Těsnění dveří

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

honzamik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 10.07.2014 11:14

Těsnění dveří

Příspěvek od honzamik »

Zdravím dámy a pánové,

chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo podobný problém u svého Goflu VII. Už v létě jsem si všiml, že po dešti mám mokré "těsnění" dveří. Uvozovky proto, páč mi přijde, že dát místo těsnění semiš je úplná volovina.

V zimě jsem si všiml, že na zadních dveřích se mi semiš v horní části dveří začal utrhávat ze spodního materiálu, což je možná guma, ani nevím. Každopádně v servisu mi to neuznali jako reklamaci, páč jsem si to prej sám mechanicky poškodil. No jako možné to je, protože i když to všechno mám namazané glycerinem, tak ten semiš jako porézní materiál má výbornou vlastnost nasát vodu, funguje jak houba a v mrazu samozřejmě pěkně namrzne, ať je mastný nebo ne.

Má někdo podobnou zkušenost? Popravdě řečeno už se musím hodně smát VW, protože po tom co mi vyměnili po měsíci u nového auta celý dotykový panel, zadní světlo v rámci reklamace, dále jsem několikrát reklamoval start-stop systém, páč inženýři nedokážou evidentně řešit zákmity tlačítek (toto se řeší na každé průmyslovce v rámci mikroprocesorové techniky), tak jsem docela rád, že mi těsnění nevymění. Budu to s radostí demonstrovat jako další šlendrián VW.

Bohužel musím říct, že už bych si znovu VW nekoupil... :-(

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: těsnění dveří

Příspěvek od Bofors »

Kup si Hyundai a teprv poznáš středověk :mrgreen:
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: těsnění dveří

Příspěvek od Peťas »

Tady mi připadá, že problém bude úplně někde jinde..... :roll:
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: těsnění dveří

Příspěvek od Peťas »

Bofors píše:Kup si Hyundai a teprv poznáš středověk :mrgreen:
Já si naopak myslím, že s ním bude plně spokojen. :mrgreen:
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Mikino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.01.2013 18:27

Re: těsnění dveří

Příspěvek od Mikino »

honzamik píše:Zdravím dámy a pánové,

chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo podobný problém u svého Goflu VII. Už v létě jsem si všiml, že po dešti mám mokré "těsnění" dveří. Uvozovky proto, páč mi přijde, že dát místo těsnění semiš je úplná volovina.

V zimě jsem si všiml, že na zadních dveřích se mi semiš v horní části dveří začal utrhávat ze spodního materiálu, což je možná guma, ani nevím. Každopádně v servisu mi to neuznali jako reklamaci, páč jsem si to prej sám mechanicky poškodil. No jako možné to je, protože i když to všechno mám namazané glycerinem, tak ten semiš jako porézní materiál má výbornou vlastnost nasát vodu, funguje jak houba a v mrazu samozřejmě pěkně namrzne, ať je mastný nebo ne.

Má někdo podobnou zkušenost? Popravdě řečeno už se musím hodně smát VW, protože po tom co mi vyměnili po měsíci u nového auta celý dotykový panel, zadní světlo v rámci reklamace, dále jsem několikrát reklamoval start-stop systém, páč inženýři nedokážou evidentně řešit zákmity tlačítek (toto se řeší na každé průmyslovce v rámci mikroprocesorové techniky), tak jsem docela rád, že mi těsnění nevymění. Budu to s radostí demonstrovat jako další šlendrián VW.

Bohužel musím říct, že už bych si znovu VW nekoupil... :-(
Ano, mozem ti to za seba len potvrdit. Ja som stym na reklamacku ani nesiel, Uplne z vysoka som sa na to vysral. S vw som skoncil.
VW GOLF VII 1.4 TSI 90KW Comfortline ( vergel ) - Predane ! ! ! / kvalita skoncila u golfa IV.

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: těsnění dveří

Příspěvek od Bofors »

To co jsem s hyundajem zažil já bych nikomu nepřál. Proti tomu je nějaké těsnění nepodstatná maličkost.
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
jirkaa64
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 22.12.2012 10:58

Re: těsnění dveří

Příspěvek od jirkaa64 »

Neuvěřitelný množství závad, mám auto dva roky a naprost be závad.
Nemáš auto z Zcwikau?
G7 bílá Pure 1,2 63kw ergoActiv SunSet

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: těsnění dveří

Příspěvek od Peťas »

Jako reklamovat to, že díl, který je vystaveny dešti je mokrý....To soudný člověk nemůže udělat. Ty sametky má plno aut (já si teda nevybavuju auto, které jsem měl, že by to nemělo) a když prší, tak jsou mokré a pokud je pod nulou, tak můžou přimrznout. To je ale naprosto přirozené. Pokud tyhle základní přírodní děje někdo neumí pochopit...... :roll:
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
x-t.y.n.a
Profík
Profík
Příspěvky: 1102
Registrován: 25.11.2010 14:23
Bydliště: Louny

Re: těsnění dveří

Příspěvek od x-t.y.n.a »

kvůli semiši odsoudit VW mi přijde směšné :D :fool: . Taky jsem měla pár reklamací, ale nenapadlo by mě napsat, že už kvůli tomu VW nechci, protože vím, že jiným výrobcem jako je Hjudnaj, Kia, Dacia a další bych si moc nepomohla.
IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=191333" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
VII http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=262427" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
I Cabrio http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=157&t=291875" onclick="window.open(this.href);return false;

honzamik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 10.07.2014 11:14

Re: těsnění dveří

Příspěvek od honzamik »

No popravdě si tu připadám, jak v třetí třídě základky. Napíšu příspěvek (nečekaně) o VW a hned první odpověď je o Hyundai.. no nic.

Každopádně díky za názory, i když na většinu nemá smysl ani reagovat. Že to překroutíte tak, že jsem vlastně jel reklamovat jen semiš, a že kvůli semiši prodám auto a koupím si radši Kiu, no comment, Čtěte pořádně, když už reagujete.. Samozřejmě jsem tam jel opět reklamovat další věci a při té příležitosti jsem toto k tomu přidal, protože už jim neodpustím ani ň. Jediné, co mě zajímalo, jestli s tím má někdo podobný problém.

Skutečnost, že přemýšlím do budoucna o autě jiné značky není kvůli semiši. Je to z toho důvodu, že za rok (přesně), co to auto mám už stálo asi 5x v servisu a přijde mi jako úplné zoufalství, že po této zkušenosti si ve VW dovolí mi těsnění nevyměnit, i když se podle mě jedná evidentně o chybu materiálu. Před Golfem jsem měl 15 let starou Octu I s cca 350 tis. km a četnost stání v servise byla úplně stejná. Takže tolik k semiši...

Jinak o Hyundai, Kia, apod vůbec nepřemýšlím, ale o tom diskuze myslím nebyla..

Mějte se, H.

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: těsnění dveří

Příspěvek od Peťas »

Možná by jsi se měl nejdříve naučit vyjadřovat. O tom, že jsi tam jel opět něco reklamovat a tohle byla další věc, jsi nenapsal ani Ň. Ale podle toho, jak se tu rozčiluješ nad běžným přírodním jevem, musí být ty ostatní reklamace taky dobré "chuťovky". Tipnul bych si něco ve stylu, že se při brzdění špiní kola (to už jsem taky zažil).
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

honzamik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 10.07.2014 11:14

Re: těsnění dveří

Příspěvek od honzamik »

Já jsem úplně v klidu, jen mě překvapuje reakce některejch lidí tady a tebe extra... Typoval bych to spíš na bravičko, než vw club ;-)

To, že jsem nenapsal, že jsem tam jel i kvůli něčemu dalšímu ti myslím může být celkem jedno, ne... o tom se tady vůbec nebavíme a nepotřebuju od tebe schvalovat, jestli tam jet jen kvůli tomuto nebo až se pose*e něco dalšího..

Co jsem už reklamoval v minulosti jsem psal, o špinění kol tam nic nebylo.. myslím, že to byly celkem odůvodnělé závady. Výměnu dílů už teď tipoval tak na 30 tis.

No nic, díky za upozornění. Vezmu si tvou radu k vyjadřování k srdci, aby se na moje příspěvky nenabalovaly tady ti nic neříkající kecy, co nikomu nepomůžou...

H.

JohnMetsn
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 08.05.2013 10:51

Re: těsnění dveří

Příspěvek od JohnMetsn »

Me je te lito. A myslim to vazne, neber to spatne. Ale nezanevri na Golfa...ja musim zaklepat, mam jednoho z prvnich...od vyroby uz mu je pres dva roky, najezdeno 50k km a zatim bez ztraty hvezdicky. Pri 30k servisu jsem je jen poprosil vymenit gumicku v zadnim ostrikovaci, aby nekapal ;)

To namrzajici tesneni dveri resilo uz mnoho lidi a spustila se diskuze, cim to namazat. Nekteri, co mazou, uz pak problemy nemeli...tak zkus zmenit typ mazani ;)
G7 1.4 DSG

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: těsnění dveří

Příspěvek od Peťas »

To víš nějakou dobu trvalo, než jsem se naučil komunikovat jazykem tvého kmene. Ale je vidět, že už mi rozumíš... :laugh:

To víš, že může být celkem jedno, s čím si tam jel. Zjevně jsi nepochopil, že ty kola byl pouze příklad (to jsem zrovna psal normálně a nepochopil jsi to, takže vyjadřování tvým jazykem ala bravo bude zřejmě nutnost pro vzájemné pochopení). Když jsi totiž schopný reklamovat vodu na těsnění, které je vystaveno dešti, tak mě zajímalo, jaké další hrozné závady jsi na autě měl.

Popravdě držím palce "tvému" servisákovi, aby dokázal zůstat pořád klidný......
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

honzamik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 10.07.2014 11:14

Re: těsnění dveří

Příspěvek od honzamik »

Bezva, díky za info. Asi jsem špatně hledal ;-)

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“