Odřený prah od těsnění dveří

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
x-t.y.n.a
Profík
Profík
Příspěvky: 1102
Registrován: 25.11.2010 14:23
Bydliště: Louny

Re: Odřený prah od těsnění dveří !!

Příspěvek od x-t.y.n.a »

musím napsat, že s tím reznutím máte pravdu, bavila jsem se se strejdou, který je policajt a jezdí s tím novým 3,6 Superbem, říkal že to auto má necelé 2roky a na stejným místě mu to už rezne :fool: a u reklamace ve Škodovce neuspěli :fool: . Asi si nedokážu představit Golfa MK7 za 30let, že bude ve stejné kondici jako moje víkendovka MK1 Cabiro, dřív se ty auta dělaly poctivěji.
IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=191333" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
VII http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=262427" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
I Cabrio http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=157&t=291875" onclick="window.open(this.href);return false;

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Odřený prah od těsnění dveří !!

Příspěvek od lifter »

MK1 má pozinkovanú karosériu? Lebo čo ich vídam, tak vyzerajú ako feldy.
VW Golf GTI VII Performance

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Odřený prah od těsnění dveří !!

Příspěvek od skacel99 »

GVII za 30 let?? Dobrej vtip :laugh:

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Odřený prah od těsnění dveří !!

Příspěvek od Peťas »

lifter píše:MK1 má pozinkovanú karosériu? Lebo čo ich vídam, tak vyzerajú ako feldy.
Kde by se tam vzal pozink!? :lol: Rezlo to taky hodně, i když určitě až když to mělo trochu víc roků, než ty moderní výmysly. :negative:
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Odřený prah od těsnění dveří !!

Příspěvek od lifter »

Preto som sa pytal na pozinkovanu karoseriu - v tom obdobi sa to este bezne nepouzivalo (mozno nejake luxusne auta, ak vobec). Takze jej Golf 1 vyzera dobre preto, lebo je o neho zjavne nadstandartne starane, mozo nejaka generalka. Nie je to dane kvalitou karoserie Golfa 1.
Od dob 1. Fabie ak napr. takato Fabia koroduje, bola burana. Nevidel som napr. hrdzavy Golf 5. Na sucasnych autach skor odidu ine casti, ako kasna. Preto nemam strach ani o Golf 7 co sa tyka hrdze.
Skor ma stve, ze takmer na vsetkych autach povrchovo koroduju nsboje kolies - vyzera to hrozne uz aj na mojom GTI.
VW Golf GTI VII Performance

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Odřený prah od těsnění dveří !!

Příspěvek od Peťas »

U jedničkového Golfa v Cabriu je velký předpoklad, že to auto nejezdilo v zimě (určitě bude i dost těch, které jezdily) a to je hlavní důvod toho, proč není rezavý. Můj je po cca 25 letech taky celkem pěkný. :wink: Svůj podíl má i to, že ty Cabria (nevím teda, jestli i ty nejstarší ročníky) mají dutiny doslova vylité voskem a hlavně se to ještě lakovalo "normálními" laky a ne nějakýma vodou ředitelnýma sra...ma.
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Odřený prah od těsnění dveří !!

Příspěvek od laco laslo »

Lifter : i pětka golf umí reznout , jettu jsem už taky viděl s korozí a co jsem četl, tak i některé b6 s tím mají problémy. A to mají pozinkované kastle všechny auta co jsem jmenoval, takže na pozink bych se nespoléhal.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Odřený prah od těsnění dveří !!

Příspěvek od lifter »

A tie Golfy, Jetta a Passaty su neburane? Lebo sa korozia prejavuje prave po burackach, ako som pisal uz u Fabie.
VW Golf GTI VII Performance

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Odřený prah od těsnění dveří !!

Příspěvek od laco laslo »

Golf je z vlastní zkušenosti, třeba pod znakem na kufrových dveřích, kde se drží voda, nebo přední blatníky se kterými co vím nejsem jediný co má problémy. Na jette jsem viděl rez taky na kufrových dveřích tam kde je osvětlení SPZ a na stejných místech mívá problém i passat( někde jsem to tady četl).
Máš pravdu, že bouračka na to má vliv, ale nebral bych to zase tak, že rez = bouračka
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Odřený prah od těsnění dveří !!

Příspěvek od Oskar1 »

Tak jsem byl v Praze v servisu VW s tím odřeným prahem. Garancní technik se tvařil jako že to vidí poprvé ale měl tam sadu průhledných folií v té správné velikosti které mi aplikovali a zároveň jsem si nechal jemně zabrousit tu gumu. Koukali jsme na Golfa na showroomu který tam stál už tři měsíce a měl ten práh osekaný taky a to nepoznal ještě prach nasich silnic. Nechal jsem vytvořit oficialní garanční zakázku a fotodokumentaci aby s tím začal VW něco dělat. Tak že se nebojte a jestli máte prah poškozen což máme všichni tak reklamujte. Nenechte to zajít tak daleko až to bude nevratné. :)

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Odřený prah od těsnění dveří !!

Příspěvek od Wlashack_cz »

A jak je na tom spolujezdcova strana? Nechal sis přelepit obě strany?
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Odřený prah od těsnění dveří !!

Příspěvek od Oskar1 »

Oblepili mi obě strany. Na straně spolujezdce to bylo lepší ty dveře jsem otevřel jen parkrát. Je to místo které je opravdu náchylné na prach a špínu z jizdy. A pri jízdě se dveře chvějí a vydírají lak. Když si to nenecháte líbit a budete reklamovat tak VW udělá na tom těsnění opatření jak udělala Škoda Auto u Octavie 2. Můžete udělat také někdo z vás foto prahu?

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“