1.4 TSi 90 kW - presmykuje spojka

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
marcello2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.06.2012 07:46

1.4 TSi 90 kW - presmykuje spojka

Příspěvek od marcello2 »

Ahojte,
vsimol som si dalsiu zavadu...
isiel som asi na 6 rychlostnom stupni pri cca 2000 otackach a chcel som predbehnut auto predo mnou,
kedze oproti neslo nic nebolo treba podradit len som pritlacil na plyn a otacky vyleteli vysie mozno na 2500-2700 a zaber mizerny,
postupne otacky pri rovnako stlacenom plyne klesli o cca. 300-400 a zabrala spojka (samozrejme som sa spojkoveho pedalu ani nedotkol).
Neskor som si vsimol aj, ze ukazovatel zaradeneho rychlostneho stupna na display v strede pri tomto preklze zhaslo cislo zaradeneho stupna a po zabrati spojky znovu zasvietil !!! Je to manzelkyne auto a ma najazdenych 38000km ziadne rozjazdy a trapenie spojky dokopca , nic len bezne jazdenie.
Tuto situaciu som poznal uz kedze som mal Tourana pred 10 rokmi a tam sami toto vyskytlo, myslim ze to vtedy menili celej serii aut.
Skusal som to potom viackrat kedze to je vec spred 3 tyzdnov a su dni kedy to robi viac a kedy to nerobi vobec. Je mozne tu spojku nejako nastavit len alebo pomoze len vymena. Uz som bol aj v servise kde samozrejme sa to prejavovalo minimalne prave v ten den a udajne jemny preklz pri plnom plyne je mozny !!!
Neviem som presvedceny, ze nie. Kdo mate tento motor skuste to prosim, prejavuje sa to na 3 4 5 6 stupen vzdy ked idem ustalenou rychlostou
na cca 1800-2000 otackach a slapnem plne na plyn ( nie uplne na podlahu ale viac ako bezne pridanie).
Zial mame auto uz asi 5 mesiacov po zaruke takze mozno to uhrat este na kulanciu, ale ani v zaruke nevyriesili vsetko takze tomu davam malu sancu.
Hlavne zavady mame stale nedoriesene, motor zerie vela oleja (kazdych cca 2500-3000km dolievam 0,5litra, robili v servise vahovu skusku pri 30000km a zisitili ze to je 0,7 litra na 10000km a moje cislo ich nezaujima a udajne je tiez podstne nizsie ako udava vyrobca ze je mozne az 1l na 1000km :-) ) a stale ked je chladnejsie idu zvuky od prednej napravy co riesili viackrat menili vselico a nakoniec premazali vsetky silenbloky a bolo ticho asi pol roka a teraz uz zasa rovnake zvuky.
Dik za reakcie.
Golf Variant VII 2.0TDI DSG Highline

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: 1,4 TSI 122k presmykuje spojka

Příspěvek od Pantani »

marcello2 píše:(kazdych cca 2500-3000km dolievam 0,5litra, robili v servise vahovu skusku pri 30000km a zisitili ze to je 0,7 litra na 10000km a moje cislo ich nezaujima a udajne je tiez podstne nizsie ako udava vyrobca ze je mozne az 1l na 1000km :-) )
Možná, že jsi to už udělal, ale nenapsal: co je těžšího, než dojet do servisu a tomu samýmu chlapíkovi ukázat, kolik oleje dolíváš od posledka kdy tě viděl naposledy a kdys mu ukázal taky že tam olej chyběl? Stav tachometru zaznamenaný v tu chvíli určitě mají, pokud ne, tak je třeba zadokumentovat taky. Ale když to budeš ukazovat pořád jednomu a tomu samýmu chlapíkovi, tak tě snad musej brát vážně ne? V opačným případě bych to aut. servisu už nejel, je mi líto.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

marcello2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.06.2012 07:46

Re: 1.4 TSi 90 kW - presmykuje spojka

Příspěvek od marcello2 »

ahojte
takze minuly rok po problemoch bola spojkova sada vymenena, zial auto bolo uz po zaruke a ani kulancia nebola uznana a musel som to zaplatit.
Nie som si vedomy zeby sme spojku znicili po necelych 40000km.
Od konca septembra fungovalo vsetko ako ma, dokonca po vymene spojky cize demontazi prevodovky a casti napravy zmizli vpredu
aj klepave zvuky a auto fungovalo v poriadku. Az do minuleho tyzdna kedy som si nahodou vsimol identicke presmykovanie spojky. Bol horuci den.
Presne ako minuly rok ked bolo v lete horuco. Predvcerom rano chladne auto a teplota mozno 16stupnov vonku a ziadne presmyknutie ani raz. Cestou naspet uz vonku okolo 28 stupnov auto zohriate na pracovne teploty a po prisliapnuti plynu pri zaradenej 5 alebo 6tke otacky letia hore a auto nezrychluje.
Cize od vymeny spojky 8 mesiacov a najazdene necelych 12000km. Teraz ma auto 51800km.
Uz som to bol rieisit aj v servise a pozerali rozpacito, ze udajne na diely je sice zaruka 2 roky ale na opotrebitelne casti medzi ktore patri aj spojka nie
a ze uvidia, ze sa to musi asi rozobrat. Minuly rok po rozobrati konstatovali opalenu spojkovu lamelu, samozrejme ked sa s tim jazdilo viac ako mesiac
a servisaci tiez kazdy skusal ci to presmykuje.
Som sam zvedavy, aj ked servis to kategoricky popiera a robil to aj minuly rok, ja mam pocit, ze to je problem primarne na pedalovej strane a v hydraulike.
Ked sa to prehreje zda sa mi ze spojkovy pedal zabera uplne navrchu a mam podozrenie, ze nema uz kam ustupit a akoby drzal tlak spojku stale jemne rozopnutu.
Tvrdia ze tam to nemoze byt, co si myslite vy?
Auto ide zajtra do servisu a budu hladat problem.
Golf Variant VII 2.0TDI DSG Highline

marcello2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.06.2012 07:46

Re: 1.4 TSi 90 kW - presmykuje spojka

Příspěvek od marcello2 »

Tak spojka opravena, kedze znackovy servis zasa len kecali o znicenej spojke uzivatelsky ani to nerozoberali,
neskusali preco to roby len za tepla a nie za studena, tak som to dal kamaratovi do neznackoveho servisu a ten nasiel problem.
Cez gufero jemne po malych kvapockach prepustalo prevodovy olej z prevodovky do spojky.
Tieto kvapocky sa rotujucimi castami spojky rozprasovali postupne do priestoru spojky, zamastila sa lamela
a zacala hlavne pri teple a zohriatom agregate presmykovat.
Toho oleja tam nebolo vela naozaj len male kvapocky ale stacilo to.
Musela sa zial vymenit lamela kedze je porezna a bola masna, aj ked bola inak ako nova ziadne znicenie opotrebovanie.
Teraz som uz presvedceny, ze aj prva vymena spojky pred necelim rokom mala rovnaku pricinu,
aj ked tam sa s autom jazdilo dlhsie s timto problemom aj v servise kedze sa to nie vzdy prejavovalo to skusali vela krat
tak bola vtedy uz lamela obdrata, casto som vtedy citil zapach ako smrdi ked to preklzovalo.
Aj som kontaktoval predosly VW servis ale povedali mi, ze aj oni by na toto prisli, keby som im to dal opravovat,
pritom ked som tam prisiel s problemom pred 2 tyzdnami tvrdili, ze to sme to asi zasa znicili
a ze spojka sa da znicit aj za 1 hodinu a ze treba sa naucit jazdit a podobne blaboly....
Tak dufam ze to bude uz OK.
Golf Variant VII 2.0TDI DSG Highline

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“