TSI 103kW, Highline

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Čtecí LED lampičky vzadu

Příspěvek od Peťas »

A udělej taky "reset" auta - odpojení baterie na cca 1/2 hodiny. Na různé elektronické závady to zabírá překvapivě často. :wink:
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Jaggerr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 16.02.2015 07:58

Re: Čtecí LED lampičky vzadu

Příspěvek od Jaggerr »

No zatím mi pomohlo, že jsem vypnul takové to aut. rozsvícení předních lampiček (sorry nemám u sebe manuál a neznám přesný termín téhle funkce) při odemknutí auta, které zároveň automaticky zhasnou při nastartování. Auto jsem zamknul a když jsem k němu přišel, svítily sice po odemknutí přední i zadní čtecí lampičky, ale už aspoň šly všechny tlačítkama vypnout.
Ještě jsem to ale nezkusil přepnout zpátky - na to automatické rozsvícení předních lampiček, takže nevím, jestli se to už opravilo kompletně nebo ne. Každopádně aspoň ty malé potvory vzadu už nesvítí.

EDIT:
Tak dnes ráno jsem vyzkoušel to znovu přenout na aut. rozsvěcení předních lampiček a v tom případě znovu trvale svítí zadní lampičky. Nechám to být a až pojedu do servisu, tak jim řeknu, aby se na to podívali.
VW Golf VII Variant, 1.4TSI 103kW, Highline

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“