Poškrábaný lak při předání

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Poškrábaný lak při předání

Příspěvek od skacel99 »

On je problém v tom,že autorizovaný servis si díly stejně nechává lakovat v nějaké lakovně v okolí. Jde o to,koho si zrovna vyberou a jakou ten dotyčný externista udělá práci. To,že z lidí dělají idioty už je věc druhá.

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Poškrábaný lak při předání

Příspěvek od Mirco »

ach jo :negative: když tohle vidím tak se mi chce brečet :cry:

nechápu přístup "kolegy" prodejce, který je schopen nechat takhle nezkontrolovaný auto dojet až na předávací místo 8O

osobně si nechávám auta umýt minimálně 3 hodiny předem abych zabránil tomu, že se něco vyskytne a budu za blbce, že jsem si to nezkontroloval :(

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Poškrábaný lak při předání

Příspěvek od sirdo »

x-t.y.n.a píše:zkus auto svěřit nějakému profi detailistovi, ten ti to rozleští tak, že na laku vůbec nic nepoznáš a bude to vypadat lépe než z fabriky.
pesne tak a stym, ze ti tu pracu preplati ten showroom, kde si kupoval auto lebo to nie je lacna zalezitost...

Mahil.18
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 07.04.2015 13:31

Re: Poškrábaný lak při předání

Příspěvek od Mahil.18 »

Tak to je brutalni, presne toho se bojim, az pujdu prebirat auto, aby to nebylo nekde tuknuty..
Je mozne kvuli tomu auto neprevzit a odstoupit od smlouvy?
Preci nejde, aby auto jeste nebylo ani prihlasene a za sebou uz melo opravu/lakovnu..

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: Poškrábaný lak při předání

Příspěvek od swenak »

Okamžitě tam zajet, zonámit vadu, která byla již při převzetí + napsat přímo na VW. Oni sice nemají moc možností zasahovat, ale je potřeba, aby měli přehled a při případném prodlužování autorizace, nebo jak tomu říkají, mohli udělat nějaká opatření.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
klasek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3749
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kaňk
Kontaktovat uživatele:

Re: Poškrábaný lak při předání

Příspěvek od klasek »

Jojo, tenhle přístup dobře znám a bohužel poslední roky je čím dál tím rozšířenější. Ať se jedná o postoj prodejce/předávajícího nebo i fachmanů z lakovny. V dnešní době narazit na seriozní spolehlivou lakovnu je kumšt.

V takovém případě auto určitě nepřebírat a reklamovat. Bohužel mraky lidí nemá na to nervy se s někým hádat, já většinou taky ne. Proto je fajn, si k tomu přizvat někoho, kdo to umí :twisted: .

Každopádně na opravu máš záruku 6měsíců, takže reklamovat reklamovat, stěžovat na import, dopis vedení atd. Pokud se bojíš co bude následovat a jak dopadne oprava, tak ti nezbyde než si to vyřešit sám.

Co se týká toho leštění na Proseku, jak tu někdo psal. Leštěj něco málo, ale detailing jin dělá Petr Brož z CutisStyle.cz . Je to opravdu mistr svého oboru, perfekcionista a blázen, kterej odvede práci bezchybně.

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: Poškrábaný lak při předání

Příspěvek od bedrich666 »

GTI4 píše:Prodejce p.Juga, se bránil, že to tak už přijelo z fabriky a že jsem si vybral blbý lak
Pan prodejce je vazne pica :evil:

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Poškrábaný lak při předání

Příspěvek od skacel99 »

Vidím,že sis opravdu vybral blbej lak,když sis už z výroby vybral poškrábanej :lol: Nevím,co bych na tohle řekl prodejci slušnýho :baseball:

LuckyShark
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.06.2012 20:35
Bydliště: Olomócko

Re: Poškrábaný lak při předání

Příspěvek od LuckyShark »

To je teda pech ... a na novém autě :?
Na těch prvních foto to tipuju,že auto z fabriky bylo ok,ale předprodejní příprava způsobila ty počáteční škrábance - ty jdou 100% odstranit ... ale musí na to být někdo , kdo umí...
Ty další foto - po opravě - odvážím se napsat,že tohle udělalo prase se strojní leštičkou,které o leštění nemá ani páru...
Viz. příspěvky výše - chce to strojní odleštění těch hologramů a máš pokoj...ty už pak nevylezou!
Jinak ,jestli se nepletu tak Samohýl má vlastní lakovnu
Elektroerozivní obrábění , frézování , soustružení a tak dále ...

Uživatelský avatar
GTI4
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 15.04.2009 01:59

Re: Poškrábaný lak při předání

Příspěvek od GTI4 »

karlozs píše:Je dobře, že se tady o takových případech dozvídáme. Je vidět, že asi výběr barvy či laku v dnešní době už není triviální záležitost. Přemýšlím, jestli to je problém v laku, který už třeba nemá z důvodu ekologie takovou odolnost proti poškrábání jako kdysi, nebo ve způsobu mytí. Nebo se ten problém vyskytuje jen u metalických barev, kdy na tom metalickém povrchu je vidět kdejaká nedokonalost? S tím jsem se tedy já osobně nesetkal, protože mám obyčejnou bílou. Dal jsem na radu prodejce, který mi ji doporučil z důvodu toho, že na bílé barvě nejsou vidět škrábance v takové velké míře jako u jiných barev.

To je i další ponaučení pro všechny, že při přebírání auta, je třeba důkladně kontrolovat. Když jsem já přebíral auto, tak jsem prohlídce laku věnoval daný čas a připadal jsem si jak exot, který je až příliš důsledný, ale teď, když čtu o těchto škrábancích v prvním příspěvku, tak to bylo fakt na místě. Mám svoje zkušenosti nejenom s řemeslníky a mám pocit, že obecně profesionalita a kvalita, její řízení a zajišťování, je v naší zemi vcelku na mizerné úrovni. Jsou výjimky, ale převládá to druhé a proto je třeba všude a všechno kontrolovat.

Nemám radu, co teď s tím dělat. Vidím, že máš na výběr nového auta smůlu. Pokud se ti nepodaří uspět s reklamací, tak možnou variantou je ty škrábance zamaskovat a auta se zbavit a třeba koupit G-tec, který má víceprvkovou zadní nápravu, o kterou tě VW ošidil u TGI, pokud se nemýlím.
Jo, na tohle auto mám docela smůlu, mezi objednáním a dodáním auta vykastrovali zadní nápravu, změnili nádrže na CNG, jsou sice kevlarové, ale do původních ocelových se vešlo o 15% více plynu (2,5-3kg) a stejně se zmenšil už tak chabý dojezd na jedno naplnění. Při předávání, když už bylo auto zaplacené zjistím, že mám poškrábaný lak, za který jsem si připlatil 4.500Kč. Kdybych tušil, jak to sprasí vyleštil bych si to sám. Takhle se na to vrhnul odborník s flexou a dodal tomu 3D efekt nerezové nádoby na mlíko. Jako bonus mám po 15tis. km třetí čelní sklo (průměrně mi vydrží 6 týdnů).
Čekám na odpověď dealera i importéra. Jsem opravdu zvědavý na jejich vyjádření.
Tady je video, kde je vidět poškození v pohybu: http://youtu.be/edCoqLQTBc0" onclick="window.open(this.href);return false;

Nechť je moje zkušenost radou pro ty, co si půjdou pro nové auto. Nic neplatit a podepisovat předem, auto si pořádně prohlídnout a hlavně projet. Bohužel musíte zvolit přístup jako byste kupovali u pofiderního autobazaru.
VW Golf VII FL Variant 1,4 TSI R-line HL
VW Golf VII Variant 1,4 TGI
VW Golf VI 1,2 TSI
VW Golf VI Variant 1,6 TDI
VW Golf IV 1,8T GTI

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Poškrábaný lak při předání

Příspěvek od Mirco »

GTI4 píše:Nechť je moje zkušenost radou pro ty, co si půjdou pro nové auto. Nic neplatit a podepisovat předem, auto si pořádně prohlídnout a hlavně projet. Bohužel musíte zvolit přístup jako byste kupovali u pofiderního autobazaru.
to je vcelku nesmyslné tvrzení :good:

Uživatelský avatar
tondaz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 15.05.2015 20:40

Re: Poškrábaný lak při předání

Příspěvek od tondaz »

Postup při popsané situaci je jednoduchý. Vždy požadovat to co jsem si objednal. Poškrábaný lak to určitě nebyl, tak bych auto nepřevzal. Panáčka bych si při těch obchodních kecech nahrál (hlavně tu fázi kdy zhasíná a tvrdí, že už to není vidět) a zviditelnil ho na netu. Kdyby prudil tak nahlásit importérovi a živnostenský úřad. Když jsem začal číst úvodní příspěvek, tak jsem si myslel, že je to pokus o vtip, ale jak jsem četl dál, tak bohužel není. Koukám, že dneska je možný asi už všechno. V současný době jsem čekatel na sportsvana-moje první auto co jsem si objednal podle vlastních představ do výroby.V minulosti jsem koupil 2 skladovky-fabia I a altea xl-předání vždy v naprostý pohodě.
Sportsvan 1.4 tsi Comfort edition + něco navíc

Uživatelský avatar
photoart
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 216
Registrován: 17.02.2013 19:03

Re: Poškrábaný lak při předání

Příspěvek od photoart »

GTI4 píše:Chci se podělit o zkušenost s VW Samohyl Zlín. Při předání auta byl poškrábaný lak na kapotě,zadních sloupcích a části blatníků. Prodejce p.Juga, se bránil, že to tak už přijelo z fabriky a že jsem si vybral blbý lak a rozhodně odmítal mou verzi, že zřejmě auto umyli špinavou hadrou. Vrcholem bylo, když v předávací místnosti zhasnul světla se slovy:" Vidíte! Už to tam není!" Spor rozhodl, až přivolaný vedoucí servisu, který poškození uznal a domluvili jsme se na opravě. Hlavně jsme se to neměli pokoušet opravit amatérsky a počkat na jejich profesionální zásah.
Po opravě laku, bylo auto předáváno v dílně, kde bylo horši světlo. Až za pár dní na slunci, jsem uviděl jak profesionálně lak opravili.
Netuším, co s tím, výpada to 100x hůř než předtím a na opravu opravu u nich jaksi nenachazím dostatek odvahy. Myslíte, že to pujde nějak zachránit?
... ako citam to cele, tu / zial / jedine ty si na vine, ze si prebral auto.
bodka .
G7 1.4 TSI highline DSG ,black magic
ex. G5 1,6 slovakia sport ver.
G2 1,8 GT

Uživatelský avatar
GTI4
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 15.04.2009 01:59

Re: Poškrábaný lak při předání

Příspěvek od GTI4 »

Nepopírám, je to moje chyba. Věřil jsem, že autorizovaný prodejce má jistou úroveň a podobnou věc by si nedovolil, teď vím že to tak není. Nevím jakou zkušenost máte vy, ale já jsem auto přebíral 2x u Samohýl Zlín, 1x u Heller Ostrava a 1x v Porsche Prosek. Vždy jsem byl nejdříve posazen ke stolu, abychom vyřídili "formality", tj. podepsat smlouvu, předávací protokoly, zaplatit. Až potom mě dovedli k autu, nikdy nebyl problém, až do teď. Auto bylo zaplacené, všechno včetně financování a převzetí podepsané, vedoucí servisu mě ujistil, že auto vyleští a uvedou do perfektního stavu. Jak to dopadlo je zřejmé z fotek.
Dnes mi prodejce odpověděl, prý mám vozidlo přistavit a oni vyhodnotí zda je moje reklamace oprávněná a pokud ano, lak opraví. Jak jsem už psal, nemám odvahu jim znovu auto svěřit.
VW Golf VII FL Variant 1,4 TSI R-line HL
VW Golf VII Variant 1,4 TGI
VW Golf VI 1,2 TSI
VW Golf VI Variant 1,6 TDI
VW Golf IV 1,8T GTI

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Poškrábaný lak při předání

Příspěvek od BigBang »

Když to vidím, tak to je „bruntel“ 8O Tohle půjde bez problémů rozleštit. Jsou to hologramy způsobený moc tvrdým kotoučem a hrubou pastou ;)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“