Tečou tlumiče

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

honzamik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 10.07.2014 11:14

Tečou tlumiče

Příspěvek od honzamik »

Zdravím všechny,

chci se zeptat, jestli někdo nepozoruje/nepozoroval tekoucí tlumiče.. dnes jsem při výměně pneu na letní zjistil, že tlumiče tečou jak vlevo, tak vpravo. Mám najeto cca 20 tis. km v golf 7 combi, tsi.

Nepřijde mi to úplně OK... bylo mi řečeno, že u nových aut to není nic neobvyklého a reklamace tekoucího tlumiče není uznávána... uznána je až reklamace v případě, kdy do určitého malého nájezdu tlumič vyteče úplně.. což mi přijde taky na hlavu. Nejedná se ale o informace z autorizovaného servisu.

Proto, než se objednám v prvním roce života mého zatraceného golfa na 6. reklamaci, chci vyvolat diskuzi nad tím, jestli je to vada obvyklá a v případě, že ji někdo řešil v rámci reklamace, jak jste dopadli??

Díky! Honza

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: tečou tlumiče

Příspěvek od Bofors »

přední nebo zadní?
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
semacik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 12.01.2014 15:53

tečou tlumiče

Příspěvek od semacik »

Veľmi ma to zaujíma ako to vyriešiš .... A co ti povedia . Moje su tiež jemne mastné ako v predu tak aj v zadu a odpinkali ma preč lebo mam iné pružiny ... Ked ale tebe to uznajú nahodim povodne pruziny a pôjdem do druhého servisu si to vymeniť ....

honzamik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 10.07.2014 11:14

Re: tečou tlumiče

Příspěvek od honzamik »

Přední, přední...

marko112
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.04.2015 19:39

Re: tečou tlumiče

Příspěvek od marko112 »

Honzamik a tych 5 reklamaci, to boli ake reklamacie? Planujem kupit vw golf 7 1.4 92 kw a chcel by som vediet na co sa mam pripravit

dik

Mikino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.01.2013 18:27

Re: tečou tlumiče

Příspěvek od Mikino »

Miesto toho aby si ho nekupil ked vidis kolko ma zavad, tak ty sa radsej na ne pripravis :good:
VW GOLF VII 1.4 TSI 90KW Comfortline ( vergel ) - Predane ! ! ! / kvalita skoncila u golfa IV.

marko112
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.04.2015 19:39

Re: tečou tlumiče

Příspěvek od marko112 »

To Mikino

Iba zbieram informacie, mozno ho ani nekupim

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: tečou tlumiče

Příspěvek od lifter »

to mikino: A čo si kúpil to po predaji Golfa?
VW Golf GTI VII Performance

Mikino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.01.2013 18:27

Re: tečou tlumiče

Příspěvek od Mikino »

Sprava.
VW GOLF VII 1.4 TSI 90KW Comfortline ( vergel ) - Predane ! ! ! / kvalita skoncila u golfa IV.

Jakubs_
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.04.2014 08:53

Re: tečou tlumiče

Příspěvek od Jakubs_ »

Přední tlumiče u G7 tečou, bohužel... před cca půl rokem mi byl na záruku vyměněn přední levý a zítra jdu na výměnu pravého předního.

Kecy typu, že tlumič musí rosit, neberu vážně. Je třeba nekompromisně trvat na výměně.

medical
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.06.2014 00:30
Bydliště: Praha

Re: tečou tlumiče

Příspěvek od medical »

Ahoj. S Golfem 7 stale problemy. Tlumice jsou v haji uz z vyroby. Zadni mam na vymenu jiz podruhe a predni vrzou a vydavaji nesmyslne zvuky hlavne pri prejeti retarderu. Na ty zadni je TPI od vyrobce, udajne jsou jiz nove typy. Kdyby neco, poradim co v s tim v Praze. Honza 777266288

Jakubs_
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.04.2014 08:53

Re: tečou tlumiče

Příspěvek od Jakubs_ »

Pokud slyšíš takové "škroukání", vrzání při přejezdu nerovností, tak to není od tlumičů, ale jsou na výměnu nějaké lichoběžníky...

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: tečou tlumiče

Příspěvek od slezacekm »

zkus trochu vice specifikovat nejake lichobezniky :)

Jakubs_
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.04.2014 08:53

Re: tečou tlumiče

Příspěvek od Jakubs_ »

Tak auto jsem si vyzvednul, tlumic novy vymeneny na zaruku. Dale meneny zadni silentbloky na prednich ramenech.

O lichoveznicich mi to rikal prijimaci technik, ktery o tom asi taky moc nevedel, bohuzel

Jakubs_
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.04.2014 08:53

Re: tečou tlumiče

Příspěvek od Jakubs_ »

Tak servis sice vyměnil silentbloky, takže přední náprava už nevrže, nicméně včera při přejezdu retardérů začala bouchat...

Parádní práce autorizovaného servisu. Nemáte někdo zkušenosti se servisováním v SRN?

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“