Zpožďování hodin a reset údajů z palubního počítače

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

zdenal_cz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 27.10.2015 10:29

Zpožďování hodin a reset údajů z palubního počítače

Příspěvek od zdenal_cz »

Zdravim vsechny uzivatele, jsem "novym" majitelem (od konce zari) golfa, par fotek jsem uploadnul pred chvili sem
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... start=2445 a napadlo me, jestli by treba nekdo nepomohl tady ;-)

Kupoval jsem skladovku v Porsche Brno, vicemene odpovidala mym pozadavkum + meli na ni nejakou slevu, takze proc ne (auto jsem prebiral na zacatku zari). Problemem na aute je zpozdovani hodin po delsi dobe stani (za tyden se mi zpozdily o 6 - 7 hodin). Delsi dobou myslim vice nez cca 4 - 5 hodin, proste pres noc (bohuzel nemam vysledovan presny interval) a dale se resetuji v PP vsechny udaje o ujetych km, prumerne spotrebe, prumerne rychlosti, spotrebe od nacerpani atd. Zustane pouze najety celkovy pocet km pod tachometrem a otackomerem. Pokud si udelam prestavku v ceste na treba hodinu nebo dve, pamet drzi...

Bohuzel po dnesni druhe navsteve v servisu jsem opet odjizdel s "nefunkcnim" PP. Poprve prehravali SW tou stejnou verzi, bez vysledku (v pulce rijna). Dnes jsem mel dohodnutou navstevu s tim, ze VW v Nemecku dodal nejakou novou verzi, ze mi ji nahraji. Bohuzel opet bez uspechu. Pry ze na tom jeste budou pracovat, bla bla bla bla a ze mi z Brna daji vedet, jakmile budou mit dalsi verzi k dispozici. Samozrejme bez nejakeho vyhledu kdy. Pry mam specifickou ???? kombinaci vybavy. No nevim, ale je to ulet, kdyz uz ani nedokazou napsat sw a predevsim otestovat SW bez takovych "zakladnich" chyb. Jinak nize dam specifikaci primo...

Nekdo nejakej napad? Co vim, tak toto se resi uz i na UK foru, kde jeden uzivat na SW ceka snad uz od leta...

Well I finally got my car back today. The app-connect not working, waiting for response from VW in Germany. Driving Data and trip resetting over night, not fixed, waiting for software update. That was a waste of three days then!

http://www.golfmk7.com/forums/showthrea ... 132&page=6


Premyslim o kontaktovani primo prodejce (reditel pobocky), dale pak reditelstvi pro CR a mozna i nake adresy z PR Volkswagenu. Chapu, ze se neodladi vsechno hned a na poprve, ale u auta za pul mice bych tipoval aspon par betatestu... a taky golf 7 neni nejaka "extra novinka". No popisu jim v mailu zavadu a pokusim se alespon vyzadat odemceni nejakych funkci v aute jako kompenzaci (asi odvaha, kdyz tam nejdou ani spravne hodiny :-))). Ale nejradeji bych auto rovnou vratil, abych rekl pravdu, bojim se, co nebude funkcni s dalsi aktualizaci fw. Mam najeto okolo 1100 kilometru, takze uplnej novas. Samozrejme jsem ani nedostal nahradni auto, protoze toto neni zavada, ktera by neumoznovala odjeti s autem... Takze na moje naklady jeste cesta nejen do servisu, ale i na MHD.

Budu rad za kazdej napad, diky!


Model:
Volkswagen Golf Comfortline 1,4 TSI 6G 1395 ccm
92kW /125 hp
6-stupňová převodovka
Akční paket Comfort / 8WH PB4 9S6 ZCB KA1 WDA
- Mlhové světlomety se statickým přisvěcováním do zatáček
- Sedadla ergoActive 14-směrové nastavení sedadla na straně řidiče Vyhřívané přední sedačky Bederní opěrka na straně řidiče elektricky nastavitelná s masážní funkcí Střední část sedadel v látce New York Boky a hlavové opěrky v kůži Vienna
- Palubní počítač Premium s barevným multifunkčním ukazatelem
- Rádio "Composition Media"
- 6, 5" barevný dotykový displej
- 8 reproduktorů
- CD přehrávač
- FM/AM příjem
- slot na SD kartu
- USB
- Bluetooth handsfree
- Aux-in zdířka
- Zpětná kamera Rear Assist
- Parkpilot Signalizace vzdálenosti dopředu i dozadu Vizuální signalizace zobrazená na displeji rádia či navigace Automatické naklonění vnějšího zpětného zrcátka u spolujezdce při zařazení zpátečky
Prodloužená záruka 4 roky/80.000 km / EA5
- podle toho, která situace nastane dříve

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: Zpozdovani hodin a reset udaju z palubniho pocitace

Příspěvek od Pantani »

Napsat na centrálu určitě není špatnej nápad, stejně jako kontaktovat vyšší místa v porsche brno. A rovnou i s odkazama na podobný problémy ostatních, jinak to zase hoděj pod stůl s odkazem na příliš specifickou výbavu (to je fakt úsměvný!! :-D ))
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
jirkaa64
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 22.12.2012 10:58

Re: Zpozdovani hodin a reset udaju z palubniho pocitace

Příspěvek od jirkaa64 »

Pokud se hodiny za týden rozchází o 6 hodin, tak jsou nefunkční. Zpožďování bych bral jen na minuty. Výmluva na specifickou výbavu je možná snad jen u nás. Reklamuj a nenech se odbyt.
G7 bílá Pure 1,2 63kw ergoActiv SunSet

Honzajendabenda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 17.02.2014 11:09

Re: Zpozdovani hodin a reset udaju z palubniho pocitace

Příspěvek od Honzajendabenda »

A já se tak těšil že si píchnu do nějakého hnědopicha, co se mu zpozďují hodiny přes noc o dvě vteřiny :blush: no tak nic..
konečně nějaká smysluplná reklamace.

zdenal_cz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 27.10.2015 10:29

Re: Zpozdovani hodin a reset udaju z palubniho pocitace

Příspěvek od zdenal_cz »

Ne, zpozdeni v ramci vterin to opravdu neni. Jak jsem psal, za 5 dni, co jsem s autem nejezdil se mi zpozdili hodiny o cca 5 (co den to hodina). Palubni pocitac se resetoval taky, takze udaje najeto / prumerna rychlost / prumerna spotreba atd. ukazoval 0.
No 12.11.2015 to bude 30 dni od reklamace (2 prehrani software bez vysledku) a jsem zvedavej, co vymysli. Kazdopadne uz mam kupni smlouvu a zapisy z reklamace u pravnika. Abych byl uprimnej, nejradeji bych auto vratil. Protoze mam strach, jakou featuru bude obsahovat novy soft a z rozebrani auta a PP mam strach.
Volal jsem jeste vcera s vedoucim servisu v Porsche Brna a potvrdil mi, ze i dalsi klienti s Golfama maji stejny problem, nejaky jiny zakaznik s Passatem uz to ma OK.

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Zpozdovani hodin a reset udaju z palubniho pocitace

Příspěvek od Wlashack_cz »

Copak se hodiny neaktualizují automaticky? Mám zato, že tyto se aktualizují automaticky přes rádio. Do hodin nešťourám a i přechod na zimní čas proběhl bez mého zásahu.
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

zdenal_cz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 27.10.2015 10:29

Re: Zpozdovani hodin a reset udaju z palubniho pocitace

Příspěvek od zdenal_cz »

No jste stastny clovek, pokud Vam jde vse OK. Ja hodiny naposledy nastavoval po prehranni SW v servisu v pondeli 2.11.2015 kolem 15:30 a dnes v nedeli 8.11.2015 v 12:35 je stav nasledujici (v PP povolena automat. zmena casu letni / zimni). Za 6 dni zpozdeni hodin o +-12 hodin.
No a stav jizdnich dat se opet vymazal pres noc, v PP jsem nikdy udaje neresetoval...
Přílohy
20151108_113608677_iOS.jpg
20151108_113646645_iOS.jpg

zdenal_cz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 27.10.2015 10:29

Re: Zpozdovani hodin a reset udaju z palubniho pocitace

Příspěvek od zdenal_cz »

Jen kratky update:
1. v patek 21.11. jsem mel hodiny +- presne (ale ne datum, PP ukazoval 20.11.), za dobu od 2.11. do 21.11. zpozdeni hodin o 24 hodin; jizdni data se mazou neustale po delsim stani auta.

2. vw se samozrejme k tomu stavi, ze je to jen drobnost. od 13.10. k dnesnimu dni (25.11.) vada stale nebyla opravena (12.11. jim byla dorucena oficialni zadost o odstraneni vady, vymeny vadnych dilo s tim, ze pokud se tak nestane, chci odstoupit od kupni smlouvy). vcera jsem byl v Porsche Brno na schuzce s vedoucim technic. oddeleni. Nejprve me vedouci ujistoval, ze VW vse napravi co nejdrive, samozrejme zadny termin mi nedokazal rict. Po chvili rozhovoru si ale zacal protirecit, ze VW nyni resi problem s vyssi prioritou "diesel gate"... Nato mi vypravel, ze Porsche Brno s tim nebude mit viceme problem, pokud se rozhodnu pro odstoupeni, ale zase po chvili me zacal premlouvat a nabizet "kompenzaci" za cekani na novy SW. A nedokazal pochopit, ze i kdyz jsem s autem vicemene spokojen, tak chci kvulit takove "malickosti" vratit vuz a nechci treba drzak na kolo jako kompenzaci (nemam kolo)... nebo na lyze (nemam lyze).

Nyni premyslim o oficialnim odstoupeni od kupni smlouvy...

honzamik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 10.07.2014 11:14

Re: Zpozdovani hodin a reset udaju z palubniho pocitace

Příspěvek od honzamik »

Dobře ti radím, odstup od smlouvy. Já už to auto během dvou let reklamoval tolikrát, že mít tu možnost, tak jim ho tam nechám stát a jdu koupit cokoliv se čtyřma kolama jinde. I za tu cenu, že bych měl mít stejné problémy. Ale G7 se ji čím dál víc jeví jako shit!

hcrevize
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 15.06.2013 21:24

Re: Zpozdovani hodin a reset udaju z palubniho pocitace

Příspěvek od hcrevize »

Pokud prodejce nebude chtít od smlouvy odstoupit pak je to na soud a to je hóóódně na dlouho.......
Nervy bych na to asi neměl :?
GVII 1,4TSI 90kW Higline

zdenal_cz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 27.10.2015 10:29

Re: Zpozdovani hodin a reset udaju z palubniho pocitace

Příspěvek od zdenal_cz »

Dalsi update :-))) uz mi to prijde komicke

V pondeli 30.11.2015 jsem odeslal postou doporucene psani s odstoupenim od kupni smlouvy. V utery 1.12.2015 mi volal technik, ze maji novy SW, ktery by mel muj problem s PP resit. Bohuzel mel volny termin az v tydnu po 8.12. 2015 (nahoda a snaha ziskat co nejvice casu???). Na muj dotaz, zda jim bylo doruceno odstoupeni od smlouvy email preposlal vedoucimu servisu. Ten mi behem hodiny potvrdil prevzeti dopisu 1.12.2015 a zda trvam na odstoupeni nebo se muze odstoupeni povazovat za "stornovane", kdyz uz maji software (asi nahoda, ze jim novy SW a odstoupeni doslo ve stejny den, mozna i ve stejnou hodinu :-)))) ).
Kazdopadne nemam nervy na dokazovani, zda drive nastalo prevzeti dopisu a meho odstoupeni (resit s postovni dorucovatelkou, kdy tam predavala dopis) ci telefonat s technikem (a pozvani na servis a odstraneni problemu). Kazdopadne jsem dnes prohledaval zahranicni fora a nikdo se stejnym problemem se nezminoval o naprave. Takze pokud mi to 14.12.2015 neopravi, do servisniho / reklamacniho protokolu si necham napsat, ze ani 3. oprava nebyla uspesna a zavada je na aute porad. To uz nebude mozne resit nijak jinak nez odstoupenim od smlouvy - zákon č. 89/2012 Sb. paragraf 633 odstavec 2:

(2) Jde-li o vadu, kterou nelze odstranit a která brání tomu, aby věc mohla být řádně užívána jako věc bez vady, má kupující právo na výměnu věci nebo má právo od smlouvy odstoupit. Táž práva přísluší kupujícímu, jde-li sice o vady odstranitelné, jestliže však kupující nemůže pro opětovné vyskytnutí vady po opravě nebo pro větší počet vad věc řádně užívat.

Uživatelský avatar
tondaz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 15.05.2015 20:40

Re: Zpozdovani hodin a reset udaju z palubniho pocitace

Příspěvek od tondaz »

§ občana máš blbě, správně je § 2165 a násl. (práva z vadného plnění)-řeší postup reklamace. Důležitý je hlavně §2161 odst.2 (závada která se projeví do 6 měsíců od převzetí = závada existovala již při převzetí, nemusíš tedy prokazovat, že jsi závadu způsobyl ty). Odstoupit samozřejmě můžeš už vzhledem k opakovaným závadám (§ 2169 odst.2) můžeš však chtít i přiměřenou slevu anebo požadovat výměnu příslušné vadné součásti (jestli ji někdo ve tvém případě zjistí). Nejsem žádný technik, ale podle toho co píšeš si myslím, že v autě něco zkratuje-nevím proč by mělo mít tvoje auto jiný-nový soft, když ten starý funguje jinde dobře. Kecy servisu, že už to u někoho vyřešili jsou povídačky, aby tě uklidnili. Příčinu závady bych hledal v jednotce ve které se data auta ukládají. Předpokládám, že se ti z údajů vymaže i nastavení např. ventilace, nebo posledního songu z usb atd. Každopádně držím palce. Pár lidem už reklamace auta vyšla :drinks:
Sportsvan 1.4 tsi Comfort edition + něco navíc

zdenal_cz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 27.10.2015 10:29

Re: Zpozdovani hodin a reset udaju z palubniho pocitace

Příspěvek od zdenal_cz »

Jj, moje chyba pri copy+paste, diky za upozorneni. Spravne mel byt (pokud se nepletu...)
Zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, §2169, odstavec 2
(2) Právo na dodání nové věci, nebo výměnu součásti má kupující i v případě odstranitelné vady, pokud nemůže věc řádně užívat pro opakovaný výskyt vady po opravě nebo pro větší počet vad. V takovém případě má kupující i právo od smlouvy odstoupit.


Ohledne tech 6 mesicu atd., tak presne na toto jsem posilal moje odstoupeni od smlouvy. Jenze problem je v tom, ze ve stejny den jako byl dopis dorucen mi nabidli opravu. A reseni a dohledavani casu predani vypovedi dorucovatelkou mi prijde "na dlouhy lokte"..., protoze ucinosti nabyva dorucenim druhe strane. Viz odstoupeni od smlouvy nize...

Jinak nevim, v cem je problem, tipuju kombinace barevneho displaye mezi budikama a toho composition media radia..., ale je to jen muj dohad. Krome hodin a jizdnich dat se nemaze nic jineho, ani nastaveni klimatizace, stupnu atd. (prehravam pres BT z telefonu, takze netusim, zda je i problem s navazanim na posledni hranou pisnicku, ale treba radio zustava nalazeno a prepnuto na stanici, jaka byla pri konci jizdy). Jak jsem pastoval uz predtim, je tu dalsi thread na UK foru, zde
http://www.golfmk7.com/forums/showthrea ... 89&t=12491

A diky za povzbuzeni. V pripade, ze ani po 3. servis. zasahu / oprave vadu neodstrani, okamzite pisu odstoupeni a predavam osobne a krome podpisu a data budu chtit i uvedeni casu prevzeti (pro muj klid, protoze uz mam s nimi dost ne uplne pozitivnich zkusenosti + podsouvani k podpisu protokolu, kde jsou zcela evidentne veci hrajici v jejich prospech)...



Odstoupeni od smlouvy

Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o., Porsche Brno
Řípská 13a
627 00 Brno
IČO 47124652
DIČ CZ47124652


XYZ
XYZ
XYZ



V xyz dne 30.11.2015



Odstoupení od kupní smlouvy


Dne 25. 8. 2015 jsem s Vámi uzavřel kupní smlouvu, jejímž předmětem byl osobní automobil značky Volkswagen, Golf Comfortline 1,4 TSI 6G, vozidlo jsem si převzal dne 1. 9. 2015. Vozidlo jsem k opravě přistavil do servisu poprvé dne 13. 10. 2015 a následně 2. 11. 2015. Svou žádostí ze dne 10. 11. 2015 jsem požádal o bezodkladné odstranění vady na vozidle, která se projevila záhy po zakoupení. I přes mou žádost a několikerou urgenci však do dnešního dne vada na vozidle nebyla odstraněna.

Z tohoto důvodu tímto odstupuji od kupní smlouvy uzavřené mezi mnou a Vaší společnosti dne 25. 8. 2015, jejímž předmětem byla koupě automobilu značky Volkswagen Golf Comfortline 1,4 TSI 6G a to dle ustanovení § 2169 odst. 1 věta první část za středníkem ve spojení s § 2161 odst. 1 a 2 zákona č. 89/2012, občanský zákoník, dále jen „občanský zákoník“.

Jestliže musel být automobil již dvakrát přistaven k opravě do servisu a ani přes mou písemnou žádost o odstranění vady na vozidle z 10. 11. 2015 vada stále nebyla odstraněna, a to ani opravou, ani požadovanou výměnou vadné součásti, pak nelze dospět k jinému závěru, než že dle dikce občanského zákoníku odstranění vady není možné, proto uplatňuji své právo odstoupit od smlouvy a žádám vrácení kupní ceny na účet číslo xyz, a to bez zbytečného odkladu nejpozději do 14 kalendářních dnů od doručení odstoupení.



......................................
xyz
vlastni rukou

Uživatelský avatar
nuff85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 04.02.2013 22:49
Bydliště: F-M

Příspěvek od nuff85 »

Chybi mi tam presna identifikace auta, dopsal bych VIN.

Telefon
Golf VII 1.2 TSI CE (2015)

zdenal_cz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 99
Registrován: 27.10.2015 10:29

Re: Zpozdovani hodin a reset udaju z palubniho pocitace

Příspěvek od zdenal_cz »

No ja veskere detaily jako jmeno, bydliste, VIN atd. atd. vymazal pred vlozenim na forum :-)

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“